Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnék beilleszkedni?

Hogy tudnék beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Idén nyáron költöztünk Svájcba, német nyelvterületre. Az itteni suliban nem szeretik a külföldi arcokat. Ha kérdezek valamit (németül beszélek hozzájuk,egész nyáron tanultam), akkor csak ellöknek, és mondanak valamit,de nem értem, hogy mit. Órákon csak a táblán lévő dolgokat másolom, de alig értek valamit. Szünetben zenét hallgatok,és csak ülök a padomban. Senki nem barátkozik velem. Az osztálykirándulástól azért félek,mert nem tudom,hogy szivatni fognak-e,vagy megbékélnek velem. És ezt három napig,az Alpokban. Ma nem tudom,hogy milyen lesz a dolog, de remélem, jobbra fordul. Szerintetek hogy lehetne beilleszkedni ide?

2016. márc. 7. 06:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Barátkozz olyanokkal, akik elfogadnak, ők mindenféle szempontból segíteni fognak, csak légy jó emberismerő, ki hajlamos erre.
2016. márc. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Barátkozz bevándorlókkal, ha vannak.

Amúgy, ha nem beszélsz annyira jól németül, angolul kérdezd meg, hogy mi a problémájuk veled!

2016. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma speciel bezártak a vécébe.
2016. márc. 8. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen pitiáner embereket, akik felsőbbrendűnek képzelik magukat -.- tanárral konzultálj, beszéld meg velük, hogy a helyzet tarthatatlan.
2016. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem tanárral,ő megfenyegette őket,egyikkel kibékültem (a 30 fős osztályunkból). A srác kilógott a közeli szupermarketbe,és hozott nekem kólát.
2016. márc. 9. 18:26
 6/6 anonim ***** válasza:

:)

Az jó jel, szerintem akkor innen már csak jobb lesz. Pláne ha olyan diákról van szó, aki ilyen fő-fő emberke az osztályban.

2016. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!