Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire visel meg egy általán...

Mennyire visel meg egy általános iskolás osztályt, hogyha az egyik osztálytársuk meghal?

Figyelt kérdés
Teljesen váratlanul, bármiféle előjel nélkül. (balesetben, például)

2015. jún. 12. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyon, hisz egy gyerek halála azért egy felnőtt embernek is sok, de itt meg gyerekekről beszélünk, akik ha még 8.-osok is, akkor is nagyon fiatalok még
2015. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Az függ attól, hogy milyen kapcsolatba voltak vele. Ha jó barátok voltak és gyakran beszéltek, eléggé. Ha csak úgy elvoltak egymás mellett és soha nem szóltak egymáshoz egy szót se vagy csak néhanapján, akkor annyira nem fogja megviselni.
2015. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nagyon. Ötödikes voltam, amikor meghalt egy osztálytársnőnk, teljesen váratlanul. A mai napig emlékszem a döbbenetre, a temetés szinte minden percére, hetekig nem tértünk magunkhoz, szörnyű volt. A Keresztapa zenéje ment a rádióban, amikor hazaértem a temetésről, ma, jócskán túl a negyvenen is a sírás kerülget, ha meghallom, mert Kati jut róla eszembe.
2015. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
2-es, nincs igazad. Itt gyerekekről beszélünk. Sokkal érzékenyebbek, mint sem gondolnád. Ha rosszban is voltak, attól még kialakul közöttük egy kapcsolat, hisz mindennap hétköznap vagy 5-6 órát közösen töltenek el. Nem hiába van az, hogy ha ilyen eset történik, az egész osztállyal pszichológus foglalkozik
2015. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Minket az is megviselt, amikor egy osztálytársunk anyukája halt meg...

Szóval, maga az osztálytárs halála nyilván még sokkal nagyobb sokk lehet.

2015. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

nekem óvodában halt meg egy csoporttársam autóbalesetben, nem viselt meg egyáltalán, igaz én nagyon magamnak való voltam, és nem nagyon volt vele kapcsolatom.

ha viszont általánosban a legjobb (egyetlen) barátom halt volna meg, az biztosan nagyon fájt volna, talán még az is megfordult volna a fejemben, hogy utána menjek.

2015. jún. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Én középiskolában tudtam meg, hogy az egyik általános iskolás osztálytársam meghalt. Nem nagyon ismertem, sosem beszéltünk egymáshoz, mégis nagyon szíven ütött a dolog.
2015. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
persze gondolom attól is függ, mennyi idős az általános iskolai osztály, mert egy 6 és egy 14 éves között elég nagy különbségek vannak...
2015. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is általánosos osztálytársam halt meg. Igazából közönbös volt a viszonyunk, de eléggé lesokkolt mikor megtudtam. Nem beszéltünk szinte semmit. Lehet érzéketlen vagyok, de engem az sokkolt inkább le hogy megéreztem hogy az én környezetemben ilyen megtörténhet. Az hogy azok közül megeshet valakivel ilyen akikkel napi szinten láttuk egymást akkor is ha nem beszéltünk. Annyira nem az borított ki hogy hiányolni fogom onnantól, hanem hogy biztos pontnak hittem. Ezen kívül volt egy tök szép álma mint minden gyereknek hogy mi akar lenni, és mindig azt hangoztatta. Már akkor készült rá és én szurkoltam neki egy kicsit hogy összejöjjön. Ez még fájt hogy nem érheti el. Utána hetekig járt a fejemben. Annyira nem sokkolt le hogy folyton ezen egyem magam. Viccelődtünk tovább és minden ment rendesen, de folyton eszembe jutott.

A mai napig csak nem hiszem el hogy többet nem fog soha szembejönni velem az utcán vagy bárhol.

2015. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ilyen korban nagyon, akkor is, ha nem voltak annyira jóban... kivéve max. ha olyan környéken, környezetben élnek, ahol mindennapos a haláleset, bunyó, verekedés, család által vagy akár maguk is érintettek bennük, mert akkor "természetesebb". Mert amúgy meg azért megdöbbent mindenkit, hogy egy gyerek, aki 14 éves sincs, meghal... főleg hogy ilyenkor belegondolnak, hogy ők is meghalhatnak akár holnap is...
2015. jún. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!