Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Az osztályból az...

Mit tegyek? Az osztályból az összes barátnőm hátatfordított nekem és úgy érzem a tanárok sem bírnak elfogadni. Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval most a múlt héten berobbant egy óriási balhé, de olyan nagy, hogy még a szülőknek is közbe kellett lépniük. Az ok végül is mindegy de a lényeg az hogy eddig is voltak ilyen kisebb-nagyobb vitáink, de azok mindig 1-2nap alatt rendeződnek ekkora még sohasem. Viszonylag jó osztály vagyunk egyébként, úgyhogy ez elég idegen helyzet. Igazából én olyan "könnyen felhúzom magam" típus vagyok, és sajnos ebben az esetben is, és most mindenki hátat fordított mindenkinek. A helyzet egyre durvább és hiába van azért akkora lelkiismeretem, hogy bocsánatot kérjek, mert igen, nagyon próbálkozom a béküléssel, de akkora a harag, hogy ez nem segít, és sms-ben, gmailen és facebookon is egyre bunkóbb és bántóbb szövegeket kapok tőlük. És a tanároknak is feltűnt, hogy az utóbbi időben eléggé szét vagyok esve, de hiába beszélek nekik erről a lehetetlen helyzetről, ők akkor is ezerrel tolják a beírást/egyest/figyelmeztetőt. A helyzet egyre durvább. (11, 12, 13 évesek vagyunk, 6. osztályosok.)

Hogyan menthetném ki az osztályt ebből a balhéból? Vagy egyáltalán legalább a barátnőimet hogyan engeszteljem ki???



2015. márc. 4. 21:53
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Anno, általános iskolában nekem is volt problémám az osztállyal. Arra gondoltam akkoriban, hogy innen nincs kiút, utálom a világot, stb. Nos, ne ess pánikba. Először is, kicsit könnyebb lenne tanácsot adni, ha leírnád, hogy mi történt pontosan. Ne törődj azzal, ha valaki más esetleg kinevet vagy kigúnyol emiatt, mert idősebben és (elméletileg) több ésszel bagatell dolognak tűnnek az iskolás problémák, ami miatt ők nem is fognak neked érdemben segíteni. Ha gondolod, írdd meg üzenetben, szívesen válaszolok, de így, hogy nincs meg maga a probléma, nem tudok mit szólni.

(A tanárok pedig szívesen fordítják el a fejüket, amíg vér nem kezd folyni, mert nem érdekük, hogy közbelépjenek, és szeretnék megőrizni a látszatát annak, hogy ők bizony jó pedagógusok - pedig abban van a lényeg, hogy pedagógus, vagyis nem csak tanítania, de nevelnie is kéne, amiről sokan előszeretettel megfeledkeznek.)

2015. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Állj ki az egész osztály elé osztályfőnöki órán, kérj bocsánatot, és mondd el, hogy mennyire bánt téged ez az egész helyzet.
2015. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz bátornak lenni,és odaállni mindenki elé,és azt mondani,hogy "ne haragudjatok,belátom,hogy hibáztam",de ha érzel magadban elég erőt,akkor kérlek a saját érdekedben tedd meg!


Sokan annyira gyerekesek,hogy csodát így sem várhatsz,a világ nem rózsaszín,és végképp nem habosbabos álomvilág,ezzel a magyar mentalitással meg különösen sötét egy világ ez.A tudat vigasztaljon,hogy mindenből van előbb-utóbb kiút,kiutat pedig az idő jelenthet,ami sebeket gyógyít be,igaz,hogy nem teljesen,de javarészt begyógyítja őket.Vagy ad az élet egy nagyobb sebtapaszt,és kedved szerint ragaszthatod oda,ahol a legjobban fáj:)


Sajnálom,hogy így jártál,legközelebb vigyázol szerintem,legalább tanultál a tapasztalataidból.A legfőbb,hogy most megnyugodj,és a kamaszodás minden egyes fázisát emelt fejjel viseld el!

FŐ a nyugalom!


Nem mondom,hogy minden rendben van,mert nincs minden rendben,ezzel nagyot hazudnék.Soha,senkivel nincsen minden rendben,ez nem létezik!


Kérj tőlük bocsánatot,ha úgy érzed,hogy már van erőd hozzá,hidd el,hogy ezzel fejlődhetsz!Utána pedig nagyon figyelj,és ne kövess el ekkora horderejű hibákat!


Az idő meg úgyis segít!Nyugiii! Szurkolok neked,és azért utoljára így megjegyezném,hogy igen,én is voltam annyi idős,és nekem is voltak ilyen problémáim...

19/L

2015. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vihar a biliben, elképzelni nem tudom, hogy gyerekként min bírtok ennyit drámázni. Nem tudom felmerült-e már benned, hogy talán vissza kéne az arcodból venni, ha már ennyire intelligensek vagytok. Ha meg egyikőtöknek sincs több esze a másiknál, hát... Meg is érdemlitek, de tényleg.
2015. márc. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a 3. válaszoló kedves és mélyenható szövegét. ;-)

Nem javult a helyzet. Sőt ma méginkább eldurvult az egyik srác szó szerint berúgott engem a vécébe azért mert veszekedés közben egy csúnya mondtat elhagyta a számat miután ő lek*rvázta az anyámat meg a nővéremet. Nagyon nehéz a helyzet és már tényleg nem tudok senkibe se bízni. És most éppen egy nagyon rossz helyzet van: beteg az ofőnk aki egy nagyon kedves és megértő nő de szerintem ha itt lenne nem nagyon tudna segíteni. És nem merek kiállni az osztály elé, mert beismerem hogy hibás vagyok de mások sokkal durvábbakat osztanak mint én. És ezt NEM azért mondom hogy magamat védjem. Mit csináljak? :-(

2015. márc. 5. 16:39
 6/8 anonim válasza:
Szia! Figyelj, szerintem beszélj a szüleiddel, ha már ennyire durva a helyzet, csak adnak valami tanácsot, vagy esetleg elmész az iskolából... nem tudom, a lényeg az, hogy szólj valakinek, ha a tanárok nem segítenek, akkor az iskolapszichológusnak... amúgy lehet, hogy a tanárokkal is beszélned kéne, hátha mégis megértenének.. Sok szerencsét! :)
2015. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A szüleimmel erről már nagyon sokat beszéltem. Már anyukám többször is telefonált már tanárnak/szülőnek, de eredménytelenül. Ma chaten véletlenül összefutottam az egyik csajjal. Ezt írtam neki: "kérlek felejtsük el az egèszet, mert nekem már iszonyúan elegem van az egész veszekedésből légyszi hagyjuk abba mert ez már elviselhetetlen." erre a válasza: "a nagy sz*rt békülök ki veled te sértődékeny p*csa (belátom, tényleg sértődékeny vagyok) szálljál le rólam és jobban teszed ha lesz*rsz engem mert én már tojok rád a hülye gyászoddal együtt (két napja halt meg egy régi családi barátunk) és felejts el. Ennyi."

Nagyon hiányzik a "régi" osztályom. Nagyon fáj ez sz egész dolog.

2015. márc. 7. 14:18
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Első vagyok.

Kezd körvonalazódni a probléma - azt hiszem. A tinédzserek hajlamosak felfújni mindent. Most épp az osztálytársaidra gondolok, például erre a lányra is, akire ráírtál. Mondjuk úgy, hogy a mostani szociális problémáitok eléggé el fognak később törpülni, de persze a jelenre kell koncentrálni. Nem hinném, hogy ezt iskolapszichológus vagy bármilyen tanár orvosolhatná, amíg mindkét fél dühös, de legfőképpen duzzog. Az, hogy sikerült egy eléggé udvarias üzenetet küldened neki, már pozitív lépés, még ha ő ezt nem is veszi észre. A részedről mindenképp javulás.

Azt kell megértsd, hogy ők most duzzognak. Ugyanúgy sértődékenyek és lobbanékonyak, mint te is vagy. Ha képes vagy észérvekkel, kellően tekintélyt parancsolóan fellépni, a tenyeredből fognak enni. Az viszont tény, hogy ezt sokan nem tudják véghez vinni, pedig a legjárhatóbb út egy közösség megneyerése felé, ha elkezded azzal etetni őket, amit enni akarnak. Így válsz vezetővé a birkák közt. (Nem gondolom, hogy az emberek pusztán birkák, de hajlamosak a náluk erősebb jellemet követni. Ez azért komplexebb persze, és inkább ne menjünk bele.) Amondó vagyok, hogy a megbánással csak őket hagyod nyerni, és egyre inkább szemetebbek lesznek veled. Amint érzik a siker ízét, nem fogják belátni, hogy ők is vétettek, inkább még inkább beléd taposnak, hogy 'csakazértis' módon érvényt szerezzenek az igazuknak.

Amit a lány írt, az színtiszta taplóság. Igazán megtanulhatná a leányzó, hogy mit illik mikor mondani... Egy dolog, hogy nem akar békülni, de ehhez mi köze a te gyászodhoz? Mármint, akkor sincs köze hozzá, ha fennen hangoztatod, hogy meghalt valakid - akkor van, ha ezzel takarózol. Ez a saját fájdalmad, amibe nem szabad belekeverned az ilyen kicsinyes gondokat, de legfőképpen az ilyen kisstílű, ostoba bakfisokat.

(Kicsit mérges vagyok, bocsánat. Anno az én osztályom se értette meg, milyen az, ha valakit elveszít az ember. (Nálam a szülők, és minden más rokon.) Van ilyen. El se hinné az ember, hogy tényleg vannak olyanok, akik még sosem élték át a veszteség fájdalmát, pedig de, vannak, és sajnos sokukból hiányzik az alapvető empátia.)

Hát, ha nem is segítettem sokat (vagy semennyit), remélem, nem volt teljes időpocsékolás leírni mindezt. Sok sikert az osztályodhoz! Egyébként, akkor is meg tudod oldani a dolgot, ha nagyobb, és szemetebb állattá fejlődsz, mint ők - csak ehhez figyelembe kell venned az intelligenciájukat. Mert ez a visszaírés, amit a lány üzenet címszó alatt küldött, nem arra vall, hogy az éter másik felén egy gondolkodó ember ülne, csak egy hormonvezérelt kamasz, akinek szókincse megegyezik a facebookéval...

(Elnézést, ha durva voltam.)

2015. márc. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!