Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok megdicsérhetik a külsőt?

Tanárok megdicsérhetik a külsőt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nyugodt szívvel. Például azt mondják férfiként egy tanulónak, hogy nagyon szép a szeme. Nem gondolják, hogy esetleg többnek veszi puszta bóknál? Én hajlamos vagyok rugózni rajta, nem veszem többnek, mert tudom, hogy mondd ilyeneket az őszintébb, kedvesebb ember hátsó szándék nélkül is. Viszont még akár pár éve is többnek vettem volna. Mit gondoltok?
2016. ápr. 15. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem, éppen emiatt, hogy nehogy a diák félreértse, aztán elterjessze hogy flörtöl vele a tanár. Ez akár a tanár munkájába is kerülhet, ha a diák szülei elhiszik, eltúlozzák (és befolyásosabbak).
2016. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Középsulis vagyok és két férfi tanár rendszeresen flörtöl pár másik lánnyal,-ami sok tanulónak ellenszenves,nem irigységből,csak azoknak a lányoknak több minden el van nézve és ezt szemétségnek tartják!
2016. ápr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Necces, inkább ne tegye.

Én tanárnő vagyok, igaz, általánosban, de nem szoktam ilyen megjegyzéseket tenni, viszont egy jól eltalált frizurát, csinos ruhát stb. megdicsérek.

2016. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem dicsért már meg tanárom (férfi) évzáron, hogy jól nézek ki. Konkrétan ezt mondta : Szép vagy szép vagy, szebb a napnál, de Hópiroska szebb náladnál (vagy valami nagyon hasonló). én nem gondoltam bele semmit, sőt még jól is esett. Ez az eset is azért maradt meg bennem annyira mert azóta azon gondolkodom, hogy ki az a Hópiroska...
2016. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban nem. Félreérthető.
2016. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk zömében női tanárok vannak, ők néha megdicsérik a ruhát/hajat.

Engem 2 férfi tanár tanít, de ők nem tesznek ilyen megjegyzéseket, mert az félreérthető lenne. Az egyik tanár még az érintkezést is kerüli a lányokkal. Pl.: a fiúknak néha megveregeti a hátát, vagy vállukra teszi a kezét, de a lányokhoz nem nagyon szokott hozzáérni.

2016. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dicsérhet külsőt, de inkább úgy, ahogy korábban említette valaki: frizuraváltás után az újat, vagy egy ötletes, szép ruhadarabot, vagy ha valaki jókedvű és egész nap mosolyog akkor megjegyezheti, hogy milyen jól áll neki, de szerintem testi külsőségeket nem igazán kéne. Nem is csak azért, mert félreérthető, de utána meg olyan kínos szerintem, hogy Julcsikának megmondja milyen szép a szeme vagy az arca a többieknek meg nem mond semmi hasonlót.
2016. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem se nagyon kéne. Ennek ellenére van olyan férfi tanárunk, akinek van egy "kiskedvence" az osztályból. Igazából nem értem, mit eszik annyira azon a csajon, amikor segghülye a tantárgyából, meg még állandóan visszapofázik a tanárnak...Nem tudom, lehet, épp ezt csípi benne xD És más lányokat a nevükön szólít az osztályból, ennek a csajnak meg mindig úgy szól, hogy Kedves/Drága XY!, meg csomószor megjegyzi, milyen szépek a szemei. Meg volt már párszor, hogy a ruháját is megdicsérte. Vagy volt egy másik tanárunk, aki szerencsére már nem tanít minket, az meg az ilyen tipikus kis könnyűvérű ribikkel beszélgetett egész órán, meg úgy szólította őket, hogy baba, cica, mókuska, stb. És érdekes, mikor ők kérdeztek valami totál hülyeséget, mert azt se tudták kb, miről van szó, sose lettek lecseszve érte, de ha a fiúk vagy más lány, aki nem volt ilyen, mint azok, kérdezett valami normális dolgot, egyből ordibált velük, hogy jajj most miattuk kell megállni magyarázni, meg minden :D

Szerintem minden diákot ugyanúgy kéne kezelni..Okés, hogy vannak emberek, akiket mondjuk akaratlanul is szimpatikusabbnak találunk másoknál, de ennyire azért nem kellene éreztetni ezt, főleg nem egy tanárnak.

2016. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!