Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy az emberek bántják egymást akár iskolában vagy bárhol?

Figyelt kérdés
Ti kerülnétek az, olyan embereket, akiket bántanak csak azért, mert a "menőbb réteg" ezt tartja jónak? Elítélitek őket, mert mások? Mert például csendes és nem olyan, mint amilyen ti vagytok?

2015. febr. 24. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Például fölényeskedési szándékból szokott bántani valaki egy másik embert. Vagyis ekkor nem is provokálta ki a bántalmazott. Az a vélemyényem az egész bántalmazósdiról hogy civilizációba nem illő jelenség.

Persze vannak más esetek is, amikor valaki kiprovokálja. Például ha egy unatkozó szomszéd még hajnali kettőkor is bömbölteti a tévéjét, mert úgy érzi hogy ettől hatalma van, ha ő mondhatja meg hogy ki, mikor és meddig aludhat. És a másik szomszéd meg kalapáccsal dörömböli neki a betonfalat. Ez afféle jogos és törvényes keretekbe férő "bántalmazás" a nyugalmában zavart szomszéd részéről, hisz szándékosan provokálta a másik. És persze ez a példa sem illik a civilizációba, hisz ha valaki mondjuk 50 évesen sem nőtt fel és tévét bömböltet éjjel, az költözzön például egy majomházba. Ja dehogy, mit szólnának az állatvédők.

2015. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Még ide tartozna az is ha valakit ok nélkül bántanak, mert ők kreálnak egyet például azért, mert egyedül van nem is ismeri senki, így miért is baj? Erről is van véleményed? Érdekelne.
2015. febr. 24. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagyis ha jól értem akkor ha valaki egyedül van, nem ismeri senki és ezért bántják? Ez sem civilizált jelenség, hisz ha valakit nem ismernek akkor civilizáltan is meg lehet ismerkedni vele.

Szerencsére az én gyerekkoromban még eléggé civilizáltan történtek ilyen esetben is az ismerkedések, nem volt jellemző semmilyen esetben az agresszió. Például volt iskola összevonás és három falu gyerekei egy iskolába kezdtek járni. Mégis mindenki kulturáltan megismerkedett a másikkal. Akkor is ha valaki más volt mint a többi. Például volt köztünk kövér, mégsem bántotta soha senki, szavakkal sem. Persze egy egészséges szintű fölé- és alárendeltségi viszony ott is és bármilyen embercsoportban kialakult. De azon azt lehet érteni hogy tudomást sem vettünk róla.

Aztán mára eléggé változott a világ. Mert vagy bántják az embert, vagy az is megeshet hogy valakik provokálják és belőlünk jön elő a nem mindig kulturált reakció. Például az említett esetben mikor társasházban szomszéd tévét bömböltet egész éjjel. Válaszul én sem voltam kultúrált és előfordult hogy gipszkarton dörömböltem egész addig míg normálisan nem viselkedett.

2015. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége érzéketlen
2015. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két választ! :)

Így már egy fokkal már jobb véleményem van az emberekről. Engem is ilyesfajta iskolai bántalmazás ér és nem értem mi rosszat teszek. Persze, tudják senki se védene meg mert itt se kutyám se macskám. Ebben az a rossz, hogy vannak olyan emberek is, akik ezért is bántanak, mert így hívják fel a "menőbbek" figyelmét.

2015. febr. 25. 13:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem is megtaláltak a piszkálók, egészen gimi végéig ,pedig nem bántottam senkit. Gimiben egy cigánybanda fogott ki a buszon, mert egyedül voltam, úgy sem szóltam vissza, nekik meg volt min röhögni.

Általánosban meg a két csendes és piszkálható közül én voltam az egyik. Volt egy két hülye az osztályban, a többiek meg mentek utánuk. Nevettek.


Felnőtteknél még nem tapasztaltam ilyesmit.

24n

2015. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szandra87 válasza:

A bántás onnan jön,amit otthonról hoz...rossz viselkedési formát követ, amihez hozzájárul a hozzá hasonlók bíztatása,így elkezdi a másikat piszkálni. Okot meg mindig találnak...,,ha van sapka rajta,akkor azért, ha nincs,akkor meg azért".

Ők így akarnak kitűnni,mert mással nem tudnak. Azt hiszik ettől erősek,vagányak,holott inkább szánalmas,persze annyi eszük nincs,hogy ezt belássák,különben nem csinálnák. A legjobb,ha a sértett fél megpróbálja őket figyelmen kívül hagyni,ami nagyon nehéz,de muszáj megpróbálni,és nem gyengének tűnni. Én most az angol oktatási rendszerben dolgozom,és minden sulinak van egy úgynevezett "bullying policy"-je, ami lényegében a szekálás ellen van. Tanítják is a gyerekeknek órák keretében,hogy fogadják el egymást,és A és B gyerek között nincs különbség. Ha valaki gyenge matekból,az lehet erős irodalomból,vagy fordítva,és ezeket az értékeket kell kiemelni. + arra tanítják,hogy a gyengébbet segíteni kell,nem keresztbe tenni neki. Nem mondom,hogy 100%-osan hatásos a rendszerük,de elfogadóbbak. (ez ált.suli, középiskolát nem tudom). Szóval nem baj,ha csendes vagy, de értékes ember vagy,és ez legyen a szemed előtt! :)

2015. febr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak született gátlástalan emberek, akik azt hiszik, hogy nekik joguk bárkitől bármit követelni, másokkal bármi megalázót megtenni. Már gyerekkorukban sem valók emberek közé. Kis hullarabló név jobban illene rájuk. Majd felnőnek és ... [link]
2015. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon sokan vertek bántottak megaláztak, pusztán azért mert csendes voltam és nem szóltam senkinek vissza, mai napi is van úgy hogy beszólnak az úton persze a hátam mögött de lexarom mert ilyen embereket csak sajnálni tudok....
2015. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Engem nagyon bántottak . 12 év alatt 7 iskolám volt . Menekültem egyik helyről a másikba . És a végén annyira magamba zárkózó , önbizalomhiányos voltam , hogy az már feltűnt volna bárkinek is . A szalagavatómon sem vettem részt , az érettségi banketten se. DE az én történetem azért érdekes , hogy bármennyire bántottak mindig volt bennem egy lelki erő , hogy tanulni fogok , és megmutatom nekik és most fogom elkezdeni a 2. évemet a pécsi orvosin , és mára vannak barátaim. De ilyen sajnos örökre nyomot hagy az emberen ,én a mai napig szorongok , félek ha meglátom őket , mindig kitérek a másik oldalra , elfordítom a fejemet . Ezt nem lehet elfelejteni...és a késsel fenyegetnének akkor sem mennék el az osztálytalálkozóra , mert kiakarom törölni az életemből ezt a periódust , én nem hibáztatom őket mert az 5. 6. iskolaváltás után minden valőszínűséggel már nagyon magam alatt lehettem , és ezt egy közösség megérzi , de én sosem jártam pszhiáterhez , sosem szedtem semmit huzamosabb ideig , igaz sokszor sírtam , utáltam iskolába menni ....Ez az én történetem :)
2016. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!