Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit kellett volna mondanom...

Mit kellett volna mondanom egy volt egyetemista évfolyamtársamnak aki a phd-t is elvégezte, amikor a teszkóban a pénztárban ülve találkozunk? Kinek volt kínosabb nem tudom.

Figyelt kérdés

Egyetemen volt egy csoporttársam aki nagyon hajtott. Még a bolognai rendszer előtti képzés, az 5 éves képzést 4 alatt végezte el, annyi vizsgát bepakolt magának. Eredményei mindig a maxok. Én meg 6 év alatt, és sok tárgyból éppenhogy sikerült a vizsga. Egyetem után mindketten jelentkeztünk azonos helyen levő doktori iskolába. Őt felvették, engem nem. A felvétel/elutasítás oka uaz: az államvizsga eredménye. Őneki jó volt, nekem nem. El is végezte.


Minap állok sorba a teszkóban, és ki ül a pénztárban?

Hát nem tudtam mit mondani és azt se tudom hogy kinek volt kínosabb a szitu. Azt se tudom hogy került diplomával + doktorival a pénztárba, de vannak sejtéseim, én is voltam bolti eladó meg bizt őr egy időben. Ha nincs más, akkor ez van. Valamiből élni kell. Csak nekem nincs doktorim.


2015. nov. 7. 09:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
69%
hát most már igen, látszik tényleg a provokáció, meg hogy nem is a kérdés volt a kérdés... de mindegy, a lényeg, hogy én sosem ismerősökön keresztül kapok munkát, mégis válogathatok... pedig még mérnök/orvos/stb. sem vagyok. szóval valszeg rajtad múlik azért nagyrészt. legalábbis az én tapasztalataim ezt mutatják. persze nyilván könnyebb a rendszert szidni, mint cselekedni meg a saját felelősségünket felismerni.
2015. nov. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik azon, hogy otthon milyen gondolkodésmódot tanultál. Az határozza meg, hogy milyen lehetőségeket veszel észre, és mersz meglépni.
2015. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!