Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért "felsőbbrendűe...

A tanárok miért "felsőbbrendűek" mint a diákok?

Figyelt kérdés

Én tisztelem a tanárokat, úgy ahogy a legtöbb embert, de csak azért mert ők is emberek.

Miért szabad valamit megcsinálni egy tanárnak, amit egy diáknak nem?

Azért mert felnőtt? És? Egy felnőtt felsőbbrendű, mint egy gyerek? Többet megtehet? ÉS mégis milyen jogon?

Sok gyerek értelmesebb, mint a legtöbb felnőtt.

16/F

A koromat azért írom ide, hogy valamivel lehessen személyeskedni.


2016. máj. 11. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Mire gondolsz, mit tehet meg, amit te nem?

Ez olyan amúgy, mint a főnök-beosztott viszony, ott sem lesztek egyenlőek, mindig lesz egy vagy több valaki, aki megmondja majd, hogy mit csinálj.

2016. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok tanár gondolja úgy, hogy ha nincs igaza akkor is igaza van... persze vannak kivételek.. mindenütt vannak mindenféle emberek. A tanárokat is befolyásolják külső tényezők, pl.: munkahelyi kapcsolatok, otthoni feszültség, egyebek.. Néhányan azt gondolják meg kell tartani egy bizonyos távolságot a két fél között a szerepek kiosztásával, hogy kinek mit lehet és mit nem..Így mindenki tudja mihez tartsa magát..
2016. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kis ökörnek" - szokták mondani.

Nem felsőbbrendű, viszont optimális esetben műveltebb, több élettapasztalattal rendelkezik, elvileg azért is tanít, hogy átadja a tudását, és ha nem kényszerből teszi, akkor jó eséllyel ki is tud alakítani egy olyan helyzetet, ahol nem kell kivívnia a tiszteletet, a diákok eleve felnéznek rá. Más dolog, hogy a gyakorlatban vannak tanárok, akik nem érdemlik meg a tiszteletet - kényszerből meg semmit nem lehet tisztelni sem szeretni.

Az ember nem olyan, mint az óriáskígyó, hogy születése után azonnal önellátó, független lény; a gyerek rá van szorulva a felnőttekre. Ezen a jogon egy felnőtt többet megtehet nála, mert tapasztaltabb, a gondolkodása pedig megfontoltabb. És nem utolsó sorban ő tartozik felelősséggel a gyerekért.

2016. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Az a jó tanár, aki magáról azt vallja, hogy első vagyok az egyenlők között. Nyilván többet tud biz. dolgokban, mint a diákjai, hisz éveken át részletesen tanulta a tudományát. De nem mindenben, pl idős tanárok teljesen lemaradnak a technikai eszközök ismeretében. Vagy lehet a gyerek olvasottabb, mint a tanára, filmeket jobban ismer, világlátott, a tanár lemarad, mert nem telik a béréből világutazásra.Kérdés, hogy a nyilvánvaló hátrányait hogy kezeli a tanár, palástolni akarja, ingerültté válik miatta, vagy van önbizalma, tudja, hogy vannak értékei, hiányosságai miatt meg nem a diákot tartja ellenségnek.

Az meg morális kérdés, hogy a fiatal megadja a tiszteletet az idősebbnek, férfi a nőnek...ettől lenne szép a társadalmi életünk. De ez egyre jobban elkopik. Ha a fiatal úgy gondolkodik: mi a fenének adjam át a helyem annak a kismamának, én is elfáradtam a 6 órám alatt, ráadásul a táskám is megérdemel egy ülőhelyet, a lábamat is jobb felrakni a szemközti ülésre. Ilyenekkel én naponta találkozom. meg lehet ideologizálni, hogy minden ember egyenlő, lehet öreg, vagy fiatal. Ez is egy nézőpont.

2016. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Többet megtehet? ÉS mégis milyen jogon?"


Írd le esetleg, mire gondolsz, valamilyen visszaélés történt? A tanár nem tehet többet, mint amit a tanári szerepe előír.


A tanári szerepnek viszont azért részei olyan dolgok, hogy mondjuk a tanár adja a jegyet a diáknak, és nem fordítva, ill. a tanár fegyelmezi a diákot, és nem fordítva. Ő a felnőtt, normál esetben ő tudja, mit kell csinálni, a diákok meg nem biztosan. Ez olyan, mint amikor te vigyázol mondjuk egy ötévesre. Nyilván nem kérdés, hogy a 16 éves vagy az 5 éves döntse-e el inkább, mi merre hány méter.

2016. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Alaptalan kérdés. Nem azok.
2016. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

pl.: Nekünk olyan tanárunk, van aki a vörös körmeivel mondja a hegyi beszédet, hogy miért nem jó a körömfestés. Egyszer megkérdezték tőle, hogy akkor neki miért van festve a körme, ő meg erre azt, mondta, hogy mert ő tanár ezért neki szabad.


A kérdésre válaszolva meg nem azok, csak senki nem világosította még fel őket erről.

2016. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valójában vannak tanárok, akik lenézik a diákokat. Így: "Én tanár vagyok, nekem van diplomám, ők meg kis csicskák". Van amelyik ezt gondolja, persze ki nem mondanák. Meg vannak, akik szerint a gyerek hülye, pedig nem hülye, csak egy kicsi ember. És valójában a tanár is tud pofátlan lenni a diákkal, ha úgy beszél a tanulóval. És az szerintem borzasztó rossz, amikor a tanár nem tiszteli a diákot. Meg ez mindenhol rossz, hogy nem tekinti egyenrangú félnek, mert kicsi, vagy esetleg más okból kifolyólag. Pedig csak egy kicsi ember, és hogy szerzett volna diplomát, ha még nem élt annyit? És vannak, akik úgy gondolják, hogy ők jobbak, többet érnek, mint a többi, mert hogy ő előbb született, mint a másik. Ez is nagy tévedés. Ha meg valami sérelme van, ne a gyerekeken élje már ki, az nem szép dolog. Hogyha meg egy gyerekkel van gond, hát akkor meg kéne neki tanítani, hogy ne rosszalkodjon; de akkor sem lenézni őt. Meg a beképzelt tanárok nem jók, plusz rossz példát is tudnak mutatni a fiatalságnak. Amúgy nem tudom, hogy pontosan mire vonatkozik a kérdés, de ezek merültek fel bennem ezzel kapcsolatban. Ja és amúgy tisztelet a jó tanároknak amúgy persze, ezt most nem fejtem ki bővebben, hogy számomra mit jelent. Ja és tényleg értékelni kell a gyerekeket; már most nem jeggyel értem, hanem hogy számítania kell jó tanár szemében a gyerekeknek, fontos kell neki legyen a gyerek, és segítőkészen kell, hogy álljon hozzá. Tehát mint embert gondoltam értékelni, pusztán h ő van, mint ember.
2016. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak a rossz tanárokra igaz. Egy jó tanár nem akar felsőbbrendűnek tűnni, hanem a tudásával, példamutatásával stb. fogja kiváltani automatikusan a diákokból, mert érzik, hogy nem ellenség és nem kezeli le őket. Ez lenne az ideális eset és minket pl. már erre nevelnek az egyetemen. Ellenben van erről egy nagyon vicces sztorim.

Megfigyelési gyakorlatra mentem vissza a régi gimnáziumomba, ahol már előzőleg tudtam, hogy egy másik pedagógiás diák is végez hasonló feladatot, csak ő első éves, én pedig harmadikos vagyok. Öcsém, aki ugyanoda jár jelenleg, mondta, hogy a srác kikéri magának, hogy őt ne tegezzék, meg tanár úrazzák stb. (19 éves bruttóban). Tehát fenn volt az érintett alapvetően a saját fenekében.

Én sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál és amikor a terembe léptem, direkt jónapottal köszöntem a régi tanáromnak, a srácnak meg sziát. Mivel feltehetően diáknak nézett, ezért leordította a fejemet, hogy milyen pofátlan vagyok stb. és én csak nevetni tudtam rajta. Nekem még bók, hogyha tegezni akarnak, amikor bemegyek egy megfigyelésre.

Szerintem ezek az emberek alapvetően buták és napóleon-komplexussal élnek, a tanári pálya pedig hatalmat ad szerintük nekik.

Egy normális tanárnál ez nem így van :)

2016. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem felsőbbrendűbbek, és legtöbb tanár nem is hiszi ezt magáról. Van köztük néhány idióta, aki csak hatalmaskodni szeret, és kegyetlenkedni, de ezeket fel kell jelenteni igazgatónál, KLIKnél, ombudsmannál, minden rossz mondatukért/káromkodásért/megalázó tetteikért.
2016. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!