Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti oda adnátok?

Ti oda adnátok?

Figyelt kérdés
Ti oda adnátok a saját két kezetekkel , időt és energiát rá szánt tételek kidolgozását osztály társaitoknak? "Akiknek nem volt idejük" mert rokonoknál voltak, pasiztak stb...??

2016. jan. 2. 11:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

olyanoknak odaadom, akik szintén segítenek, ha pl. én nem érek rá, de olyanoknak nem, akik még köszönni is alig bírnak, meg csak ilyenkor ismerik meg az embert.

megmondod, hogy nincs meg neked se, most állsz majd neki, honnan tudják, te mivel töltötted a szabadidőd....

2016. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyanoknak nem, akikkel alig beszélek, és sz*rnak bele az egészbe, de ők alanyi jogon elvárják a kidolgozott tételeket. Szerencsére csak kevés ilyen ember van.


A többieknek igen, de ők is kidolgozzák, legalábbis egy részt biztosan.

2016. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Én magamnak mindig ki szoktam dolgozni a tételeket vagy egyéb tanulnivalókat mert úgy sokkal könnyebben megtanulom őket, a saját logikám szerint csinálom és tudom, hogy mit miért írtam oda. Ha valaki elkéri tőlem, akkor annak kölcsön szoktam adni, bármelyik osztálytársamnak. Konkrétan ez a tétel, jegyzet kölcsönadós dolog nem mindenkivel kölcsönös. Általában mindig megcsinálom magamnak az ilyesmiket, de ha hiányoztam és nincs jegyzetem vagy nem írtam meg a házimat, akkor azt kölcsön tudom kérni valakitől. Viszont vannak olyan osztálytársaim, akiktől nem szívesen kérném el a tételüket mert félnék, hogy hiányos vagy pontatlan, de más dolgokban ők is szoktak nekem segíteni. Eddig mindig szívesen segítettek, ha tudtak. Engem egyáltalán nem zavar, ha valaki elkéri tőlem és abból tanul. Igen, neki is lett volna rá ideje, de nem csinálta meg mert lusta volt, elfelejtette stb., de én nem akarom nekik megmutatni, hogy "bezzeg, ha megcsináltad volna" meg "tanulj a saját hibáidból", "legközelebb majd próbáld meg" mert szerintem nekem nem kell "tanítgatnom" meg megleckéztetnem a saját osztálytársaimat. Én megírom magamnak mert nekem szükségem van rá és nagyon szívesen kölcsön adom másoknak (nem azért mert ellenszolgáltatást várnék cserébe) mert szerintem nekem abból semmilyen károm vagy hátrányom nem származik. Azt, hogy lessenek rólam dolgozat közben vagy elcsórják a házim és lemásolják vagy követeljenek bármit is, azt nem hagynám. Viszont ha megkérnek, hogy segítsek nekik dolgozat közben vagy ha elkérik a házim, akkor azt ugyanúgy szívesen megteszem.
2016. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért nem adjátok oda. Ha nem tanulják meg akkor úgyse lesz meg nekik. Ha meg megtanulják akkor örülj, hogy nem segghülye embereket ismersz fogsz majd dolgozni.


Meg lehet, hogy ő is kidolgozta, de elkéri a tiéd, meg több emberét, hogy megnézze ti mit írtatok, nem-e hagyott ki valamit, nem-e tudott rosszul valamit stb. Én már többször csináltam ilyet

2016. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyetemen azt vettem észre, hogy amikor adni kell, akkor senki nem ad, bezzeg kérni tudnak 2 kézzel.


Még haveri körben is kb volt ilyen beszélgetés:

Neked van jegyzeted x-ből, ide tudnád adni?

Bocs de nem adom....Amúgy Y-ból átdobod a cuccaid?


Simán kér úgy, hogy ő nem ad.


Én mondjuk legtöbb esetben adtam eleinte, ismerősnek is szívesen, segítettem is, főleg ha abból nem származik hátrányom. Azt kifejezetten utálom, mikor valaki suttyó módon nem ad oda valamit, pedig neki nem lenne semmi kára belőle.


Viszont, azt is megértem, mikor rosszul esik, hogy a cuccaim küldözgetik. Odaadom XY-nak, erre azt látom, hogy levlistákon küldözgeti mindenki az én jegyzetem. Maga a helyzet, hogy én megdolgoztam valamiért, és mások közkinccsé teszik.


De volt pl csaj ismerősöm, ő gyakorlatilag a nővére és a saját jegyzeteiből élt, mert ugyanott tanultak, és mikor vizsga előtt meglátta valaki, hogy milyen jegyzete van, kb k..va anyjába elküldték hogy miért nem töltötte még fel "közösbe".


Vagy volt olyan "haverom" aki nagyon kétszínűen csinálta a kéregetést. Ha kért az ember bármit, akkor hetekig nem küldte el, csak ígérgette. Aztán mikor épp hirtelen kellett neki valaki, akkor előtte elküldte amit hetek óta kértem. És így ugye azonnal ugorjon az ember, mert "hát ő is elküldte nekem".


Igazából a végén az alakult ki nálam, hogy csak az igazán közeli haveroknak küldök, akikről biztosan tudom, hogy ők is továbbadnak bármi cuccot. Nekik is vannak forrásaik, nekem is dolgaim, és cserélgetjük, átküldjük, mindenki jól jár. Másokat meg simán elküldök azzal hogy bocs, de nem.

2016. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Kihasználásnak tartom, ha minden tételt odaadok, és cserébe semmit se kapok, vagy olyannak adom oda, akivel nem vagyok beszélőviszonyban. Néha egy-egy tételt anno én is odaadtam, de aztán a végén senkinek nem adtam semmit, mert rájöttek, hogy "Minek fáradni, XY úgyis odaadja."
2016. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy nem biztos, hogy az általam leírtak teljesen helyesek, esetleg lehetnek hiányosak vagy eltérhet a nyelvezet is. Tehát amit én így megfogalmazok, az lehet, hogy a másiknak nem világos, vagy ha vannak benne rövidítések, akkor nem biztos, hogy érti, meg ilyenek. És a végén meg tuti engem csesznek le, hogy miattam nem tanulták meg helyesen. Ezt tapasztaltam is...
2016. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"És a végén meg tuti engem csesznek le, hogy miattam nem tanulták meg helyesen."

Na igen, én alapvetően ezért sem bízom mások jegyzetében. Meg ezért nem szeretem ha ész nélkül küldik ki mindenkinek.


De az is jó, mikor valaki egy régi tárgyamról próbál informálódni, hogy milyen volt, mit kérdeztek, van e anyagom hozzá...én segítek amit tudok, utána meg jön és leba..sz engem vizsga után, hogy "hát nem is olyan volt mint ahogy mondtad". Mintha én tehetnék arról, hogy egy X évvel ez előtt csinált tárgynak időközben megváltozott a tematikája, és én vagyok a hülye, hogy nem követem figyelemmel, mi változott, véletlenül sem az, akinek aktuális lenne a tárgy.

2016. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

Akinek "nincs ideje" az egyetemre, az ne akarjon egyetemista lenni.

Nem szoktam odaadni senkinek semmit, mert úgyis egyoldalú az egész, én meg nem leszek az ilyenek önjelölt jegyzetelője. Nincs is annál szánalmasabb, mint mikor valaki kikönyörgi a jegyzetet, utána meg felháborodottan közli, hogy milyen sz@r a kidolgozása, mert megbukott vizsgán, és szinte számon kéri az illetőt, hogy miért nem tudott normálisabb jegyzetet írni. Az ilyenek viszont úgyis kibuknak a diploma előtt, úgyhogy nem kár értük.


Őszintén szólva nem szabad nagy hévvel segíteni a többieknek, mert automatikusan úgy veszik (tiszt.kiv.), hogy te majd kidolgozol helyettük mindent, később meg már szinte elvárják, hogy készítsd el az anyagot, meg töltsd fel. Volt ilyen lány az évfolyamon. Sok embernek segített, aztán végül megunta és senkinek nem segít többet, mert azoknak, akiknek segített, még egy sziára se telik amikor összefutnak a lánnyal az utcán vagy az egyetemen. Ez pedig pofátlan kihasználás.

De jó volt nézni és hallani, ahogy egy csaj odament a lányhoz, és jó pofizva előadta a "szia hogy vagy rég beszéltünk" szöveget, majd amikor elkérte a jegyzetet a lány kiosztotta a francba, hogy ő is csak akkor létezik a számára, amikor kell valami, és felejtse el, többet nem adja oda.

És még a csaj volt megsértődve! De kétségbeesetten elment, mert rájött, hogy most neki kell kidolgozni mindent.

2016. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
hát erre két válasz lehetséges a lelkiismeretes tanuló és a lekiismeretes tanár válasza, én nagyon sokszor tanultam más jegyzetésből a fősulin, mert melóztam a suli a mellett és mert rohadt lusta voltam, de attól függetlenül sokszor volt olyan, hogy együtt tanultunk és azok voltak a legjobb bulik, összejöttünk hárman, vagy ketten, megírtuk a tételeket, megtanultuk és mentünk másnap vizsgázni, de volt olyan, hogy én például odamenetem csak egy barátnőmhöz és odaadta az órai munkát én meg beseggeltem a jegyzeteit, szerintem ilyen kérdésben az a lényeg, hogy az ember tanuljon és még az persze, hogy legyen élvezetes és emlékezetes a tanulás, a suli, abból pedig ritkán támad barátság, hogy az egyik körmöl a másik meg elkéri és kész, szóval kellenek az együtt töltött órák, élmények, az út, amitől az ember közösségi lénnyé válik
2016. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!