Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan érjem el, hogy végre...

Hogyan érjem el, hogy végre ne piszkáljanak az oszt. Társaim?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és idén kezdtem a középsulit. Már általános iskolában sem voltam egy közkedvelt személy, ott is kínokban éltem végig azt a 8 évet, és reméltem hogy most ennek végre vége, de talán még rosszabb a helyzet. Nem vernek meg nem csúfolódnak rajtam (ált-ban ilyenek is voltak), de most inkább némán piszkálnak pl.: a kajás fóliájukat összegyúrva rám dobják, röhögnek rajtam akármit mondok és ha szóban is piszkálnak akkor felhasználják ellenem amiket mondok (egy kicsit beszédzavaros is vagyok) meg hülyeségeket szoktam csinálni néha (ha érdekel miket, privibe kérdezzétek) ha veletek esetleg fordult elő ilyesmi, van tippetek hogy vethetnék ennek véget? Előre is köszönöm a tanácsokat!
2015. nov. 2. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:

addig jó amíg piszkálnák! hidd el.

irigyek rád biztos.

2015. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
írjál nekem nyugodtan
2015. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer, ha nem foglalkozol velük, nem válaszolsz vissza... egy idő után békén fognak hagyni, mert megunják...
2015. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Karma........

Segíthettem volna, de letíltattad magad.

2015. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kapitány_úr válasza:

Nehéz figyelmen kívül hagyni őket, mert mély sebeket hagy az emberben az ilyesmi.

Nem javaslom az agressziót, vagy a cinizmust, szarkazmust bármit, mert ha ők rosszak veled, te azért legyél jó ővelük. Ha tudod, hogy helyesen cselekszel ővelük viszont, akkor nem lesz benned semmi bizonytalanság, és idővel a példád majd tükröt tart eléjük, elszégyellik magukat, illetve javukra válhat, hogy jobb emberek legyenek.

Én sosem féltem senkitől, de nem is álltam ellen az ilyen helyzeteknek. Tudod amit írtál, azt én is írhattam volna. Azt vettem észre mindig, hogy az efféle piszkálódós embereknek sok lelki gondjuk van, amiért ilyenek. (Nem kaptak megfelelő példát, biztonságot, stb. lényeg, hogy nem boldogok ők sem egyáltalán, csak ezt tanulták a látott példák által eddigi életükben.) Ezt látva bennük és szem előtt tartva sosem tudtam haragudni rájuk. Hanem kedvesen, szeretettel igyekeztem hozzájuk állni, legyőzve a kísértést, hogy nyakon vágjam az összeset. Tudtam, hogy az elsővel akár még hasznukra is lehetek, az utóbbival pedig csak a kárukra, de még a sajátomra is, mert olyat teszek, amit magamnak nem kívánok. Így végül is tényleg tudtam szeretettel lenni feléjük, még ha ebben a szeretetben inkább szánalom volt feléjük, mint öröm. S ha legalább egy embernek közülük segít majd valamikor ez a velük szemben tanúsított viselkedésmódom abban, hogy jó irányba terelődjék, akkor már megérte ez a csekély kis áldozat.

De még mindig fenn áll a veszélye annak, hogy esetleg egy szorongós ember légy. Mit tehetsz? Állj stabil lelki alapon. Tudd, hogy mikor mi a helyes, és tedd. (Én nagyon sokat olvastam már régen is éppen ezért Szókratészt, illetve erkölcstani dolgokat, hogy felismerjem, hogy egy helyzetben mi a jó és mi a rossz, és meg tudjam tenni a jót.) Ezen kívül fejlődj abban, amiben fejlődni szeretnél, alkoss és műveld magad szellemileg! (Ez utóbbi nem azt jelenti, hogy sok művészt ismersz, hanem, hogy tanulod kezelni az életet, a lelki dolgokat mind magadban, mind másokban... amit leírtam fentebb.) Így nem lesz baj.


Lényeg, hogy törekedj mindig a szeretetre, mert az a legjobb, amit tehetsz. Ha tebenned belül béke van, akkor a többi mit számít? Az ember belsejét csak saját maga tudja megsebezni. A szeretet pedig jó akaratot jelent, azt, hogy a másik épülésére, gyógyulására, hasznára akarsz lenni, ahogy tudsz, és ahogy igénylik; de semmiképpen sem a kárára. Ez erkölcsileg a legmagasabb dolog, amit tehetsz. Ebben győzz, a többi mint csak hiábavalóság, ami elmúlik az élettel együtt...

2015. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr. Punagép válasza:
Aki csesztet annak egy jól írányzott ütést kell adni és minden megoldódik. soha többet nem fog piszkálni. Ha bebizonyítod hogy te vagy az erősebb akkor nyertél!!!!
2015. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!