Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolánk igazgatója megtilt...

Az iskolánk igazgatója megtiltotta a kockás inget tanárnak diáknak! Jó reakció erre ha csak azért is abban megyek pedig sose szoktam? Jellemző hogy a "nagy" tanárok egyike se mert, nyúlként remeg az egész tanári kar.

Figyelt kérdés

Sose vettem kockás inget mert halál igénytelennek tartom, de amikor meghallottam hogy az iskola narancsgőzös pártkatona igazgatója megtiltotta tanárnak diáknak egyaránt ezt a „libsi agymenést” hát fogtam magam és másnap csak azért is abban mentem. Csak ezért vettem egyet.


Nem sokan követnek engem, alig pár diák és jellemző módon a beszari hulladék tanári karra tőlük senki.

Ezek a sok szar fingani se mer az igazgató engedélye nélkül és rájuk kéne nekem felnéznem?


2016. febr. 19. 10:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"de ott is azért elég sok már az ilyen rongyrázós gyerek, aki úgy gondolja, hogy apám majd kifizeti nekem a diplomát úgyis, nem kell kiemelkedően tanulni :D"


De ez épp a rendszer miatt van. Én az egyik legjobb vidéki gimibe jártam, hál istennek már évekkel ezelőtt leérettségiztem. De követem a dolgaikat. Mikor végeztem, már akkor bevezettek változtatásokat. Nincs pénz menzára, konkrétan volt olyan nap, hogy nem kaptunk ebédet (én mondjuk nem voltam befizetve), gyorsan valami hideg kajával pótolták, ilyen kis műanyag dobozokban. Ez egy öt éves gimi, ahol a nyelvtagozat nagyon erős. Megtiltották, hogy a tanárok az erős tankönyvből tanítsanak. 2 évig használtuk volna, mert hosszú, vastag könyv. Megvettük 12. osztályban, kifizettük stb., aztán 13.-ban már nem használhattuk, mert nem volt rajta a tankönyvlistán. Nem az, hogy nem vehettük meg. Már megvolt! Tilos volt használni. Én még heti 20 angol órás rendszerbe jártam. Utána egyre jobban csökkentették: heti 18- heti 16, és így tovább. Mikor odajártam, volt iskolabál, ahol meg kellett tanulni egy néptáncot a tizedikeseknek és előadni, mondván, hogy kultúránk része, mindenki vegyen részt egyszer valami néptáncos dologban. Azóta se bál, se néptánc. Amikor én felvételiztem, saját felvételit írattak, és volt szóbeli. Valóban azt kérdezték, amit egy gyerek addigra megtanult, illetve olyasmit, ami hasznos volt. (Máshová is felvételiztem, össze tudtam vetni a központival, sőt, angol felvételit is írtam.) Értelmes volt a feladat, pl. a magyar részben mindig volt egy gyakorlati szövegértési feladat: nekem emlékszem, az volt, hogy egy menetrendet kellett tanulmányoznom. Azóta beleszóltak: nem lehet felvételit íratni, csak központit, nem szűrhetik ki a gyerekek szóbelivel. Ezért kezdenek el oda járni a vagyonos gyerekek az okosak helyett. Mert az okosak keresnek olyat, ahol van pénz arra, hogy ők tanuljanak, van lehetőség tanulni stb. A vagyonosnak meg mindegy. (Nyilván van egy metszet is.) Nekem még volt kifejezetten szegény osztálytársam, mi fizettük ki az osztálykirándulását, takarító néni anyukája egyedül nevelte.


Fenti válaszoló vagyok, aki mondta, hogy nem szidtuk a tanárokat. Tényleg nem, egyetlen tanárt se utáltam, mind jó volt. Aztán az igazgató elment, elment egy másik suliba, és ott nem igazgató, csak tanár, de gondolom így is jobb ott...

2016. febr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összes hszt., úgyhogy bocs, ha már volt. De elmondom, mert ma ilyen segitős napom van:


1. Jól figyeld meg az igazgatódat, mert ez a magyar főnök archetipusa. Fogsz még vele találkozni, nagyon sok helyen.


2. Ne vesd meg a kushadó tanárokat, ők tudják, hogy kell viselkedni a magyar főnökkel. Majd ne pislogj sűrűn, ha az értelmesebbje egyik szeptemberben már nem lesz a karban, mert talál jobb helyet. (N.B.: egy tapasztalt tanárt már az is odaköthet egy iskolához, ha a közelben lakik. Igy már le is sz!rja, ki a diri.)


3. Tüntetni dacból az óvódások szoktak. Egy felnőtt pedagógus társadalom úgy érvényesiti az érdekeit, hogy egyeztet a teljes ( általános iskola alsó-felső tagozat, főiskola, egyetem ) szakmával, előterjeszti az egyeztetett követelést a kormányzat felé, és ha az nem teljesül, másnap a portás bácsi már nem nyitja ki az iskolát még a legkisebb faluban sem. Tehát nem elégséges szolgáltatás, meg törvényi feltételek, meg egyéb bullshit, hanem mindenki otthon marad. Ezt igy kell csinálni.

Jó gondolkodást, aviszontlátásra!

2016. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!