Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valóban az áldozat a hibás ha...

Valóban az áldozat a hibás ha zaklatják? (bullying)

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam már itt, hogy általában az a hibás akit zaklatnak. Engem is bántottak a gimnáziumban, erre az osztályfőnök engem küldött a pszichológushoz. Valóban ez lenne a hivatalos álláspont a témában?

Ha én nem bántok, nem zavarok senkit, nem szólok be neki, nem akadályozom a társasági életét és a tanulmányi előmenetelét, csak szeretném csöndben végighallgatni az órát és aztán hazamenni, akkor miért én vagyok a hibás ha bántanak? Nem buta kisgyerekekről van szó, mert még 18 évesen is ez volt egy elit gimnáziumban.



2016. jan. 24. 14:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"könnyebb egy embert megváltoztatni,mint mindenkit."


Szerencsére nem mindenkit kell megváltoztatni, hanem csak azt az egy-két agresszort kellene leállítani. A többi birka meg úgyis megy utánuk.

2016. jan. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban olvastam Fehér Klárától a Mi, szemüvegesek-et. Abban van az, hogy a hangadók piszkálják a főszereplőt, és ő mindent megtesz, odaad, amit kérnek, hogy ne bántsák. Persze bántják tovább. Megkéri az anyukáját, vigye másik iskolába, aztán mégis a sarkára áll és ott marad. Tetszett az a könyv, én felnőtteknek is ajánlom, főleg akiket a multis irodákban kipécéznek.
2016. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!