Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vannak itt olyanok, akik a...

Vannak itt olyanok, akik a suliban piszkálnak, kibeszélnek másokat?

Figyelt kérdés

Eddig csak áldozatoktól olvastam kérdéseket, válaszokat.

Biztos vannak köztetek olyanok is, akik piszkálnak, rászállnak mondjuk egy csendes srácra és cikizik, viccelődnek rajta.

Kérdésem lenne hogy miért csináljátok, tudjátok hogy ezzel bántjátok vagy ebbe bele sem gondoltok?

Egyáltalán miért szálltok rá valakire ok nélkül?

Biztos jönnek, majd a válaszok hogy nyomorék, gyökér azért, de ez mit takar?


2016. máj. 1. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

Szerencsére nálunk nincs ilyen, és nem is piszkálok senkit. Bár a csendes emberek is tehetnének valamit magukért, mert ha nem tudják magukat megvédeni, más sem fogja őket.

Ezt a fenti véleményemet pedig úgy írtam, hogy még nem szálltam rá senkire, illetve az osztályomban sincs ilyen, hogy a csendes embert piszkálják.

2016. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
szia! Én ugyan nem piszkálok senkit, de a kérdés engem is régóta foglalkoztat. Szerintem sok oka lehet, valamikor például azért, mert a piszkálódó megszokta, hogy akkor figyelnek rá, ha piszkál valakit. Vagy ha zavarban van, mert ugye sokkal könnyebb belekötni valakibe és rajta röhögni. Ez valakinek alap tulajdonsága nem érdekes foglalkozni vele, mert az egy dolog, ha azt mondják hogy gyökér vagy, az meg egy másik ha el is hiszed. Akkor vagy csak igazán gyökér ha elhiszed. Ne törődj vele, ha jól esik szólj vissza (de akkkor rendesen) és nem fognak belédkötni.
2016. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Én középsuliban végig bullyztam mindenkit akit értem. Nem vagyok büszke ,de nem is bántam meg semmit. Jöhetnek a kérdések szívesen válaszolok:)
2016. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
oké 1. kérdés: Mi volt az oka amiért elkezdtél bullyzni?:)
2016. máj. 1. 21:35
 5/21 Sztepi ***** válasza:
94%

Sokan így kompenzálják a saját hiányosságukat.

Az ilyen ember vagy gyerekkora óta sérült, valamilyen oknál fogva, vagy csak szimplán degenerált paraszt. Esetleg mindkettő.

2016. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Mind mellé.:) Nem értem egyeseknek miért nehéz kiállni magukért. Azt meg pláne hogy ezt az áldozati szerepet miért kell erősíteni bennük.:D
2016. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Valaki azért nem tud kiállni magáért mert vagy önbizalomhiányos vagy a családban ezt látta esetleg mindkettő.
2016. máj. 3. 11:24
 8/21 anonim ***** válasza:

Így van, így kell erősíteni az áldozati szerepet az illetőben, hogy felnőtt korában is amiatt szenved majd mert suliban elnyomták. Véletlenül se erősítsük meg a jellemét, fizikumát, hogy teljes értékű felnőtté tudjon válni.


Nekem is kinyílik a zsebemben a bicska, ha azt látom valaki a gyengébbet bántja, viszont ha nem tanul meg kiállni magért akkor megette a fene.

2016. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha valaki a saját hányásában fentreng, mit csinál?

Feláll vagy fekszik? Ha valaki elesik, a földön maradna szívesebben vagy leporolná magát és felállna? Legyengül a szervezeted és lebetegedsz, megfázol, te keresnéd a megoldást a gyógyulásra? A szervezeted a bárányhimlő után nem védekezik utána? Dehogynem.

Az ilyen emberek gyakran élvezik az áldozati szerepet. Nem sajnáltatni, meg vagdosni kell magukat, mert olyan szar az élet. Minden ember képes önbizalommal felállni és leporolni magát. Csak nem mindenki él ezzel a képességével. Próbálja elkerülni a balhét.


Csak tudjátok mi a baj azzal, ha valaki aranykalitkában akar élni, veszekedés és balhé nélkül? Nem fog tudni teljes életet élni. Mindig ott fog maradni lelkileg kiszolgáltatottan, edzetlenül. Sosem fog tudni teljes életet élni. Ha nem meri bevállalni ezt az utat, mindig is sebezhető lesz. A bezárkózás és a visszahúzódás, a balhé elkerülése rövid távon lehet hogy jó (iskolai évek), de hosszútávon káros az embernek, mondjuk az élete további részében. A sebezhető ember mindig is áldozat lesz. Ha nem állsz a sarkadra, sosem fogsz teljes értékű életet élni. Ajánlom az összes ilyen problémával közdő embernek Dr. Csernus Imréről szóló interjúkat, előadásokat, mert nem mond hülyeségeket. A lelki állóképesség megteremtése fontos dolog, mert például a jó munkahelyekre is azokat veszik fel, akik azt képesek mondani, hogy "én vagyok a megfelelő erre a pozícióra.". Ha az ember nem tiszteli saját magát, a többi sem fogja.

2016. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki kibeszél mindenkit. :D Legalábbis nálunk középsuliban senki nem piszkál senkit, de amúgy meg elég durván klikkes az osztályunk, és mennek szépen a kibeszélések...


Egyébként én általánosban volt, hogy piszkáltam egy-két embert a barátnőmmel... Mikor kb. 5.-es voltam, akkor engem is elég sokat piszkáltak, viszont 7.-8. osztályra teljesen megváltoztam, és elég "menő" voltam. Amúgy meg azért, mert még csak egy kis éretlen szaros voltam, ennyi a magyarázat, azóta volt, akitől bocsánatot is kértem, amiért faxfej voltam.

Középsuliban viszont a megfigyeléseim alapján azt mondanám, hogy nagyrészt (persze vannak kivételek, úgyhogy nem kell rögtön azzal jönni, hogy nálatok mi volt a helyzet) a legalja sulikban vannak ilyen kiközösítések, a jobb sulikba pedig viszonylag normális emberek járnak.

2016. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!