Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám elengedni a múltat?

Hogyan tudnám elengedni a múltat?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy túlságosan is ragaszkodok a múlthoz. A jóhoz, a rosszhoz egyaránt és egyiken sem tudok túllépni. Már a jó emlékek is rosszba mennek át, mert annyira ragaszkodom hozzá, hogy az újakat nem tudom átélni, befogadni. Nem tudok emiatt egy normális baráti kapcsolatot sem felépíteni azóta, hogy vége a középiskolának. Amikor vkit közel engedek magamhoz, egy idő után begubózok, mert annyira hiányoznak a régi szép emlékek.

A rossz pedig... erről nem is akarok írni.

:(

20L


2011. ápr. 24. 20:46
 1/3 anonim válasza:
Szerintem nem kell elengedned a múltat, egyszerűen meg kell tanulnod vele együtt élni, elfogadni és barátoddá tenni (a rossz emlékeket is). Ha elengednéd, akkor nem az lennél ma, aki vagy, amivé váltál. Az egy másik kérdés, hogy miért bánkódsz rajta. Túl zárkózott vagy - Ennek kell megtalálni az okát és dolgozni azon, hogy ne így legyen, és meglátod, hogy nem fogsz majd mindenáron ragaszkodni a múltbeli érzések meglétéhez, mert a jelenlévők is kielégítenek majd.
2011. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tény, hogy zárkózott vagyok. Szinte semmi önbizalmam sincs, pedig már számtalanszor bebizonyítottam saját magamnak, hogy igenis, értékes ember vagyok. Sajnos valamiért magammal szemben annyira kishitű vagyok. Sokszor rámtör az az érzés, hogy nem kellek senkinek. És már azt sem tudom, hogy ezt az elrontott barátságot hogyan tudnám helyre hozni, mert egyszerűen képtelen vagyok megnyílni.


köszi a választ (:

2011. ápr. 24. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Echard Tolle A most hatalma


Nézz utána!

Nagyon hasznos lenne számodra

2011. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!