Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha stresszhelyzetb...

Mit tegyek, ha stresszhelyzetben észrevehetően remegni kezdek?

Figyelt kérdés

Valójában egy kisebb stresszhelyzettől - vizsgaszituáció, felelés, előadás, mélyebb beszélgetés stb... - is percekig remeg mindenem. Iszonyat kellemetlen és főleg kínos. Nem jövök rá, miért teszi ezt a testem ilyenkor. Hiába akarom abbahagyni, amíg meg nem nyugszom teljesen, addig reszketek.

Mit tennétek a helyemben, hogyan akadályoznátok meg a remegést?



2016. márc. 6. 15:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Senki sem tud valami villám megoldást a problémára?
2016. márc. 7. 18:00
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Nyugtató,pl.xanax
2016. márc. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Szorítsd ökölbe a kezed, vagy rakd úgy, hogy ne látszódjon. Bocsi, jobbat nem tudok :/
2016. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha ökölbe szórítom a kezem, még feltűnőbb. Nem szeretnék gyógyszereken élni.
2016. márc. 15. 14:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak koncentrálnod kell arra hogy lenyugodj.

Én is remegtem régen, de a következő gondolatokkal vége lett az ÖSSZES stresszelésemnek: (mellesleg már azon stresszeltem ezerrel, ha orvoshoz kellett mennem igazolást kérni)

- A stressz csak egy felesleges dolog, attól hogy érzed nem változik meg a helyzet

- Bármit csinálsz csak higgadtan lehet, ha mondjuk kínos helyzet van akkor ki nem szarja le hogy más mit gondol? Ha stresszelsz csak mégrosszabb lesz.

Én is remegtem feleléseknél, előadásoknál, most már semmi! Csak figyelj arra amit beszélsz, vagy amit más mondd. Csak döntsd el, hogy mostantól nem fogsz stresszelni. Sok sikert!

2016. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Doki és gyógyszer. Nálam pl ez segített.Én is próbálkoztam előtte praktikákkal, pl a zsebemben a kulcscsomót szorongattam h belemarjon a tenyerembe.

Sajnos nem lett komolyan véve a dolog, szüleim úgy álltak hozzá h hozzá kell magunkat szoktatni. Viszont ez csak az enyhe lámpalázas esetekben segít, ha pl szociális fóbiád van akkor hiába trükközöl, mások látni fogják h remegsz, és a környezeted negatív visszajelzései még mélyebbre taszítanak. Az orvos tudni fogja mi kell neked, a gyógyszer nem méreg, a többiek meg nem egy idegbeteg embert látnak majd hanem egy olyat akinek semmi baja, ettől pozitív visszajelzéseket fogsz kapni, javul a közérzeted, önbizalmad.

2016. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nehogymár erre bárki gyógyszert szedessen vele bárki is, az csak az igen súlyos szorongosás-depressziós esetekben indokolt. Velem is ez volt régen, amikor előadást kellett tartanom remegtem mint a kocsonya (de pl pénztárnál is felment a pulzusom emg rmegtem ha fizetni kellett, meg minden egyéb helyzetnél ahol idegenekkel kellett interakcióba lépnem), és beszélni is alig tudtam még a hangom is elakadt. Ahogy megtanultam kezelni az ilyen helyzeteket, meg általában véve az életben is lazábban vettem a dolgokat és több lett az önbizalmam elmúltak ezek a tünetek. Ha úgy érzed egyedül nem megy, vannak szakemberek, csoportok ahol ilyen problémák esetén tudnak segíteni. Ez abból ered hogy ezeket a szituációkat valaminél fogva nehezen tudod kezelni, de ez elsajátítható és isten ments hogy erre xanaxot szedjél.
2016. márc. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
xanaxot szedtem nekem használt
2016. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

úgy,hogy elkezdesz átélni igazi és valós stressz helyzeteket.

pl elkezdesz járni boksz edzésre és idővel elég komoly pofonokat fogsz kapni,vagy olyan állóképességi terhelést élsz át,hogy mozogni alig tudsz majd,de még hátra lesz az edzés fele és végig kell csinálni nem ülhetsz le mert akkor szégyenbe kerülsz.

ez eleinte eléggé megterhelő tud lenni mentálisan,felmegy az adrenalin szinted,félhetsz is,de idővel rájössz,hogy csak úgy tudod megakadályozni az ütlegelésed,ha te ütőd szét a másikat.

ha heti szinten élsz át ilyesmit,akkor amiket írtál meg sem fognak kottyanni.

2016. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

A nyugtató az nem oldja meg, csak a tüneteit kezeli, jelen esetben nem is indokolt és hülyeség, ahogy írta valaki.

Esetleg végezz meditációt otthon esténként, főleg ha másnap lesz olyan alkalom, amikor tudod előre, hogy félsz és be fog következni. A meditáció alatt képzeld el az adott helyzetet. Ott vagy, elképzeled mi történik, mi lehet a legrosszabb, majd elképzeled azt is, hogyan reagálsz, hogy kívülről ez csak semmiség, és azt is, hogy magabiztos vagy és határozott. Ez amolyan agykontroll, de

működik, nekem is segített. És jót tesz, relaxál is.

Ha az adott szituációban leszel, elég csak visszaemlékezned, milyen volt a meditáció alatt és behozod ezt az állapotot, egyből elmúlik ( pl keress rá agykontroll- 3 ujj technika). Ez tényleg segít ezen.

2016. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!