Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jogos az, ahogy...

Szerintetek jogos az, ahogy viszonyulok már az iskolatársaimhoz?

Figyelt kérdés

Legalábbis az évfolyamtársaimhoz, lesz*rom már őket teljesen, reggel 8:00ig amíg nem muszáj nem megyek oda közéjük, óraközti szünetekben is inkább külön vagyok tőlük pl. a folyosón nem a teremben, mostmár elmegyek sokszor mellettük köszönés nélkül. És tornaórán ha valami labdajáték van, nem vagyok hajlandó velük játszani, csak állni a pályán, amiért csak kötözködni tudnak amúgy is. Osztálykirándulásra se fogok menni.

Ezt az hozta ki belőlem, hogy több mint 2 éve kiközösítenek, ők már jól összemelegedtek engem meg levegőnek néznek, az iskolatársaim simán elmennek mellettem köszönés nélkül (akkor meg már én minek köszöngessek azoknak, akik maguktól képtelenek lennének). Csak ha kötözködni lehet vagy ilyesmi akkor szólnak hozzám. Jogos az ahogy elkezdtem viselkedni velük idén már?


2014. márc. 4. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ. Őszinte leszek: szerintem veled is lehet a baj, nem azt mondom, hogy veled van, mert a köszönés alapvető tisztelet, de a kiközösítésre van ok. Kicsit nézz magadba, hátha rájössz, hogy mi nem tetszik nekik benned. Nem vagy kis stréber? vagy esetleg büdös? Kéthetente egyszeri alkalomnál gyakrabban mosol hajat? Fogat szoktál mosni? A mindenki által utált tanárokkal jóban vagy? Csak pár 5let, amiért utálhatnak... Gondolj bele, és ha véletlenül rájössz mi a baj, változtass rajta, mert ha én például lesz*rok valakit, arra mindig nyomós okom van, vagy az alábbiak, vagy ennél összetettebb dolgok. Igaz, hogy ha megkérdezi, én meg is mondom, ha már a háta mögött mondom, hogy idegesít, kiverném a fogait, akkor a szemébe miért ne? Tényleg nem bántásból mondom, csak egy őszinte ember véleménykifejtése többet ér, mint 20 olyan válasz, hogy persze sz*rd le őket, sok kis h*lye...
2014. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló hozzászólására reagálva: persze ez is szerepet játszhat a kiközösítésben, de tapasztalataim szerint az embereknek néha ürügy sem kell, hogy kispécizzék maguk közül azt, aki akár minimálisan is kilóg közülük. Máskor meg elég valami mondvacsinált dolog.

A nagy tömegnek, közösségeknek soha sem az értelem vagy a logikus gondolkodás, esetleg a mindenkit elfogadó és tiszteletben tartó felfogás voltak a legjobb tulajdonságai.

Ha tegyük fel (egy példát tőled véve) stréber (ami az én szótáramban azt jelenti, hogy jól tanul). Akkor most változtasson rajta a sok idióta miatt? Legyen ő is h*lye?

Ebből a szempontból sántít kicsit az érvelésed, de elismerem, van benne igazság abban amit leírtál és látom a segíteni akarást, nem is kötekedésből írtam, csak hogy semmi sem kizárólag fekete vagy fehér.


Kérdező, én régen megtanultam, hogy mindenkivel úgy viselkedem, ahogy az adott ember viszonyul hozzám. Tehát ha kedves, akkor én is barátságos vagyok vele, de ha szemét, nem köszön átnéz rajtam, stb. akkor én is ugyanezt teszem vele. Vagyis azt adod amit kapsz.


De számíts arra, hogy ezzel még jobban el fogsz szigetelődni az osztálytársaidtól, és ezért lehet, hogy még jobban rád fognak szállni. Mert még ők lesznek felháborodva, hogy "ni ez a kötsög még köszönni se tud", és így tovább.

Megoldást nem tudok. Talán az 1. válaszoló által írt dolog, és a teljes közöny közötti arany középút a jó megoldás. Tehát hogy megpróbálsz nyitni feléjük, de ha elutasítanak, akkor hagyod őket a 'csába.

2014. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mintha szinte régi magamat hallanám, 1-2 különbséggel
2014. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából az első kérdésem az lenne, hogy hány éves vagy? és mégis milyen iskolába jársz?

Ez így abból a szemszögből ahogy leírtad, nem úgy tűnik, hogy te épp jól viselkednél velük...

Mert itt nem azt mondod, hogy 1-2 ember az osztályból, vagy az osztály nagy része, hanem az egész osztály.... ha vagytok mondjuk 25-en az osztályba, akkor ne várd már el, hogy 24 ember igazodjon egyhez.. olyan osztály nem létezik ahol mindeni bolond lenne. Ebből azt akarom kihozni, hogy nyilván veled lehet valami baj, mert ha ez nem így lenne akkor legalább 1 osztálytársad lenne, aki normális veled. de mivel az egész osztály kiközösít annak nyilván van oka.. persze ez függ attól is hogy ez milyen iskola, és hány évesek vagytok... Mondjuk egy általános iskolában még előfordul hogy a gyerekek csak a hecc kedvéért keresnek az osztályban egy embert akire jól rá lehet szállni, és b*szogatják. de épp ez az hogy nem azt mondtad hogy rád szálltak, hanem levegőnek néznek.. ennek nyilván oka van, mert ha az osztály olyan hülye lenne, akkor nem találnák ki azt a még szinte empatikusnak tűnő megoldást hogy nem vesznek rólad tudomást, hanem direkt b*szogatnának mindig...

2014. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!