Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok táncolni a szalagavatón?

Figyelt kérdés
Decemberben lesz nálunk a szalagavató és legkésőbb októberben el akarnak kezdeni próbálni az osztálytársaim, a ruha miatt is meg van bolondulva mindenki de én egyáltalán nem szeretnék táncolni. Már tavaly év végén elkezdte mondogatni 1-2 osztálytársam, hogy olyan nincs hogy valaki nem fog táncolni meg osztályfőnök is ezt mondogatja most is viszont én akkor is ki szeretnék maradni a táncból. Még nem mondtam senkinek mert úgyis csak a sértődés, beszólogatás meg rábeszélés lenne belőle de szerintem vannak még olyan emberek az osztályban akik nem akarják. Mit csináljak vagy hogyan közöljem ezt velük? A véleményem nem fog változni, már sok éve gondolom így és most, hogy közeleg az időpontja még jobban nem akarom.
2015. szept. 7. 15:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, és páratlan az osztálylétszám, szóval még talán jót is tennék vele mert párban lennének ha csak én nem táncolnék.
2015. szept. 7. 15:37
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd ki a többieket, hogy akarják-e csinálj szavazást, akár szünetben, ha bent van mindenki.

Aztán tedd fel ezt a kérdést osztályfőnöki órán is.

Ki kötelez erre?

És milyen iskla ez, hogy mindenkire ráerőltetnek mindent??


Nálunk páran táncoltak csak osztályonként. 8 osztályból.

2015. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Rajtam és talán 2-3 emberen kívül szerintem mindenki akarja. Nem kötelező ez de minden éven szokott táncolni általában mindenki ahogy és ismerem az osztálytársaimat még szalagavató után is hallgatnám, hogy ez meg ez nem táncolt. Nem tudom, hogy miért nem lehet megérteni azt, hogy nem mindenki tud vagy akar táncolni főleg nem többszáz ember előtt.
2015. szept. 7. 15:50
 4/17 anonim ***** válasza:
5%

Az kicsit szánalmas, ha ebből ki akarod vonni magad.


Ma ez jellemzően az ifjú hölgyek első bálja, ahol megmutathatja, hogy már nem zavart kislány, hanem magabiztos, káprázatos fiatal nő.

2015. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, ne érdekeljen, mit mondanak. Úgyis pár hónapot kell velük kibírnod, ami alatt tanulásra koncentrálsz. Én örülök, hogy nem táncoltam, nem éreztem magam szánalmasnak tőle. Meg milyen első bél?? lehet, hogy valahol ez szokás, de az 1300 fős gimimben ténbleg jó, ha pár ember táncolt, így nem volt ilyen iflingje
2015. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ugyan hagyd már. Nem kell ezt túlkomplikálni.

Nem kötelezhetnek rá, ha nem akarsz, nem táncolsz, sőt, el sem kell menni. Nálunk is volt olyan, aki nem keringőzött, csak az osztálytáncot nyomta le, a húgom a saját szalagavatójára el sem ment, én meg megbántam, hogy elmentem. Pénzkidobás volt az egész.

Nem olyan nagy szám, nem is értettem a nagy felhajtást körülötte. Mindenki odáig volt, hogy hú, milyen jó lesz, aztán többen is megbántuk az egészet.

2015. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem ezt a sok lebeszélő kommentet.

Én anno az osztályom egyik enyhén kiközösített tagja voltam, és én is nagyon be voltam parázva a szalagavatói tánctól. Ugyanakkor tudtam, hogy kötelező és túl kell esnem rajta, úgyhogy összeszorítottam a fogamat és sok-sok görcsölés után ugyan, de megcsináltam. És jó volt. Még élveztem is.

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy mi nem ilyen uncsi, keringős szart nyomtunk, hanem bajor sörtáncot, ami ugye elég pörgős és bulis, szóval ez is közrejátszhatott abban, hogy ennyire élveztem végül.

De a lényegen nem változtat. Ha ennyire alulmaradtál a többiek véleményével szemben, akkor ne különcködj, hanem szedd össze magad és ess túl rajta! Most már (majdnem) felnőtt ember vagy, nem lázongó tini.

Ilyen is csak egyszer lesz az életedben ;) Hülyeség lenne kihagyni.

21/F

2015. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem akar táncolni, akkor nem akar. Nincs olyan, hogy ez "kötelező", ezt csak a tanárok szeretik nagyon mondogatni, de marhára nem az. Mióta kötelező olyasmi, ami nem kevés pénz elköltéséről szól?

Hülyeség az egész, nem szól másról, csak a rongyrázásról.

Ez nem lázadozás, céges bulikra sem kötelező elmenni felnőttként, ha nem akar az ember és senkit nem érdekel.

2015. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor összegezzük: van, aki megbánja, hogy nem ment, más meg a fordítottját.


A kérdező nyilván érzi, mit akar, nem kell rábeszélni azért, mert más lebeszéli vagy ő maga nem akar menni.


Én is ki voltam közösítve, nem is táncolt volna velem senki ( keringőt), nem is akartam. túléltem.


sőt, most is élek, 10 évvel gimi után úgy, hogy egy emberrel se beszélek és osztálytalin is egyszer voltam, mert nem érdekelnek. Én nem érzem jól velük magam, így nem erőltetek magamra semmit csak azért, mert hátha megbánom vagy jó lesz.

Gimiben se tettem.


A kérdezőn is totál látszik, hogy nem akarja, ÉVEK óta a dolgot, akkor miért kell ilyennel jönni??


Örülj neki, hogy neked így alakult, de ne általánosíts. Bár 21 évesen ez nehéz lehet :)

2015. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jahhát igen, még ruhára is költsön az ember pénzt...Jó az másra is, aminek később is hasznát veszem.
2015. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!