Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért utálnak az osztálytársai...

Miért utálnak az osztálytársaim azért, mert gazdag vagyok?

Figyelt kérdés

Az egész novella...középiskolába kerülésem első napján kezdődik.Az egyik osztályfőnöki órán kis bemutatót kellett írni magunkról.Hobbi (mondjuk kavics gyűjtőgetés), háziállatok, sport (komolyabban), jövőbeli terveink.Meg még ilyen alap dolgok.Nem hiszem hogy bármilyen provokálással is kivívtam volna az osztály utálatát.Csak azt írtam amire rákérdeztek.Kifejtem bővebben, ezeket írtam: hobbi-állatos medálok, ékszerek gyűjtése, háziállatok-két Gidrán ló, egy Akita Inu, és egy Maine Coon, sport-görkorcsolya, versenyszerű lovaglás.Nem hinném hogy ezek közül bármelyik is luxus dolognak számítana, bár láttam hogy az osztályban már néhányan a medálos résznél húzták a szájukat.Reménykedtem a jóban, avagy abban, hogy: ezek miatt nem leszek sem utálat, sem nevetség, sem pedig a "sarki lányok" jelképe.Nos, furcsa módon nem is ezek miatt hanem az öltözködésem miatt lettem az.Burberry, Metal Mulisha ruhákat, illetve cipőket hordok.Meg néha még egy kis japános gyaru öv+cseresznyés parfüm.Ettől kezdve szidtak, csúfoltak engem hol ez miatt, hol az miatt.Már szóba került minden amit el lehet képzelni.Anyagi helyzet, beszédstílus (imádok régiesen beszélni, a yolo meg swag, meg ehhez hasonló szavak nem jönnek be), írásmód, háziállatok, sportjaim, beépített medence, nyaralók, utazások, úgy kb minden ami szem, szájnak ingere.Természetesen ez nem egyik napról a másikra történt, hanem szép fokozatosan.De mégis...Tudok ellenük valamit tenni, vagy inkább hagyjam?Köszi a válaszokat előre is, helyesírás kommandósok pedig legyenek szívesek kímélni. 😔

15/L


2015. márc. 5. 08:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/115 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató az anyagi helyzetek és a nevelés közötti különbség.Szerintem ha rám mondta volna valaki hogy "hülyegyerek", szüleim keresztbe gyömöszölik le a karját a torkán.Nem hogy még ők mondják...
2015. márc. 5. 20:09
 102/115 anonim válasza:
84%
Ha valaki gazdag, éljen a lehetőséggel. De ne éljen vissza vele
2015. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/115 anonim ***** válasza:
89%
Akkor a szülőkkel is komoly gond van...eléggé lenézik a menhelyi állatokat, gondolom mással sincs ez így..a szülők pedig nagy hatással vannak a gyerekre. Ha elvégzed a sulit az lesz belőle, hogy náluk fogsz dolgozni..
2015. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/115 A kérdező kommentje:
Már csak az aggaszt, hogy a drága fakitermelő igazgató kislánykája biztatást kapott, engem meg leidiótáztak.Pffff...:)
2015. márc. 5. 20:13
 105/115 A kérdező kommentje:
Most is szoktam néha.Ebbe-abba besegítek.Pl.:mosogatás, hogy a szakácsnak ne legyen annyi dolga és gyorsabban haladjon a munka.:)
2015. márc. 5. 20:15
 106/115 Norbi777 válasza:
12%
szerintem csak irigyek vagy nem ismernek eléggé hívd meg öket valamire egyszer süti vagy valami kicsi
2015. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/115 anonim ***** válasza:
75%

Valamennyire átérzem a helyzetedet, bár az én szüleim akkor kerültek jóval jobba helyzetbe, mikor már nagyobb voltam. A lenézést pedig csak néha kapom, mert nincsenek luxus dolgaim, ami pedig másnak lehet, hogy az lenne (meki, kávézó, mozi, ha kedvem támad a barátnőkkel menni, nem kell előre gyűjteni rá). Valamint, és ez a lényeg: egyszerűen kell mondani a dolgokat. Aki nem él a lovak világában, nem ismeri a lovak fajtáit, neki elég az, hogy a családodnak van két lova. Ugyanez a macskával. Rajtad kívül senkit nem érdekel a fajtája, viszont ha annyit mondasz, hogy van egy macskád, akkor az teljesen normális és barátságos.

A ruhákat pedig hordd nyugodtan, bár nem tudom, honnan tudják az osztálytársaid, hogy Burberry meg Metal Mulisha a márkája?

És ha már a nagy olvasottságodat akarod bizonygatni, kérlek szépen, ne folyamatosan az Egri csillagokkal gyere, ami amúgy kötelező olvasmány.

Az utazások, nyaralók szintén. Honnan tudják az osztálytársaid? Facebook-ról? Ha annyira a messze lévő ismerőseidnek szánod a képeket, nem pedig felvágni szeretnél, akkor csinálj egy mappát, és állíts be szűrőt rá.


Próbálj kedves lenni velük, és ne nézd le az ő üzleteiket. Menj be egy H&M-be, vegyél ruhákat, cipőket ott, biztosan találsz valamit, ami tetszik.


Most csak ennyi jutott az eszembe, a lényeg, hogy átérzem, de kicsit le kellene szállnod a fellegekből. Valóban nem te vagy gazdag, hanem a szüleid, és a pénz miatt túl nagy hangsúlyt fektetsz a márkára és a fajtatisztaságra. Pedig hidd el, egy sima házimacska is teljesen tiszta, szeretetreméltó és kedves. Tudom, írtad, hogy minden macskát szeretsz, és a szüleid azok, akik nem engednek olyat. De gondolj bele: felnőttként, önállóként, ha macskát szeretnél majd, honnan vennéd? Menhely, vagy tenyésztő?

2015. márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/115 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván nem vagoyk ott, úgyhogy nem lehet teljesen felmérni a helyzetet, de abból, amit leírtál egyértelműen látszik mi a probléma...

Elhiszed magadnak hogy tudod, hogy vannak szegények, mégis itt magyarázod az embereknek hogy az éves cigiből kijöhet egy ló, és rácsodálkozol erre, hogy másoknak ez miért nem természetes...

Szerintem a telek is pénzbe kerül a kaja, meg a vitaminok amiket emlegetsz, nem hiszem, hogy te dolgozol vele nap mint nap, hogy te ganézod, te eteted. Az hogy raksz elé kis szalmát, meg a tenyeredből megeszi az almácskát az nem az...


Egyszerűen benne vagy egy burokban, és nem érted hogy másnak élelmiszerre alig tellik. Szerintem sajnálnivaló az a gyermek akinek az apja részegen tántorog ki a kocsmából, és ő ezért nem járhat még H&M-es cuccban sem.


Mégis kit nem iritálna az hogy hetekig spórolgatja a zsebpénzét egy 5000 forintos gatyára, esetleg kihagy pár reggelit, nem vesz kávét, szendvicset, te meg megszólalsz hogy a te meg mutogatnád a 20 ezres gatyád? Most nem értem mi a csoda azon, hogy ez valakinek nem tetszik.

Az vagy, aki az élet igazságtalanságára emlékezteti az embereket. 15 éves kislány a fajmacskájával, meg a lovaival bizonygatja, hogy, ha spórolna neki is telne ilyesmire...Ezt komolyan gondolod?



Nekünk nem voltak ugyan lovaink, de tény, hogy mi is tehetősebbek voltunk, mint a többi osztálytársam, és én nem természetesnek vettem, hogy jaj hát nekem drágább a ruhám, meg az én macskámnak a drágább táp jár nem a tescos. Örültem, hogy nálunk ez így van, de tudomásul vettem, hogy más meg annak örül, hogy egyáltalán tarthat állatot, és hogy évente egyszer kap két új farmert.


A világ nem olyan ahogy elképzeled, ha szépen elszakítod a köldökzsinórt, és megpróbálsz szakácsként érvényesülni protekció nélkül, akkor vagy a 80. válasz nélkül hagyott önéletrajz, vagy a nettó 80 ezer fizu, ráébreszt, hogy basszus...ebből nem hogy lovat, egy kanárit is alig lehetne megetetni, egy albérlet, egy számlacsomag, egy ételbevásárlás után...de valahogy nem hiszem, hogy ez meg fog történni.


Mit tehetné ellene? Ne győzködd őket, hogy nekik is lehetne, mert nem igaz, spórolhatnak napestig, sosem lesz elég olyan hobbikra mint neked. Hisz neked se spórolásból van. Szerintem húzd meg magad, és tanulj, figyelj, és értsd meg hogy a szegénység nem feltétlen önhibája az embereknek.

2015. márc. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/115 A kérdező kommentje:
A macska fajtáját nem menőzésből írtam le.Ha tényleg fel szerettem volna vele vágni, akkor se tudtam volna.Ahhoz másféle macsek kellene(mármint ne értsetek félre, szeretem a mostanit).Az Egri csillagokat pedig azért olvasom sokszor, mert tetszenek a háborús, szerelmi regények.A Metal Mulisha csizmára nagy pink betűkkel fel van írva: Metal Mulisha.A Burberry-t pedig nem kell részleteznem.Az itt, körülöttünk lévő H&M boltokban a ruhákon...kisebb szakadások vannak.Ráadásul nem is az én ízlésvilágom, de attól függetlenül szoktam néha bejárkálni.Flitter, gyöngyök, giccs...Inkább maradi vagyok.Sima fehér hosszított póló meg fekete csőnadrág és voala.Nem szeretek felvágni azzal, hogy ide meg amoda megyek, de amikor osztálytársaim nagyozóan mesélik nekem, hogy: "Voltunk H&M-be.Vettünk egy cipőt.Csak 10.000 volt.Nektek sikerült valamit összelopnotok?" Az ilyenekre nem tudok sok jót mondani.Igaz, a lovak alól nem én cserélem a szalmát, hanem más.Viszont mivel próbálok jó kapcsolatot teremteni velük, ezért minden fontos dolgot én csinálok.Pl.:etetés, itatás, fürdés, simogatás, lemozgatás.Ezek mind a kapcsolat kialakításához szükséges dolgok, szóval nem hagyom másra.Ez a Maine Coon, meg Gidrán ennyire nagyozóan hat a "külvilágra"?Mármint, hogy ugye én tudom, hogy ezek mik, de ők azt gondolják, hogy ezek valami méreg drága fajták?Meg az Akita Inu is?
2015. márc. 6. 03:26
 110/115 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kényszerítem őket, hogy spóroljanak, de viszont...Nem kell hogy mondjam, azért az osztály fele nem olyan mélyszegény, ha tellik nekik 20.000 Ft-os cipőre, meg 10.000-res pólóra, ja meg 50.000 Ft-os kabátra, és pluszba még az apjuk...berúgva jön haza, anyjuk szájából meg minden percben lóg a cigi.A büfében is úgy kb naponta költenek 10.000 Ft-ot minden felesleges dologra.Ilyen-olyan csoki, üdítő, "jókutyafüle".:)
2015. márc. 6. 03:32
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!