Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanuló hogy kezeljen egy...

Egy tanuló hogy kezeljen egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés
Kereskedelmi szakmunkásképzőbe járok az osztályban az egyetlen fiú vagyok de nem ez a probléma, a minap arról beszélgettünk osztályfőnöki órán, hogy ki mit szeretne a jövőben elérni. Én mondtam hogy szeretnék majd leérettségizni és ezen a szakon továbbmenni mire azt mondta idézem: "Ez mind szép és jó, de ehhez kel valami, ami neked nincs és nem is lesz, vagyis ész fiacskám" Nekem ez nagyon rosszul esett és nem tudom hogy mit csináljak.

2015. márc. 10. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Tehát, ha jól értem, élelmiszer és vegyi áru eladóba jársz?
2015. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen
2015. márc. 10. 16:32
 3/7 Ensam skog ***** válasza:

Nekem is mondták: Ensam jó ha valami gyári munkás lesz belőle ha így folytatod. Én is magamra vettem mert fel néztem az ofőre. Ennek ellenére most van egy állásom amiből finanszírozom a fősulit. Már 2. évet csinálom és most fogom beindítani a saját vállalkozásomat 24 éves létemre. Természetesen sok segítséget kapok de nem tolnak semmit a seggem alá.


Ez alatt az ofőm elvált mivel megcsalta a nejét és úgy döntött neki nem való a család mindezt 3 pici gyerek után. Kirúgták az állásából mert lefeküdt a diákokkal. Nincs lakása ezért kitalálta, hogy el kezd valami egyszerű szakot fősulin, mert így legalább a koleszban olcsóbban lakik mintha albérletes lenne. Konkrétan nincs semmilye 40 évesen. Szóval ne törödj vele szerintem mert az élet egy olyan rendező amit te kitalálni sem tudsz. Az emberek előítéletesek, irigyek és rossz indulatúak nem kell velük foglalkozni csak élvezd az életet.

2015. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem tanárnő az osztálytályfőnököm. Ő nem vált el hanem özvegy, de ennek ellenére nagyon bunkó velem. Mindig szekál, hol az öltözékembe hol a jegyeimbe köt bele, igaz nem is vagyok valami jó tanuló
2015. márc. 10. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni. Nekem is annak idején megmondták, hogy sose leszek képes egy nyelvet megtanulni, ehhez képest kettőt is sikerült magas szinten.

Sok osztálytársamból lett sikeres ember, most nem milliomosra gondolok, hanem aki szereti a munkáját, rendesen megél belőle, van családja akik szeretik, stb. Sok "te sose viszed semmire" osztálytársam megtalálta az útját, míg a mindig minden tantárgyból magoló jó tanuló semmivel se ért el többet, talán még annyit sem.

2015. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én is hasonló cipőben járok.

Kirúgtak az első iskolámból, (szakközép, ker-marketing orientált) lógások, bandázás, ivás és egyéb dolgok miatt (mikor kirúgtak onnan, akkor voltam 18)

Ezek után, mivel nem volt meg a 9-10. osztályom ezért egy másik suliban eladói szakot kezdtem, azt, amit te most.


Elvégeztem, bár az elején ott sem volt minden a legjobb, első gyakorlati helyemről kirúgtak, mert nem jártam be, majd a második alkalommal már tisztességesen csináltam, a vége az lett, hogy 89% os vizsgát tettem szakmunkáson, most pedig (ugyan ott) érettségis informatika szakos osztályba járok, 1 év múlva végzek (érettségizek), mellé magyar szakból fogok emeltezni, szóval aki azt mondja, hogy nem lehet belőled semmi, az...röviden és tömören szólva bekaphatja :)


Elhatározás és kitartás kérdése az egész, sok sikert!

2015. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. márc. 11. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!