Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyenek az emberek egy...

Miért ilyenek az emberek egy osztályközösségben?

Figyelt kérdés

Van egy srác az osztályba kicsit furán viselkedik, különc.

A többiek kitalálták, hogy beteg, mármint fogyatékos és ezt mindenki elhiszi. Konkrétan azt mondják róla hogy középsúlyos értelmi fogyatékos.

Amikor kimegy a teremből rögtön egymásra néznek és elkezdik kibeszélni, kiparodizálják.

Bámulják, kiröhögik.

De persze ha ott van mellettük semmit nem csinálnak, esetleg elmondhatnk nekik hogy amit csinál az idegesítő stb.


2016. ápr. 23. 14:39
 1/10 piriiiii ***** válasza:
Azért, mert a legintelligensebb, legértelmesebb, legvisszafogottabb ember is szörnyeteggé, tudatlanná válik a tömegben.
2016. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindig kell egy osztálynak egy közös ellenség v tanár tanárnő v osztálytárs...egy után megy a többi marha és fel se fogják h más emiatt iszonyatosan érzi magát..... :S
2016. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Inessential ***** válasza:

Az emberek soha nem fogják elviselni a másságot.

Ez mindig így volt és mindig így lesz.

Minden osztályban van egy gyerek, akiket nem kedvelnek igazán.

Ez még a jobbik eset, hogy "csak" a háta mögött parodizálják. Az a rosszabb eset, ha akkor csinálják, amikor ő ott van.

Az én osztályom is elég fura, bár engem nem parodizálnak ki, viszont és is elég gyakran vagyok csendben, mert nem tudok vagy nem akarok hozzászólni a hülyeségeikhez. Ettől függetlenül jóban vagyok mindenkivel és nem én vagyok az bizonyos gyenge láncszem az osztályban.

Annak a gyereknek ki kéne állni magáért, ha érzi, hogy valami nincs rendben, viszont ilyenkor meg csak általában még lejjebb kerül az osztály szemében, mert ő akár fel merte emelni a hangját. Ha viszont komolyan szeretne beszélni az osztállyal, akkor sem venné komolyan senki. Ez ilyen paradoxon szerű. Ha valakit egyszer kinéznek maguknak, azzal már nem lehet mit csinálni, mindegy mit tesz az az illető.

2016. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Inessential ***** válasza:
viszont én* is
2016. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Inessential ***** válasza:

Kérdező, te miért nem állsz ki mellette?

Beszélgettél már vele?

Tudod miért ilyen?

Van egy 2 esélyes dolog:

Az egyik az, hogy te megpróbálod elérni, hogy ne legyen folyton olyan csendes, beszélgetsz vele és idővel hozzászokik a társasághoz és beilleszkedik.

A másik verzió, hogy ha te kiállsz mellette, akkor téged is kiközösítenek.

2016. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Inessential ***** válasza:

"De persze ha ott van mellettük semmit nem csinálnak, esetleg elmondhatnk nekik hogy amit csinál az idegesítő stb."

Ez meg azért van, mert gyávák. Félnek attól, hogy esetleg visszaszólna. Lehet hogy nem is a különc gyerekkel van baj, hanem az osztállyal.

2016. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De halljátok felnőtt 18-20 éves fiatalok járnak ide.

Amúgy, ha valaki alapvetően különc, csendes akkor annak ez a sorsa minden közösségben

Mert a leggyengébb láncszem és rászállnak?

2016. ápr. 23. 17:08
 8/10 A kérdező kommentje:
A végén bekattan és kinyír mindenkit.
2016. ápr. 23. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Én inkább a gyereket sajnálnám a helyedben, te meg amiatt aggódsz, hogy egyszer a sok csesztetéstől megőrül és megöl mindenkit? :D Bár ilyen "emberekért" nem is lenne kár.
2016. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Inessential ***** válasza:

Ez nem az a film.

Itt nem fog bekattanni.

Vannak erre kezelések.

De így, hogy 18-20 évesen csinálják ezt, ez nagyon gyerekes...

2016. ápr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!