Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha stresszhelyzetb...

Mit tegyek, ha stresszhelyzetben észrevehetően remegni kezdek?

Figyelt kérdés

Valójában egy kisebb stresszhelyzettől - vizsgaszituáció, felelés, előadás, mélyebb beszélgetés stb... - is percekig remeg mindenem. Iszonyat kellemetlen és főleg kínos. Nem jövök rá, miért teszi ezt a testem ilyenkor. Hiába akarom abbahagyni, amíg meg nem nyugszom teljesen, addig reszketek.

Mit tennétek a helyemben, hogyan akadályoznátok meg a remegést?



2016. márc. 6. 15:40
1 2
 11/14 anonim válasza:

Azonnali megoldásnak nálam valamennyire bevált az intenzív testmozgás. Jó tud lenni stressz ellen.

Különben nekem ennél durvább reakcióim is voltak. Piros lettem, ziháltam, stb. A sok gyakorlás segített, már teljesen eltűnt. Egy idő után kezdett rájönni a testem, hogy tök fölöslegesen csinálja. De sokat tud segíteni a fokozatosság, szóval ha nem a mély vízbe ugrassz, hanem kisebb szituációkba mész bele bele, és azokhoz szoktatod magad.

Sok sikert!

2016. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azóta is remegsz? Ha akadályoz a normál életvitelben akkor irány a doki.
2017. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy már nem nézed a kérdést, de én is ugyanezzel a problémával küszködök, már egy jó ideje.
2017. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én bár nem ennyire sarkosan, de voltam így hasonlóan stressz helyzetben- bár enyhébb szinten.


Sok technikai van rá, hogy csökkentsd ezt magadban:

ilyen apróságok, hogy pl 1.vizualizálod magadban mikor rád tör- vagy előtte a helyzetet, hogy átéled. Átéled mi történik.

- Ez azért fontos, mert a szorongás, félelem sokzsor abból ered, amikor "csak úgy rád tör", hogy magad sem tudod miért: mert nem nézel szembe vele, hanem valahol benned van.. ÉS így tör elő.

A szorongás legjobb ellenszere nálam a szembenézés volt: megálltam, végiggondoltam a helyzetet/szituációt, mi lehet a legrosszabb. - De ez csak az első lépés. Utána pedig végiggondololom a MEGOLDÁST IS, hogy hogyan cselekszem majd.


Akkor ott van még a power posing, stb.


Nincs időm leírni többet,

de a fenti amit kifejtettem, nekem segített.

2017. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!