Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogyan és mennyit tanultok...

Ti hogyan és mennyit tanultok iskolaközben és a vakációban? Hányadikosok vagytok? Hogyan készülehetek fel az új tanévre lelkileg?

Figyelt kérdés

Én eddig iskolaközben 2-3 órát tanultam. Megyek 12.-be. Vakációban csak annyit tanultam, amennyit felhagytak a tanárok. Van amikor az iskolában szüneten is tanulok.


Miután hazajövök az iskolából, eszek, pihenek, és 6-tól 8-ig tanulok, elvégzem a házikat, esetleg ha másnap van valamilyen dolgozat, akkor 9-ig is tanulok, vagy reggel felkelek egy órával korábban


2015. aug. 16. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
4,5-es átlagom van. (Tavaszi, nyári, őszi, téli) szünetekben egyáltalán nem tanulok. Iskolai napot követő délután 2-3 órás "pihenés, semmittevés" után kezdek tanulni, másfél óra bőven elég rá, mert nekem ennyi idő kell ahhoz, hogy mindent 100%-osan tudjak. Hétvégén a tanulást vasárnap délelőttre szoktam tenni, szintén másfél óra szokott lenni körülbelül. 12. osztályba járok. A tanévre pihenéssel, bulizással "készülök". Hidd el, sokkal jobb, ha a szünetet arra használod, amire való, és így a szeptembertől keződő tanulás is az "újdonság varázsával" jobban fog majd menni. :3
2015. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vakációban, szünetekben kikapcsolódom. Suli időben tanulni nem szoktam csak a házikat csinálom meg. Talán ha TZ vagy nagy dolgozatok vannak akkor tanulok egy fél órát. De van hogy akkor sem. Suliban órák előtt, illetve csengetés előtt (mivel fél órával 8 előtt érek be) átfutom az anyagot,(ha tudom hogy felelünk vagy írunk) megjegyzek belőle lényegesebb dolgokat. Év végén lettem matekból 3-as(ez csak azért, mert sok tz-nél amiben előjeles feladatok voltak, nem figyeltem eléggé és rossz előjelet írtam, így bukott az egész feladat),és kémiából is (ezt csak szimplán nem értem, és nem is érdekelt annyira+szakmámhoz sem kell. Persze az alapokat azért tudom). Fizika,programozás 4-es, többi 5-ös :D Úgy hogy egész évben alig tanultam, és nem puskáztam, de még súgni se súgtak.

Reggel egy órával korábban kelés nálam tabu lenne, így is fél6-kor kelek hogy elérjem a buszt suliidőben.

Most megyek 11.-be. Valószínűleg itt azért jobban rákapcsolok, meg majd jövőre is mert érettségi...


Lelki felkészülés.. Hát nem is tudom. Örülök hogy megint hülyülhetek a haverokkal, láthatom a társakat akik motiválnak mindenben. Arra gondolok amikor mindenki lázasan tanul 10 perces szünetben TZ-re :'D És csak simán örülök, hogy egy újabb évet tölthetek el a társaságukban :D

2015. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Iskolaközben maga az órákra nem nagyon szoktam felkészülni,de ha már tudom,vagy érzem hogy na holnap töri doga akkor egy lét órára leülök,és bemagolom az anyagot.

Egaz hogy tanulhatnák olyan kor tovább 1-2 óra hejett,de viszonylag hamar értelmezem és megtanulom a szöveget.DE van hogy mikor tudom hogy doga lesz,de mégsem tanulok...

Vakáción?:D SOHA!!! A vakáció a pihenésről szól!Ép eleget kell tanulni iskola közben,ez most a pihenésről szól!:D

Így is már csak 3 hét van suliig,de még annyi dolgot kéne megvalósítani a szünetben!XD Úristen!nektek adtak fel valamit a tanárok?:O

2015. aug. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírási hibákért!:D
2015. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ugyanígy vagyok mint a 3-as, órákra nem szokásom felkészülni, csak dolgozatokra szoktam, és van, amikor akkor sem (mondjuk volt már, hogy padtársam tudta, amit én nem, és én tudtam, amit ő nem, így írtunk mindketten ötöst...). Még egy évig mehet így, de középiskolában ez már nem lesz okés.

szünetekben nem tanulok, maximum ha nagyon unatkozom, akkor pár anyagrésszel előrehaladok... ennek is van árnyoldala, így órán fogok unatkozni. :D bár ez a nyári szünet már nagyon unalmas...

2015. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Noha én most egyetemre készülök de leírom az eddigi évek tapasztalatait. Csak általános iskolában olvastam el a nyári kötelezőket, de egyáltalán nem érte meg. A gimis éveimben jobban megérte az ha pihenéssel töltöttem az időt. Az első 2 és fél évben nem erőltettem annyira a tanulást, akkoriban kb napi max 2-3 órát töltöttem a könyvekkel, hát akkor elég siralmas bizonyítványaim is voltak. Aztán amikor már jöttek azok a félévek amik számítanak a felvételbe, akkor rákapcsoltam, idén 2. félévben tanultam a legtöbbet, de itt főleg a különórák miatt ami az emelt szintű érettségihez kellett. Nem hazudok ha azt mondom, hogy több hónapon át 5 napból legalább hármat éjfélig tartó tanulással töltöttem. Aztán idővel hozzászoktam és úgy alakítottam az időbeosztásomat, hogy otthon többet tudjak pihenni és a kevésbé fontos órákon meg a szünetekben tanuljam azt amiből emeltezni fogok.
2015. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nyáron abszolút semmit, ha volt nyárra kötelező vagy valami, akkor szünet utolsó napjaiban összekaparjuk közös erővel az internetről a szükséges tudnivalókat.


Suli közben ha dolgozat van, akkor reggel/óra előtt tanulok rá, otthon szinte egyáltalán nem szoktam, csak ha pl hosszabb terjedelmű fogalmazást kell írni vagy kutatómunkát végezni, amit bent nem lehet.


4,3 az átlagom és kéttannyelvűbe járok.


17/L

2015. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!