Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek még van esélyem...

Szerintetek még van esélyem így továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Az idei évet már eléggé elszúrtam. Nincs mentségem, beütött a 16 éves kori "rocksztár leszek és leszarom" dolog. Annyira rosszul nem állok, de sajna matek 2-es, töri 2-es és fizikából is csupán szerencse hogy 4-es vagyok. A többi nem gáz annyira, de nem is fényesek. Ezt eddig úgy sikerült hogy semmi időt nem öltem tanulásba, és már szünetekbe se olvastam át az anyagot óra előtt. Szerencsére nekem ez az utolsó évem ahol a jegyek nem számítanak bele a továbbtanulásba, de félek hogyha idén így teljesítek akkor jövőre hogy fog menni. Elhatároztam hogy összeszedem magam és az ideit is felhozom év végére, jövőre pedig még annál is jobban mert most kinéztem magamnak egy gépészmérnöki szakot. De tudjátok ezek az elhatározások milyenek abban a pillanatban és milyenek két hónappal később. Szerintetek még reális vagy nézzek mást inkább?
2016. jan. 3. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Még semmi sincs veszve, de kettes matekkal ne álmodozz mérnök szakról. Alapjaiban kell újrakezdened az egészet.
2016. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igaz... Hát basszus akkor jó tavaszi szünetem meg nyaram lesz :/
2016. jan. 3. 14:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy hatodikban volt értékelhető matektanár utoljára. Onnantól kezdve bejártunk majd egy-egy ilyen-olyan dologra kaptunk ötöst. Kilencediket még túléltem egy 3-assal mert ott se volt valami kemény, de most 10.-ben a tanár durván követel. Asszem akkor nincs más hátra mint elmenni venni egy jó vastag könyvet és hetediktől nekiállni újra.
2016. jan. 3. 15:00
 4/5 anonim válasza:
A matekot igaz, tanulni is kell, de főleg érteni. Ha nem érted, és magolni akarod, akkor csak szenvedés lesz belőle, bár lehet, hogy jó jegyeket kapsz majd, de egy mérnöknek értenie is kell. Nem gondolkoztál még azon, hogy inkább a képességeid szerint válassz képzést?
2016. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én is később kaptam észbe, mondjuk pont nem a rocksztárságból, hanem a kockulásból. végig kettes voltam mindenből, matekból is. 4.évben észbe kaptam, lenyomtam minden érettségit töri kivételével 5ösre, emelt infóérettségi, felsőfokú angol nyelvvizsga ->bme gépész kar.


Időt kell rászánni. Ha én akkor nem tanultam volna, gőzöm nincs mit csinálnék most

2016. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!