Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak szerintem nem korrekt,...

Csak szerintem nem korrekt, ahogy a professzoraim értékelték a vizsgám során nyújtott teljesítményemet?

Figyelt kérdés

A következő történt:

Mire én kerültem sorra vizsgán, már nagyon ideges voltam, bevallom. A feleletem első felében az egyik professzor kiment, a második tételre jött csak vissza, akkor is arról suttogtak a másik professzorral, hogy de innának már egy kávét. Amíg feleltem, néha bólintgattak, de látszott, hogy nem igazán érdekli már őket a dolog. Nagyon keveset kérdeztek, holott az előzőektől rengeteget. A kérdésekre jól válaszoltam.

A végén az a prof, aki kiment, megjegyezte, hogy az első részt nem tudja értékelni, mert nem hallotta- a másik röviden elmondta, hogy tudtam, jó volt.

Aztán az értékelésnél azt mondták nekem, hogy nem tetszik az előadás módom, és ahogy beszélek, mert szerintük nem szabad ilyen szűkszavúnak lenni, és egyetemen már máshogy kell kifejezni magam. Szóval nem a tudásommal van baj, csak nem vagyok elég karizmatikus.

Úgyhogy a végén egy hármas mellett döntöttek. Bevallom, megbántott a dolog: ideges is voltam, ők sem viselkedek a helyzethez méltóan, már nem volt kedvük figyelni... De ha a tudás rendben volt, miért kellett ennyire lehúzni? Oké, ne adjanak jelest, de hármas?

Nem annyira a jeggyel van bajom, csak nem tartom korrektnek a dolgot.


Köszönöm azoknak, akik elolvassák.



2015. máj. 28. 17:37
 1/7 hugyosgalacsin ***** válasza:
ezt miért itt kérdezed? kérdezd a profodat..
2015. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ha ugyanezt ott nekik is elmondtad volna, akkor biztos nem mondták volna, hogy nem vagy elég karizmatikus.
2015. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De hát tényleg nem vagyok az. Csak szerintem nem erre kéne jegyet adniuk, hanem a tudásra.
2015. máj. 28. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyetemen az évek során hozzá fogsz szokni az ilyesmihez. Nagyon sokszor nem azt a jegyet fogod kapni amit megérdemelnél.

Én is voltam már úgy, hogy akármit is mondtam, semmi nem volt jó és mindenbe belekötöttek. Ez van.

2015. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből kérdezem, de első éves vagy?

Velem is gyakran megestek ilyen dolgok de hamar rájöttem, hogy az egyetemen ehhez hozzá kell szokni. A legkevesebb esetben kapja az ember azt a jegyet, ami tükrözi a tudását, én idén diplomázok és egy kezemen meg tudom számolni, hogy 6 év alatt hány esetben értékelték korrekten a vizsgámat.

A kedvencem mai napig az immunológia vizsgám: kihúztam a 2 tételt, megörültem mert mindkettőt nagyon tudtam, elkezdtem mondani, a tanár belekérdezett, azt is tudtam, aztán amikor végigmondtam és kezdtem volna a 2. tételt, szólt hogy neki most nincs ideje ezt is végighallgatni, hármas, mehetek. Azt hittem, lefordulok a székről. De még szerencsém volt, hogy nem szólaltam meg, mert az utánam következővel is ugyanígy járt el a Tanár úr, annyi különbséggel, hogy a vizsgázó kérte hogy hadd mondhassa el a 2. tételt is. aztán amikor végigmondta, a tanár közölte hogy ez nem elég, jobb lett volna ha megelégszik a hármassal és meghúzta. Nekem még szerencsém volt.

Egyébként az említett tanár soha nem tanított minket, azt sem tudta hogy milyen szakosak vagyunk, mennyit tanultunk az adott témáról, szerintem csak random beküldték vizsgáztatni, ő meg unta.

Amúgy a BSc-s államvizsgámon az előző esti focimeccsről beszélgettek. Kíváncsi leszek, hogy a mostanin majd mi lesz a téma, talán az eurovízió vagy egyéb érdekes dolog? :D Nem kell mellre szívni.

2015. máj. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 29. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja amúgy a tanárok jó része ilyen, ha épp olyan kedve van, akkor simán bele tud kötni egy tök jó feleletbe is. Ezért is jobb az írásbeli.
2015. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!