Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mas is megalazonak talalna a...

Mas is megalazonak talalna a dolgot, vagy csak en erzem azt, hogy nem ez volt a megoldas a problemara?

Figyelt kérdés
Rakzoltam a padra egy 2 x 2cm-es rajzot maximum, ket szemet, erre kovetkezo orara a helyemre volt ragasztva egy lap, hogy arra rajzoljak. Hat en ezt provokacionak ereztem, es rajzoltam is + visszairtam, hogy jovo hetre is szeretnek egy lapot. Ez bunko volt tolem, meg a rajzolas is, de szerintem eleg lett volna mondania a tanarnak, es megsporol egy balhet, ilyenkor az a megoldas, hogy negyszemkozt, nem?

2015. márc. 25. 06:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszek az ilyen jellegu megalazasban.
2015. márc. 25. 09:43
 12/21 Márciuska ***** válasza:
Nem egyszerű ám a tanároknak sem. Hallgattál volna rá, ha szimplán csak szól, és soha többet nem rongálod a padot? Nem biztos. Nézz magadba. Lehet, hogy kiröhögöd, és legközelebb újra rajzolsz. Ez az eset legalább felbolygatott. Örülj, hogy nem mosatta le veled, vagy csapott fültövön. Jó, tudom, mindenki rajzolt gyerekkorában a padra, legalább egyszer, de meg is kapta érte a fülesét. Ha velem történik ilyen, tuti, hogy rettenetesen elszégyellem a pofám, és soha többet nem nyúlok a padhoz. Ha nem rajzolsz, nem lett volna következménye. Tudod, ha ismered a jogaidat (kíméletes szidás négyszemközt), ismerd a kötelességeidet is (nem firkáljuk a padot)! Mostanában erről valahogy könnyen elfeledkeznek. Mondhatod, hogy csak egy rajz, de ha harminc másik gyerek is "csak egy" rajzot felejt ott, meg még harminc még "csak egyet", a végén hogy fog kinézni a pad? Ha egy vasúti váróteremben olyan padra kellene leülnöd a legszebb ruhádban, amin egy négyzetcenti vésetlen firkálatlan rész sincs, lehet, hogy húznád az orrod. Az is így készült. Mindenki "csak egyet" rajzolt. Az undorító szeméthegy is úgy keletkezik az út szélén, hogy mindenki "csak egy" zsepit dob el.
2015. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem szemetelek, másrészt először szólni kell így is, úgy is, akkor lehet, h el is szégyellem magam, így meg csak lehet, h felbolygatott, de őt is, mert balhé lett belőle, sőt kicsit ráérősnek érzem, h ezért kinyomtat egy fél oldalnyi szöveget, nemhogy megpróbálná privátban.

Harmadrészt pedig tényleg véletlenül maradt fenn a rajz, mert olyan semmi, h észre se vettem, mikor elmentem.

2015. márc. 25. 16:26
 14/21 Márciuska ***** válasza:
59%

Az, hogy nem szemetelsz, nagyon dícséretes dolog, büszke is lehetsz rá. Ha a padot sem firkálod többet, akkor tökéletes lesz! :)

Nézd, valószínűleg én a tanár helyében tényleg nem papírozok, de nem is vonulok félre veled négyszemközt, ezt ne is várd el, hanem rád szóltam volna ott az osztály előtt, hogy ne firkáld a padot. Ennél enyhébbre semmiképp nem számíthattál volna, és ez nem megszégyenítés, csupán a szabályok közlése. Saját magad idézted elő a történteket a firkálással, vállald a következményeket. Az életben is így lesz. Nem okoskodni akarok, vagy leszólni téged, őszinte jó tanácsként mondom: ha tényleg azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek, akkor viselkedj is felnőttként (ne firkáld a padot)! Aki gyerekként viselkedik, azt gyerekként fogják kezelni, akinek a fenekére lehet csapni, ha rosszat csinál.

2015. márc. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Meg az se zavart volna, ha mindenki elott ennyit mond, vagy meguzeni a tanarral,aki mondta is nekem, de akkor mar a lap ott volt,es cseszte a csoromet nagyon, kiprovokalta ezt az egeszet.

Es ezt a padfirkalast ne kezeljuk mar ugy, mintha az egesz padot osszefirkaltam volna, egy semmi rajz nem kivan ilyen megalazast, meg az se zavart volna, ha a tobbiek elott kell leradiroznom, mert veletlenul maradt csak fenn, nem vagyok hive a rongalasnak altalaban, a grafittisek nagy reszet nem ertem, h miert erzi kreativitasnak, h felnyom egy taget a falra

2015. márc. 27. 09:23
 16/21 anonim ***** válasza:

Amikor valaki ilyesmire ráfogja,hogy "megalázó",ki kéne találni,valami valóban megalázó dolgot,hogy fölfogja,hogy mi is az a megalázás.

Meg mi az a provokáció.

Meg mi az,hogy okoskodunk,hogy mit kellett volna a tanárnak tennie,és mit nem.

Elkényeztetett kis pimasz.

2015. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
ez van, engem szép szóval hamarabb meg lehet győzni, ha normálisan beszélnek velem, de biztos én a kevés ilyen emberek egyike lehetek akkor
2015. ápr. 15. 14:39
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező,te pszichológiai eset vagy.
2015. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
van itt pszichológus/pszichiáter?
2015. ápr. 15. 15:57
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha van ,sem lehet rajtad olyan könnyen segíteni,sajnos.

Az iskolai nevelési tanácsadó lenne első körben illetékes.

2015. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!