Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy ne bántsanak?

Mit tegyek, hogy ne bántsanak?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok, és a suli pokol számomra. Már minden nap gyomorideggel megyek be, mert az osztálytársaim meg más srácok is folyton megaláznak, bántanak. Kétszer váltottam már suli, nem merem otthon megmondani, hogy innen is menni szeretnék. Próbáltam barátkozni, de sajnos nehezen megy. A többi fiú pedig kikezdett, mert hogy szerintük lányosan viselkedem. Olyan hobbijaim vannak, ami szerintük b..is. Nem szoktam verekedni, csúnyán beszélni, és nem tudom megvédeni magam, mert egyszerűen annyira lefagyok olyankor. És félek is tőlük. Piszkálnak mert jól tanulok, mert csendes vagyok, mert béna vagyok a fociban, mert nem csajozok. Mindenért bántanak. Már órán sem merek meg se szólalni, mert akkor is gúnyolnak, belémkötnek. A folyosón direkt nekem jönnek, hozzálöknek a falhoz, padhoz. Focin felrúgnak. És nálam jóval nagyobb, idősebb srácok is. Tavaly nevelőszüleim már szóltak ezek miatt az osztályfőnöknek, de pár hét után újrakezdődött minden. Már nem merek szólni otthon sem.

2015. dec. 27. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azért csinálják, mert így reagálsz. Szard le őket, előbb vagy utóbb úgyis megunják!
2015. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy éve nem unták meg. Hozzájuk se szólok, rájuk sem nézek, akkor is csinálják. Órán a mögöttem ülő végig suttog, úgy hogy a tanár ne hallja, hogy b..zi, b...zi. Szünet előtti utolsó nap, aég hazafelé menet is két srác hátulról direkt fellökött az utcán, majd röhögve elrohantak.
2015. dec. 27. 12:09
 3/16 anonim ***** válasza:
és a tanár nem hallja, hogy hátad mögött folyamatosan nyomják a dumát??? milyen hobbijaid vannak?
2015. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Olyan órán megy ez a suttogás, aminn a tanár nem nagyon tud rendet tartani, így eleve nagy a zaj, neki fel sem tűnik, illetve azzal van elfoglalva, hogy az ordibálókat fegyelmezze valahogy.

Szeretek főzni, sütni. Cukrász szeretnék lenni. Korcsolyázom, a műkorcsolya és a jégtánc érdekel, meg a tánc, más sport nem igazán. Szeretem a macskákat, és van egy macskám, akivel sokat foglalkozok. Nem szeretem a lövöldözős játékokat, inkább olvasni szeretek. Amikor próbáltam barátkozni, akkor próbáltam mesélni ezekről az engem érdeklő dolgokról az osztálytársaimnak is, de azt hiszem hiba volt, mert azóta csak csesztetnek vele.

2015. dec. 27. 12:29
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit tudnál csinálni, a világ az agresszoroknak áll. Ha valakinek elmeséled, hogy bántottak, a legtöbben azonnal belédkötnek, hogy te mit csináltál rosszul, ahelyett, hogy próbálnák leállítani a szekálókat. Szóval megy az áldozathibáztatás ezerrel.

A szüleid meg a tanáraid pedig nagyon erősen szégyellhetik magukat.

2015. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
és lányokkal nem próbálsz jóban lenni?
2015. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De próbálok. A lányok általában nem is szoktak szekálni, a legtöbbjükkel elvagyok, vagyis nincs semmi probléma köztünk, de úgy igazán barátok sem vagyunk, csak úgy vagyunk. Egy lány van, akivel tényleg barátok vagyunk, és sajnos őt is piszkálják már miattam. Illetve vannak olyan lányok, akik szemtől szembe barátkoznak, jópofiznak, aztán a hátam mögött meg kibeszélnek és ugyanúgy röhögnek rajtam.
2015. dec. 27. 13:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Legyél látszat agresszív. Keményíts be. Lássák, hogy Te vagy a főnök! Először ki fognak röhögni, mert nem ez a megszokott reakciód, de ne torpanj meg ettől.
2015. dec. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem kell megjátszanod, hogy te is ilyen vagy ez hülyeség.

Muszáj lenne szólnod nevelőszüleidnek. Ez így nem mehet tovább.

2015. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Figyeljnekem az egyik fiú osztálytársam pont ilyen de pont nemérdekli,hogy ki mit gondol róla akkor is velünk van a lányokkal és pont ezt szeretem benne.Jól tanulsz és ezért piszkálnak?Na ez a legnagyobb butaság a részükről majd ha kitanulsz pl.orvosnak és valamelyiknek az életét kellesz megmentened nefélj értékelni fogják,hogy tanultál.Ha meg piszkálnak oktasd ki őket,hogy mi az az élet és,hogy neked ez,hogy esik,de ne ezekkel a mai "szleng" szavakkal:) de legfőként ne változ meg mert a többségnek nem felelsz meg aki számít az elfogad aki meg nem az ne gyerekeskedjen :)
2015. dec. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!