Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van átengedni egy...

Mi értelme van átengedni egy olyan gyereket minden évben, aki mindig mindenből bukásra áll?

Figyelt kérdés
Van egy osztálytársam, akit megbuktatott egy normális tanár 9.-ben, így került a mi osztályunkba. És azóta minden egyes évben eljátssza ezt, hogy mindenből bukásra áll meg fenyegeti őt az osztályfőnök, hogy fel fogja hívni a szüleit, ez persze teljesen hidegen hagyja, majd év végén észbe kap, hogy ja amúgy rajzon kívül kb mindenből bukásra áll és minden tanár van olyan hülye, hogy megengedi neki, hogy igénytelenül összedobott kiselőadásokkal megmeneküljön a bukástól. Most valamelyik nap az ofő azt is mondta neki, hogy megírhatja újra azokat a dogákat, amiket még év elején írtunk és ha meglesz legalább a 2-es átlag ezekből a dogákból, akkor átengedi. Viszont azt nem értem, hogy minek engedik át mindig, amikor csak a baj van vele? Ha rajtam múlna, én már rég megbuktattam volna és akkor kirúgták volna az iskolából is. Szerintem senkinek semmi szüksége nem lenne egy ilyen szerencsétlen gyerekre, aki csak az átlagot rontja, ráadásul az osztály 95%-a utálja, mint a szart és órákon emiatt a gyerek miatt nem tudnak azok se figyelni, akik amúgy szeretnének, mert minden órát végigpofáz. Komolyan nem értem ezt a logikát. Meg most ez is olyan szemétség szerintem, hogy ő újraírhatja az év eleji dogákat, amikor azokból a dolgozatokból amúgy is volt javító, ami neki akkor is 1-es lett..Ő miért írhatja meg 3-adjára is őket? Ennyi erővel én miért nem írhatom meg 3-adjára, amikor így már lehet, hogy megírnám 5-ösre őket? Annyira unom már, hogy minden tanár megsajnálja meg a haverjai is mindig kikönyörgik, hogy ne buktassák már meg, rajta kívül ennyi embert érdekel a sorsa, csak őt nem. Akkor mi értelme van még állandóan átengedni? Miért jó ez a tanároknak?
2015. jún. 1. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert a tanároknak sincs kedve vele plusz 1 évig foglalkozni.
2015. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért engedik át mert nem akkarják még évekig nézni a képét és ha megbukna se változna semmi. De amúgy rengeteg ilyen gyerek van és igazából semmi eszköz a motiválásúkra.
2015. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp ez a lényeg, hogy ha megbuktatnák, kirúgnák az iskolából, mert már bukott egyszer és már betöltötte a 16-ot is :/ Szerintem már ezért megérné legalább.
2015. jún. 1. 21:13
 4/5 opened paradise ***** válasza:
Attól még nem rúgnák ki.
2015. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
És mi volna, ha kirúgnák? Nektek kellemesebb lenne a légkör, de ő lezüllene, mert ilyen világszemlélettel biztosan nem megy el másik iskolába, ha már egyszer betöltötte a 16-ot. Amíg közétek jár van napi ritmusa, szinten lehet tartani a jellemét, hogy ne süllyedjen mélyebbre és talán egyszer megszívleli az egyik tanár szavait. Ha kirúgják, akkor erre még esély sincs. Lehet, hogy ő nem tudja, de hatalmas támasz neki most az iskola. Vagy szívesebben látnád bedrogozva egy híd alatt?
2015. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!