Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolát váltottam, és az új...

Iskolát váltottam, és az új osztályba, hogy illeszkedjek be?

Figyelt kérdés
Nehézségeim vannak a beilleszkedéssel,mivel autista vagyok. Egyetlen egy barátom van az is a szülők révén, amúgy nem lenne. Zárkózott ember vagyok, nem sokat beszélek, visszahúzódó vagyok, feszült vagyok az emberek között. Mindig az jár a fejemben, hogy most mit gondolnak rólam. Nagyon félek az új osztálytól.Előző sulimban csúnyán kiközösítettek! Én, csak annyit kérek, hogy hagyjanak békén. Magamtól nem megyek oda senkihez. Ha odaülnek hozzám feszült leszek, és igen-nem válaszokat adok az illetőnek. Nagyon félek! Itt is kifognak közösíteni?

2015. aug. 8. 02:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem olyan rosszindulatúak a gyerekek, mint te azt gondolod. Én életemben 12x váltottam sulit, mert rengeteget költöztünk. Az első suliváltáskor féltem, de semmi baj nem volt, hamar befogadtak. Ez tetszett. Később a többinél már vártam, hogy új barátokra tehessek szert.

Attól, mert autista vagy, lehetnek barátaid. Hidd el, egy osztálynak nagy dolog, ha Egy új diák érkezik hozzájuk. Kíváncsiak lesznek, hamar meg akarnak majd ismerni. Nem kell úgy hozzáállni, hogy biztos rosszat gondolnak rólad. Viszont próbálj meg kicsit feloldódni. Valószínű azért közösített ki az előző osztályod, mert nem ismertek.

Kezeld úgy, hogy ez egy új lehetőség, lehet több barátod. Az igen-nem válaszokat pedig próbáld hanyagolni, és kicsit hosszabb mondatokkal válaszolj. Viselkedj úgy velük, mint a barátoddal, és biztos megszeretnek majd :) felesleges parázni. Sok sikert :)


Amúgy mennyi idős vagy, és milyen nemű?

2015. aug. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszönöm a nyugtató választ! Nem az előző suliban szimplán, azért, mert tesi órán bénáztam, ennyi, de ez hosszú történet. 16 éves vagyok, és fiú.
2015. aug. 8. 10:52
 3/19 anonim válasza:
Nem lesz semmi baj nyugi! Majd ők közelednek hozzád! De próbálj meg te is valahogy közeledni felèjük. (Tudom hogy nehèz de tedd fèrre a gátlásaidat!) :)
2015. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves hármas. :) Én magamtól mint már írtam nem megyek oda senkihez. Én nem bántok senkit, én békén hagyok mindenkit, cserébe elvárom ugyanezt tőlük. Ha kell segítség, és oda jönnek hozzám, akkor segítek, ha tudok.
2015. aug. 8. 12:07
 5/19 anonim ***** válasza:

Most nem megbántani akarlak de te nagyon kevered a dolgokat

alapból autista nem lehetsz-mert annak semmi köze a zárkozottságodhoz,se a feszülségedhez,ezek okai csak lelki eredetűek lehetnek

2015. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kedves Chris Felton! Nem akarlak megbántani, de miért pofázol bele olyan dologba, amihez nem értesz? Ráadásul nem is a kérdésre válaszoltál. Szövegértéssel vannak gondok? Mert nem ez volt a kérdés.
2015. aug. 8. 20:52
 7/19 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Nekem a diagnózisom is megvan az autizmus központtól.Autista klubba is kell járnom.
2015. aug. 8. 20:54
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem itt valami más van.ha autista lennél akkor valami fogyatékosságod lenne,de az írásod alapján nem tűnsz annak.
2015. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az autizmus egy idegi-fejlődési rendellenesség, ami csökkent mértékű társadalmi kapcsolatokban, kommunikációs képességekben, abnormális viselkedési és érdeklődési mintázatokban nyilvánul meg. Eléggé agresszív vagyok, nem igénylem a szociális kapcsolatokat, szeretek egyedül lenni,írásban jól kommunikálok, de ha látnál élőben a szóbeli kommunikációm borzalmas! Vannak fura viselkedéseim, csak nem a közösség elött csinálom
2015. aug. 9. 10:33
 10/19 anonim ***** válasza:
"fura viselkedéseid vannak" mond már el mi az ,csak nem elégíted ki magad :D
2015. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!