Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » S. O. S hogyan éljem túl a...

S. O. S hogyan éljem túl a záróvizsgát?

Figyelt kérdés
A ZV és a szakdolgozat védés egy napon lesz. Életembe akkor fogok úgy előadást tartani, hogy nincs semmilyen segítséget nyujtó lap a kezembe...rettenetesen izgulós vagyok, magamtól nem tudok beszélni....itthon elpróbáltam egyébként az előadást, ki is töltötte a 10percet, de félek hogy ott leblokkolok...a zv tételeket tudni fogom úgy ahogy..kérdésem, hogy ha naggyából elő tudom adni a védést, és a zv tételekhez is tudok hozzá szólni valamit, akkor már ugye nem lehet bukás? Nagyon félek..
2015. dec. 14. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Két hete estem túl rajta én is. AZ előadás titka szerintem az, hogy úgy kell hozzáállni, hogy úgyis te tudod ezt a témát a legjobban a teremben. Te csináltad a dolgozatot, csak abba tudnak belekérdezni, amit kivetítesz. Nem akarnak direkt megszivatni. A tételtől se félj. Én nekem nagyon gáz volt, mert olyat húztam, amit a legkevésbé tudtam, bizonytalan voltam. Bezséltem ugyan folyamatosan, de majdnem elsírtam magam tőle, össze-vissza makogtam. Konkrétan mint egy rakás szerencsétlenség.. és mégis mindenkitől ötöst kaptam, pedig ez MSC, nehéz szak tényleg. Szóval ne félj, nem megbuktatni akarnak, sok helyen amúgyis örülnek, hogy megszabadulnak tőled, nem akarnak ott tartani. :)
2015. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz. szakdolgozatodról bátran beszélj, te foglalkoztál a témával a megírása alatt a legbehatóbban, és ezt nyugodtan érzékeltesd, add elő magad. hát a záróvizsgán meg úgyis kérdeznek, irányítanak kérdéssel, de felkészült legyél.....én nagyon ki voltam a záróvizsgám idjén, és eléggé nem készültem, de ha elkezdesz beszélni, úgyis előjön mélyről, amit tudsz, megbukni tuti nem fogsz. nekem mondjuk elég szomorú volt a záróvizsgám az egyik, a főszakomé, mert nem készültem rendesen, és ahhoz képest olyan témát húztam, ami kb benne volt abban az 5ben :D amit rohadtul tudtam, de a sors iróniája, hogy nem a legkedvesebb egyetemi tanáraim ültek benn, és direkt keresztkérdéseket kaptam. na de a lényeg, hogy még íy is szerencsés voltam. mert nem szívesen vallom be, de lett volna olyan téma, amiből épphogy csak átcsúszta volna, vagy meg is bukok....épp szerelmes voltam...a tanulás meg...na :D
2015. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!