Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy ki vagyok...

Normális, hogy ki vagyok akadva, hogy a tanárok össze vissza sztrájkolgatnak, mikor én tanulni akarok?

Figyelt kérdés

Mindjárt évvége, kellenek a jobb jegyek a továbbtanuláshoz, erre itt munkabeszüntetéseket csinálnak! Ha nem tetszik nekik a tanári pálya, váltsanak, ne itt lézengjenek... hogy túlterheltek, meg minden... menjenek el dolgozni heti 40-48 órába, aztán megtudják mi az a túlterheltség...

jogom van a tanuláshoz, a tanárnak meg a tanítás a munkája... bezzeg, ha én sztrájkolnék, hogy nem tanulok, akkor pofázna az összes tanár....



2016. ápr. 5. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Akkor menj tanulj a fos nemzeti tankonyvekbol. A beszuntett napokon is szabad tanulnod, szerintem jobban is haladsz egyedul mint tanarral - hiszen ok nem valok erre a palyara, meg kamuzzak a leterheltseget.
2016. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Egyes tanárok (azok, akik nem csak azért sztrájkolnak, hogy ne dolgozzanak, mert vannak ilyenek is) miattad is, meg a diákságért is sztrájkolnak, hogy ne ebben a szar oktatási rendszerben kelljen tanulnotok.
2016. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A tanárok nem csak a suli falain belül dolgoznak. Hazaviszik több osztály dolgozatát, kijavítják, előkészítik a következő tanórákat, megpróbálják érthetővé, szórakoztatóvá és egyértelművé tenni, és ez több időt is igénybe vehet, mint egy átlagos munka idő más állásnál. Kevés tanár van ahhoz képest, hogy mennyi osztály, főleg bizonyos tantárgyakból, így például néhány osztálynak nálunk az informatika óráit olyan tanár tartja, aki sosem kapott rá képesítést, ennek ellenére megpróbál ennek is utána nézni, megtanulni, majd leadni ÉS még a saját két hivatalos tantárgyát is. Valóban a tanítás a munkája, de olyan sok anyagot kell leadniuk például történelemből olyan kevés idő alatt, hogy azt nem csak a diákok képtelenek befogadni, ők se képesek leadni. És mindezért elég kevést pénzt kapnak, pedig tulajdonképpen kezükben a jövő generációinak sorsa.

Érted is sztrájkolnak többek között. Tényleg szükséged van a jó jegyekre, főleg, hogy tovább akarsz tanulni, de hidd el, ez rólad is szól. Mert hiszed vagy sem a se Pythogratosz tétele, se Julius Caesar reformjai nem fogják megírni az adóbevallásodat, pedig az többször fog kelleni, mint a kémia alapjai, mégse tanítják.

És komolyan. Ott az internet. A tankönyved. Kinyitod. Megbízható forrást keresel. Utánanézel. Magadtól is tudsz tanulni.

2016. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon büdös, trollszagú kérdés!


Ki gátol meg abban, hogy amíg ők "össze-vissza sztrájkolnak" (eddig egy óra,és esetleg majd egy nap) te addig is tanulj?

Ha neked egy tanévben egy 1 órán 8 és esetleg egy napon) múlik a jegyed, akkor te egyszerűen kretén vagy.


Igen, a tanárnak a tanítás a munkája - éppen ezért van joga a sztrájkhoz. Tisztában vagy a sztrájk fogalmával, vagy csak megkaptad a pártközpontból az utasítást, hogy lázíts a tanárok ellen.


És elárulom neked, a tanár nem heti 40 órát dolgozik, hanem jóval többet! Csak egy agyhalál közeli állapotban vegetáló zigóta hiszi azt, hogy a tanár munkája abból a napi 5 -6-szor 45 perces leadott órából áll.

2016. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Pont azért sztrájkolnak a tanárok, te hülye, hogy normális körülmények lehessenek a gyerekek számára a tanuláshoz. Normális tankönyvek legyenek, a kormány ne változtassa össze-vissza a tanterveket, ne változtassa meg az érettségi követelményeket úgy, hogy a mostani végzősök tök máshogy érettségizzenek, más követelmények alapján, mint amire négy évig felkészítették őket. Ha nem vennéd észre, az oktatáspolitika a rossz, és a tanárok ez ellen emelték fel a szavukat, mert nem tudnak egy ilyen rossz rendszerben dolgozni. Érted teszik. És ki a fene csinálná ezt meg helyettük, ha nem ők?


Téged a kormány akadályoz meg a tanulásban, a tanárok most azért küzdenek, hogy a politikai akadályok eltűnjenek a pedagógia, mint szakma előtt.


Bár szerintem is trollkérdés ez, csak fizetett provokátor vagy, mert szerintem ezt az egészet csak egy begyöpösödött idióta nem fogja fel.

2016. ápr. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem teljesen normális. A tanárok többsége az átlagnál jobban fizetett, de kevesebbet dolgozó frusztrált idióta. Azért tüntetnek mert már nem verhetik büntetlenül a gyerekeket az iskolában, pedig annak idején ezért mentek tanárnak.
2016. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!