Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nálatok is van ilyen kivételez...

Nálatok is van ilyen kivételezés a suliban?

Figyelt kérdés
A suliban ahova én járok többször van olyan, hogyha az egyik gyerek fellök valakit akkor két tanár is ott áll és csak mosolyog. Meg ugye vannak akiket leszidnak. De ez miért van így? Vagy amikor a rossz tanuló bekiabálja a jó megoldást beírást kapott. Ugyanannál a tanárnál következő órán jó tanuló kiabálta be a jó választ, a tanár őt megdicsérte. És még szoktak ilyenek lenni tesicuccal, késéssel is. :(

2016. ápr. 8. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Mindenhol van ilyen, de van ahol nagyon durván kivételeznek.. Én cigány vagyok és a parasztokkal nálunk nagyon durván kivételeztek , minden szempontból ... Én ezért utaltam iskolába járni mert ugye a parasztok meg vissza éltek ezzel hogy akármit meg merték tenni mert rájuk nem szoltak. 16 l
2016. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ Bocs de egy kicsit megnyugtató
2016. ápr. 8. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még durvábban ment anno...de ez mindenhol így van, hozzá kell szokni, kivételezésből, protekcióból áll sajnos a világ...
2016. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is 2., csak mert egy egy gyereket konkréten én küldtem el, hogy hagyja békén a kisebbeket, pedig ott ált mellettünk két tanár. Aztán rám szóltak, hogy hagyjam békén szegény gyereket és kaptam egy figyelmeztetést.
2016. ápr. 8. 22:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt nálunk is. Olyan is, amit jogosnak tartottam, olyan is, amit nem.


Amit jogosnak tartottam pl.:

- profi versenyző osztálytársainkat ritkábban feleltették, vagy megbeszélt időpontban

- jó tanulóknak apróságokban több mindent megengedtek (váltócipő nem használata, táska teremben tárolása)

(az nem volt jellemző, hogy durva esetben kivételeztek volna, tehát verekedős gyereknek nem nézték el csak azért, mert blablabla)


Amit nem:

- amikor csak azért kivételeztek vkivel, mert az anyja a suliban tanított. Nálam az vágta ki a biztosítékot, hogy:


csaj amúgy mindenhez hótt buta szegény, de mivel az apja német, németül elég jól tud. Volt előrehozott érettségis időszak egy hónapban, és a nyelvi előrehozott mindig magyarórára esett. 3 angol középfokost meg őt német felsőfokosként az ofő engedéllyel elküldte magyaróra helyett az érettségire (asszem 2 hét különbség volt az angol középfok meg a német felsőfok között). A magyartanár az angol közepet követő héten az osztály előtt megszégyenítette őket, amiért "lógtak" emiatt magyaróráról, 2 héttel később meg jó, hogy nem nyalta a németes seggét, amiért ötös lett neki a német.


Pedig az angol közepesek többet készültek erre, mint az a csaj, aki az apjával németül beszél végig otthon... és félig anyenyelvűként vmi 85%-ot ért el, ami azért sztem nem olyan büszkélkednivaló...

2016. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Persze, nálunk olyan meg nincsen, hogy ritkábban, vagy megbeszélt időpontban feleltetik a versenyzőket. Nálunk inkább olyanok szoktak lenni, mint amit leírtál.
2016. ápr. 11. 16:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. A tanárok (főleg a magyar) mindig annak a 2 osztájtársamnak kedveskednek, dícsérik őket stb akik ny@lnak nekik. Aki nem helyeseli szépen mosolyogva azt amit a tanár mond annak a jegyét is ahelyett hogy felemelnék inkább lehuzzák, vagy egy esztendeig feleltetik hogy hátha valamelyik leckét nem tudja. Ez mindig is így volt és sajnos mindig is így lessz. Csak az tud igazán érvényesülni aki eléri azt hogy szeressék a tanárok, nem elég egyszerűen csak tanulni.
2016. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért ez nevetséges. Köszi a választ neked is.
2016. ápr. 11. 23:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megy a kivételezés. Itt a tanárok gyerekei vannak a központban: mindig az van, amit ők akarnak, sohasem cseszik le őket semmiért, ha rossz jegyet kapnának, javíthatnak. Mondjuk Ők is szívnak, mert ezért az osztály másik rétege nagyon utálja a kis különcöket, de persze a tanárok erről is tesznek, hogy ne így legyen. Mindenesetre engem baromira idegesít,bár a többiek már beletörődtek ebbe. :/
2016. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére egyik tanárnak se jár gyereke a suliba, de régebben járt és ha jól tudom vele is hasonlók voltak.
2016. júl. 1. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!