Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Stressz ellen mit?

Stressz ellen mit?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést, elnézést! :) Nos, az a helyzet, hogy nagyon izgulós tipus vagyok, minél idősebb annál jobban. Suliban múlt héten nem volt szlovákunk, (Szlovákiában élek, megjegyzéseket nem kérek) és hát ma volt 1 hét után először. Tanárról tudni kell, hogy nagyon de nagyon szigorú. Sok házi, jegyekkel sem kímél... Na, eddig csak dolgozatnál izgultam de most már annyira, hogy ma nem is írtunk volna, mégis előző nap délutánjától ezen görcsöltem, mi lesz ma. Éjjel alig aludtam, reggel rosszul voltam. Nem tudom mit kellene csinálni, jobbá tenni, de ha már alapsuliban így vagyok, mi lesz tovább? :( ti voltatok így? Mit csináltatok? :) köszi! 14/L

2015. szept. 21. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A meditaciot illetve a rendszeres testmozgast ajanlom, nekem bevalt. Sajnalom, hogy nem 14 eves koromban kezdett el foglalkoztatni a kerdes, hanem csak hosszu evekkel kesobb!
2015. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanulj például becsülettel, ha nem megy, kérd megy a szüleidet, hogy járhass magántanárhoz. Csak az izgul, aki nem tanult.
2015. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, köszönöm a választ! :)

Masodik válaszoló, tanulok rendesen. De még úgyis...

2015. szept. 22. 06:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyu nekem kamuzhatsz akármit, nem az én problémám. Egy röpdolgozattól úgy kiborulsz, mintha kb. a doktori diplomamunkádat kéne sebtipben megírni 20 perc alatt, holott be ne meséld már, hogy 1 nap alatt elfelejtettél szlovákul. Ha tudnád, nincs mit ennyit izgulni. Ha meg ilyen borzasztóan bizonytalan vagy magadban, tényleg keress magántanárt és gyakorolj még vele.
2015. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ide figyelj, ha tanulnál szlovákul, meg itt élnél, lehet máshogyan beszélnél! Csak választ kerestem a problémára, de úgylátszik ha kiírsz egy kérdést, már neked is rontanak. Ha nem a te problémád, minek válaszoltál?! Ráadásul 2x. Lehet nem hiszed el, a valóságot úgysem tudod, higgy amit akarsz!
2015. szept. 23. 21:51
 6/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A problémád nem egyedi, bár ez feltehetőleg nem vigasztal. A meditáció valóban hasznos lehet, bár esetedben kevés lesz és nem is itt keresném a problémát.

Vannak önbizalomhiányos, szorongásos állapotok, hogy ez egy vizsgahelyzetben jön elő, az csak a tünet. Hasznos lenne egy pszichológust felkeresni, a gyermekkorod során történhetett valami, azt kellene feltárni. Sokat segít ilyenkor, ha olyan dolgokkal foglalkozol, amelyekben sikerélményt szerzel és elismerést kapsz másoktól. Téged pillanatnyilag nem a siker motivál, hanem a kudarc elkerülése. Én beszélnék egy pszichológussal.

2015. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A 4/6 válaszadónak üzenem: Járhat magántanárhoz rogyásig, tudhatja betéve az anyagot, nem fog segíteni.

A kérdezőt feltehetőleg olyan kudarcélmény érte, amit nem tudott feldolgozni.

A legalaposabb tanulás után is bizonytalan lesz magában. Ezt a problémát nem lehet tünetileg kezelni, az okot kell megtalálni, hogy mitől alakult ki a kóros önbizalomhiánya.

2015. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!