Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek volt ilyen osztálytársa...

Nektek volt ilyen osztálytársatok? Az ilyeneknek van valami baja, vagy csak szimplán ilyenek? Ti mit gondoltok? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát van egy csaj osztálytársam.


Igazából ha csak úgy látnád, nem mondanád meg, hogy ilyen, mert úgy igazából a külsejével nincs baj, tehát nem az a "nyomi fajta", hanem ápolt, cuccai is átlagosak (tehát nem tűnik ki, nem öltözködik bénán, de nem is az a pics ás fajta).


Nem rekesztjük ki meg semmi, bár igaz emiatt nem nagyon próbál vele beszélni senki. Csak úgy elvan, általában melankolikus, mosolyogni szinte csak akkor láttam még, ha telón írkál valakivel vagy ha óra közben van valami poén, azon ő is nevet..


Tehát tipikus az a fajta, aki bejön meg kimegy a suliból.


Az ilyennek szerintetek van vmi baja? Önbizalomhiány, esetleg pont, hogy nagyobbra tartja magát, és nem "vegyül"? Vagy mi?



2016. ápr. 17. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekem volt ilyen osztalytarsam, akirol kesobb kiderult, hogy depresszios volt, mert a szulei valtak. Lehet neki is gondok vannak otthon..
2016. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam mindig is ilyen, emiatt persze utál mindenki, azt hiszik beképzelt vagyok és nem érdekel engem senki más. Pedig csak félénk vagyok és nem tudok másokkal beszélgetést kezdeményezni... ezzel nem tudok mit kezdeni. Ha barátkoznak velem annak mindig örülök, de ilyen nem nagyon volt életem során. Mindig mindenki félreért vagy rosszat gondol rólam, vagy simán csak le se tojják hogy létezek, nyilván egyszerűbb nem foglalkozni velem.
2016. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem rekesztjük ki meg semmi, bár igaz emiatt nem nagyon próbál vele beszélni senki."


Ti nem beszéltek vele, ő meg nem megy oda beszélni, ha úgy érzi, hogy nem vagytok rá kíváncsiak. Patthelyzet.


Ha neki ez így jó, titeket miért zavar? És ha zavar, miért nem próbáljátok meg bevonni a beszélgetésbe? Lehet, hogy csak ennyi kéne neki.

2016. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem rólam van szó :D Hát én is ilyen vagyok,úgy vagyok vele,hogy szeretnék barátokat de nem úgy hogy direkt benyomulok egy osztály 'klikkbe' jó lenne ha spontán működnének ezek a dolgok.A másik meg,előfordul(úgy kb mindenhol),hogy van néhány nagyhangú bunkó személy aki teljesen elviszi az osztályt rossz irányba vagy ha nem is,akkor nem szimpatikus ha a többi osztálytársam nem állítja le a bunkókat együtt nevet vele,vagy csak a görény természete ellenére ahhoz a személyhez húzódik.Ilyenkor én inkább tudatosan kiszorulok az osztály perifériájára akármennyire is vágyom társaságra,elfogadom hogy attól,hogy másokkal ugyan ott tanulok még nem leszünk barátok,persze mindenkivel ugyan olyan kedves maradok nem konfrontálódok.
2016. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy introvertált; ilyen a természete. Elvan a maga kis világában, ami az introvertált szemszögéből nézve lehet nagyobb mint a külvilág.

Aki nem vegyül, általában nem tartja nagyobbra magát. Ugyanis a "nagyobb" már valamihez képest nagyobb, kell a viszonyítási pont, ergo vegyülni kell a megtalálásához. Viszont ő pont azért nem vegyül, mert neki nem kell, ha viszonyít, azt is magához mérten teszi.


Nem biztos, hogy vele is ez van, de az sem biztos, hogy baj van vele. Legfeljebb nem élvezi a sulit, a nagy társaságot - ami megint csak nem jelenti azt, hogy konkrétan a ti személyetekkel van gondja. Az introvertált nehezebben nyílik meg, általában egyszerre csak egyvalakinek, viszont annak valószínűsíthetően mélyen.

2016. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Valószínűleg szociális problémája van.
2016. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, nem feltétlenül van problémája de elég introvertált ember lehet.


Másrészt nálam közrejátszott, hogy otthon elég sok gond volt, a szüleim kiskorom óta utálják egymást, válni nincs pénz, mindent rajtam vertek le, szóval ilyen otthoni környezettel valahogy nem volt affinitásom hozzá, hogy a gazdag, csak sminkről és divatról beszélgetni képes osztálytársnőimmel kommunikáljak. Ami engem érdekelt, az őket nem, közös érdeklődés hiányában viszont elég nehéz lett volna bármiről is diskurálni velük. Sokkal jobban érzetem magam egyedül, különállóan, minthogy hiába próbáljak beilleszkedni egy olyan osztályba, ahol nem a nekem megfelelő emberek vesznek körül.

2016. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is valami ilyesmi vagyok (csak nem csaj) de nem ennyire.

Igazából lehet, hogy ő is úgy van vele, ahogy én: Elviselem a körülöttem lévőket, nem érdekel egyiknek a baja sem, reménykedek, hogy fogyni fognak csak (átiratkozik, megbukik) stb...

Persze, én beszélgetek is néha, meg van két barátom. De a többi, háááááát....

2016. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Nem, családi problémái valószínűleg nincsenek, ezt biztos forrásból tudom (egyik barátom nagynénjének a csaj anyukája a legjobb bnője)


Egyébként ő sincs teljesen egyedül, van egy csaj, vele szokott beszélgetni, mondhatni, ketten vannak, mert ez a másik csaj sincs nagyon velünk (bár őt inkább a "kissé" erős, extravagáns személyisége miatt nem preferáljuk :D).

Egyébként furcsa, mert vele meg tök jól elvan, és úgy tűnik nem azért, hogy ne legyen egyedül, hanem tényleg jóban vannak, már sulin kívül is láttam őket együtt.


Viszont ezt sosem értem, és most lehet én leszek a hülye extrovertált, de mit értenek mégis ezalatt, hogy "elvan a maga kis világában"?

Tehát ezalatt mit lehet érteni? Ők ilyenkor mire gondolnak? Világmegváltó terveket szőnek, vagy valami vallási/filozofikus cuccokon agyalnak, vagy mi?

2016. ápr. 17. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én voltam el a "kis világomban", általában gondolkodtam az engem foglalkoztató dolgokon, a jövőmön, tudományos kérdéseken, vagy logikai játékokat oldottam meg (volt egy ilyen könyvem, amiben csak ilyenek voltak), rajzoltam vagy olvastam.

Azt mondjuk hozzátenném, hogy nem eleve úgy mentem be az első napon, hogy magamba fordulok majd, az első pár napon próbáltam velük barátkozni meg ők is velem de sajnos az én beszédtémáim túlmennek azon, hogy X valóságshow Y szereplője vajon plasztikázott-e vagy hogy mennyibe kerül X sminktermék és hogy szoktam-e bevásárlókörútra menni a szüleimmel valamelyik nagyvárosba. Konkréten tinimagazinokat és divatújságokat lapozgattak minden szünetben és erről beszélgettek. Nem tudtam hozzászólni, az én témáimhoz meg ők nem, szóval jobbnak láttam kivonni magam a társaságból.

#7

2016. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!