Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért bámul folyton? Kezdek...

Miért bámul folyton? Kezdek félni tőle!

Figyelt kérdés

Az van,hogy az iskolánkban van egy talán takarító vagy portárs vagy fogalmam sincs milyen munkakört elfoglaló férfi. Már legalább egy hónapja tűnt fel nekem,hogy folyton engem bámul. Általában az osztályomból én érek be a legkorábban. Amikor elmegy mellettem a folyosón vagy jön velem szembe akkor annyira bámul,hogy már én érzem kínos helyzetben magam. Legtöbbször elnézek más felé,nem akarom az undorító képét látni. Egyszer 5-e (lányok) ültünk a padon és odajött azzal az ürüggyel,hogy megkérdezze,hogy hogyan kell megváltoztatni a Facebook-ja jelszavát,aztán még próbálkozott volna beszélgetni,de kiröhögtük. Azóta csak akkor megy el mellettem hatszor is akár a folyosón,ha egyedül vagyok...Már elegem van és nagyon félek,anyuék azt mondták,hogy amíg nem tesz semmit,addig én se léphetek,de akkor várjam meg amíg tesz valamit,vagy mi? Ahhoz aztán végkép nincs kedvem! Amúgy egy kissé fogyatékosnak tűnik,bár lehet,hogy csak alapból ilyen...

Tudnátok ebben tanácsot adni?

15/L



2015. febr. 24. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
mond meg neki, hogy "nebámulj te takarító portás vagy mi vagy!"
2015. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
amúgy vedd elő a telefonodat és kezd el kamerázni akárhányszor csak így jön feléd. ez vagy megijeszti, vagy rád fog szólni, hogy rakd el, erre te megmondod neki, hogy a bámulást veszed fel, mert kelleni fog a bíróságra.
2015. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de elég halk szavú vagyok,ahhoz képest,hogy rendvédelemre járok,de az biztosa,hogy ő jelentene fel előbb,mert ez a személyi jogok megsértését vonja maga után :(
2015. febr. 24. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
15 éves vagy, ha jól olvasom. nem fog feljelenteni, mert nem vagy büntethető.
2015. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor is,nem kéne szólni valakinek...esetleg tanárnak,azért ha mégis ilyet teszek az nem helyén való,ennyi erővel azt is megtehetem,hogy rászólok,hogy ne bámulj!
2015. febr. 24. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bántóan mondani,csak megmondod,hogy ne nézzen,ha kötekszik továbbra is,akkor ki fog jönni belőle,aminek ki kell jönnie,és akkor eltudod rendezni az egészet úgy,hogy szólsz az igazgatónak,hogy mi a helyzet.Nem kell itt bíróság azért,mert csúnyán nézett rád,jézusomXDDD


Amíg nem ér hozzád,nem bánt,nem erőszakoskodik,nem fenyeget,addig ne érdekeljen,hogy hogyan néz,igaza van a szüleidnek!Nézz másfele,ne zavarjon,engem sem szokott az ilyen zavarni,hogy ki hogyan néz rám,néha persze furcsa,de akkor is.


Nem kell törődni vele,menj odébb,ne mutasd,hogy félsz!Sohasem,senkinek sem szabad mutatni,hogy félsz tőle,mert azt minden ember és minden állat megérzi.A félelem nagy úr,akitől pedig félsz,az úgy gondolhatja,hogy ezzel ő felsőbbrendű,és ezzel gyakorlatilag el is ismerted(mármint hogy kimutatod,hogy félsz tőle).


Amúgy ha rendvédelmis vagy,akkor nehogymár egy portástól félj azért,hogy hogy néz rád,különben akkor mi lesz,ha egy gyilkossal állsz szemben?Elfutsz talán?Nem mered jól megfogni,és leteperni a földre?Miért mentél így rendvédelmisnek?Szakmát tévesztettél.

2015. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Attól,hogy rendvédelmi-s vagyok,még abszolút nem 100 százalék,hogy rendőr is leszek. Egyébként még egyszer sem mutattam,ki,hogy félek,de mivel egyszerűen ilyen a természetem és ezt váltja ki belőlem nem nagyon tehetek mást! de,hogy jobban megértsd a dolgot,ez engem azért zavar,mert én pluszban még undorodom is a férfiaktól. Amúgy lehet nem zavarna ennyire,ha nem így lenne,de biztos vagyok benne,hogy akkor sem állnék hozzá ilyen semlegesen.
2015. febr. 24. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az valóban jó taktika, ha úgy viselkedsz, mintha észre sem vennéd őt. Azonban szerintem nem ártana, ha valamelyik, megbízható, szimpatikus tanárnak, esetleg az osztályfőnöködnek "mesélnél" erről. Meglehet, hogy valamilyen formában segíteni tudna neked, az iskola nem az a hely, ahol egy diáknak kötelessége lenne ilyen alakokat eltűrni, megzavarja a tanuló nyugalmát, sérülhet a biztonságérzete...és még sorolhatnám. Nem szabad az ilyen észrevételeket félvállról venni! Akár mennyire is különös, az ember érzete ritkán bizonyul megbízhatatlannak.

Az ilyen "férfinak" semmi keresnivalója egy tanintézményben! Ne légy bátortalan és szólj erről nyugodtan egy-két pedagógusnak!

Sok sikert kívánok!

L/19

2015. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!