Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Néha 13 éves léttemre annyira...

Néha 13 éves léttemre annyira elegem van mindenből. Úgy érzem, hogy nincs értelme az életemnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. jún. 20. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a gond?Akarsz róla beszélni?
2014. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Foglald el magad, csinálj valami hasznosat és majd nem fogod így gondolni.
2014. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Majd kinövöd.
2014. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Öld meg magad. Legalább nekünk több levegő és víz jut. Köszönöm
2014. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én így vagyok 18 évesen, és most lesz érettségi aztán... Szóval lehetne rosszabb is.
2014. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Csak kíváncsiságból, ha a kérdező a 4. válaszíró miatt hirtelen felindulásból tényleg öngyilkos lenne, és tegyük fel a rendőrség a számítógépén rábukkanna a kérdező bejelentkezett fiókjára, rajta ezzel... akkor a 4. nem számíthatna büntetésre?
2014. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres, változatos étrend, lehetőleg hiánytalan (tehát hús, zöldség, zsír, rostok, meg még az ördögi keményítő is, tehát ami csak kaja), lehetőleg naponta főtt is, és lehetőleg minél kevesebb feldolgozáson átesett alapanyagokból. Elegendő víz. Cukor és cukros löttyök ésszel. Néha egy üveg frankóbb sör, vagy egy feles házi pálinka. Na jó, 13 évesen ez elég erősen néha, de a kis mennyiség mindent rendberakó szerepe vitán felüli.


Mozgás is legaláb 2-3 naponta egy jó fáradásnyi. Fáradás alatt azt értjük, hogy egyértelműen megkönnyíti az esti elalvást. Természetesen alvás előtt két órával már ne (pontosabban az "aludni kéne már" perc előtt két órával már ne).


Általában rendszeresség. Fix időpontban ébredni hétvégén is (még szunyába visszanyomni az ébresztőt is kb ugyanannyiszor érdemes, mint hétköznap), fix időpontban lefeküdni aludni, kb félórán belül megtartani az étkezések időpontját, meg ami csak az itt kirajzolódó észjárással belefér, ugyanígy.


És természetesen próbáld ki magad olyasmiben is, ami nem tetszik így "messziről", meg akár olyasmikben is, amik korábban nem mentek jól, és hátha majd most kicsit jobb lesz. Megdöbbentő dolgok születnek így, kipróbálásból. Valódi szerelmek, valódi hivatások találnak meg. Minél előbb nekikezdesz a keresgélésnek, annál jobb. Áldott legyen az út, amit bejársz, kedves kérdező! :)

2014. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom konkrétan, mi a gondod, vagy hogy ténylegesen mennyire súlyos ez az érzés, de ezt tudom mondani:

13 aligha láttad a nagyvilágot. Még nagyon sok minden van hátra. Ha azt gondolod, hogy nincs értelme az életednek, gondolj arra, hogy nem magadnak élsz, hanem mindenki másnak. Minden mosoly amit másnak okozol, minden kinyújtott és elfogadott segítő kéz már értelmet ad ennek az egész szívásnak.


Sportolj, tanulj, zenélj, olvass, művelődj, ismerkedj emberekkel.

2014. jún. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy egzisztenciális probléma, amelyet a leghatékonyabban logoterápiával és egzisztenciál-analízissel lehet rendbe rakni.

Egyszerűbben: Olvasd el Frankl: ... mégis mondj igent az életre c. könyvét

2014. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szeder Katalin ***** válasza:
Szinte minden komment tanulságos, amit eddig kaptál. Én most nem is tanácsolok semmit, csak leírom, hogy én - nem saját kútfőből, de tapasztalataim is ezt igazolták -, az élet értelmét abban látom, hogy valahol, leginkább ezen a földgolyón keressük és találjuk meg azt a helyet, munkát, közösséget, partnert, ahol és akivel jól érzed magad a bőrödben, mind az otthonodban, mind saját munkád, tevékenységed terén. Ajánlhatnék én is könyvet (Csíkszentmihályi Mihály: Az áramlat (The Flow), de ne hidd, hogy akad a világon olyan könyv, ami boldoggá tesz. Az én hajlott (mit hajlott, kétrét görnyedt) koromban, ha egyáltalán bírunk olvasni, a könyvek, filmek többet jelentenek, de, mondom, saját problémáid megoldásához most valóban a nyitottság, óvatos kíváncsiság visz közelebb.
2016. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!