Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit mondanátok a helyemben...

Ti mit mondanátok a helyemben az osztálytársaimnak?

Figyelt kérdés

Pszichés okok miatt, úgy döntöttünk a szüleimmel, hogy magántanulói státuszt kérvényezünk az iskolában. Az igazgató nagy valószínűséggel bele is fog egyezni, szóval úgy néz ki, hogy szeptembertől magántanuló leszek. Az osztálytársaim ezen majd biztos meg fognak lepődni és kíváncsiak lesznek arra, milyen indíttatásból, hogyan sikerült ezt elintéznem.

Mivel nem jó a kapcsolatom velük, ezért semmiképpen nem szeretném beavatni őket a valódi indokokba. Hiszen ha közölném velük például azt, hogy ilyen-olyan problémákkal pszichológushoz járok, az csak egy újabb támadási felület lenne. Ti a helyemben mit mondanátok nekik?

Egy pszichológusnak és egy pszichiáternek is feltettem már ezt a kérdést.

A pszichológus azt javasolta, hogy diplomatikusan válaszoljak. Mondjam azt nekik, hogy biztosan ők is észrevették azt, hogy nem éreztem jól magam az iskolában és sokat is hiányoztam. És mivel romlott a tanulmányi eredményem, ezért találtuk ki a szüleimmel, hogy mi lenne, ha magántanuló lennék.

A pszichiáter ezzel szemben azt javasolta, mondjam azt az osztálytársaimnak, hogy nem szeretném nekik elmondani az okokat, mert az gondolom, hogy ez nem az ő dolguk.

Mind a ketten jó tanácsot adtak abból a szempontból, hogy nem kellene hazudnom az osztálynak.

Kíváncsi vagyok, ti melyik magyarázatot találjátok helyénvalónak. Megköszönném, ha elmondanátok a véleményeteket.



2015. aug. 15. 17:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondanék nekik? SEMMIT! Még csak el se köszönnék tőlük, ha csesztetős banda. A pszichiáterednek van igaza, nem rájuk tartozik.
2015. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
Az igen, jól lepontozott valaki(k). Indoklás persze nem olvasható :D (9-es voltam) Így mondjon az ember véleményt :)) Ettől függetlenül továbbra is így gondolom. Hajrá!
2015. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Semmit.

Miért is kéne bármit is mondani nekik? Semmi közük hozzá.

Valaki itt írta, hogy akkor elkezdenek komplikálni, meg kitalálni különböző okokat. És? Az miért érdekelné a kérdezőt? Már nem lesz ott közöttük. Gyártsanak csak a kis fejükben különböző alternatívákat, ha akarnak. Pletykatéma lesz kemény kb. egy hónapig, aztán majd találnak más szórakozást maguknak.

2015. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%
12., azért vagy lepontozva, mert nem hasznos a válaszod. Írd meg, szerinted miért kéne magyarázkodnia a kérdezőnek?
2015. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én egyetértek a 9-es válaszolóval is. :)

Valóban mondanom kellene valamit az osztálytársaimnak. Már csak azért is, mert ha én nem mondok semmit, akkor majd a tanárokat fogják kérdezgetni...


Bár néhány tanárnak el akarom mondani a magántanulóságom valódi okát, azért majd megkérem őket, hogy ne mondják el az osztálytársaimnak.

2015. aug. 18. 13:15
 16/18 anonim ***** válasza:
De mi a valódi ok? nem értem ,mert utálnak a többiek vagy beteg vagy? olyan nincs hogy azért lesz valaki magántanuló mert utálják
2015. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14 : már megírtam miért (9)
2015. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
senki semmi köze,hogy te magántanuló vagy és így nem hátráltat egy gyökér sem
2015. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!