Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy Tanárnő a barátom?

Egy Tanárnő a barátom?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatosan, hogy van egy olyan Tanárnőm aki igen szűkszavú, de sokat megélt hölgy. Nem mesél szinte semmit magáról, de engem mindig kérdez. Én is őt, de általában rövid válasszal letud. Ennek ellenére mindig mondja hogy milyen jó hogy ottvagyok, aranyos és kedves vagyok.De lehet, hogy nem így gondolja. Pedig sokat szoktunk beszélgetni, Ő is keres engem.

Egyáltalán tekinthetek-e rá úgy mint a barátnőmre?


2016. máj. 20. 19:14
 1/4 HaEv ***** válasza:

Fiú vagy vagy lány? Ez nagyon fontos!

A másik: a tanárnak feladata az, hogy odafigyeljen a tanulókra, de itt azért valószínűleg ennél több van. Az érdeklődése lehet annyi, hogy figyeli, mi történik veled, esetleg mert nehéz időszakon mész át vagy mert látja, hogy épp nincs úgy barát/barátnő, akivel megbeszélhetnéd a dolgaid.

Mivel tanár, így őt kötik a törvények, nem bizalmaskodhat veled, tehát nem baj, ha nem mond el sokat magáról.

Ha fiú vagy, akkor viszont ennek nem lesz jó vége - hiszen a kérdés felmerült benned valamiért.

2016. máj. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hogy lehet-e a barátnőd ez érdekes de erről mindenkinek más a véleménye. Szerintem az nem baj ha úgy tekintenél rá mint egy bizalmasra és így is beszélsz vele, ez szerintem tök jó. Amit én mégis kiemelnék az az higy érezze azt hogy tisztrled is. Mégis idősebb és az elismerés fontos egy tanárnak. Igaz ezt nem állíthatom úgyanis nem vagyok tanár és nem vagyok a hrlyében sem. :) A lényeg hogy inkább a bizalmas szó a megfelelő és igen tekinthetsz rá úgy.
2016. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Születésnapját együtt ünnepeltük, valamint Ő is felköszöntött engem. Természetesen négyszemközt, mert arra figyelünk hogy a többiek ne nagyon vegyék észre. Szünetekben és Órák után is sokat szoktunk az irodájában beszélgetni. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. máj. 20. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Jóban vagy vele, de nem a "barátod". Nem vagytok egyenrangú felek, nem is lehettek, mert a tanár tényleg kötve van ilyen téren. (És egyébként is, egy tanár nem úgy áll a gyerekhez, ahogy te gondolod, a tanárnak a gyerek az egy olyan lény, akit neki nevelnie, fejlesztenie kell, és ebben felelőssége van neki. Ebből következik, hogy aki normálisan gondolkodó tanár, az soha nem fog egyenrangú partnerként tekinteni, barátságába fogadni egy diákot. Amelyik tanár ezt csinálja, valamit nagyon nem jól csinál.). Jóban lehet lenni a diákokkal, és kell is, de a barátság az egy olyan dolog, ami két egyenrangú fél között van, de a tanár-diák kapcsolat az nem egyenrangú, és nem is lehet az, különben nincs értelme a pedagógiai nevelő munkának. Nem beszélve arról, hogy ez a többi gyerekkel szemben nem fair dolog. A normális tanár egyenlően kezeli az összes gyereket, és nem emel ki belőlük senkit, akivel elkezd brahizni (tudom, hogy a gyakorlatban sokszor nem ez történik, de az ilyen tanárok szerintem nem jól végzik a feladatukat).


A lényeg, hogy szerintem észrevette ez a tanárod, hogy törődés kell neked, és ezért szokott veled többet foglalkozni. Hogy nem mond el magáról semmit, az természetes, egy tanár ugyanis nem fog elkezdeni egy diákkal a magánéletével kapcsolatban közvetlen lenni. Ezt ne várd tőle. Szerintem valamit félreértesz, ő nem úgy közeledik hozzád, ahogy te gondolod.

2016. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!