Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim piszkálnak...

Az osztálytársaim piszkálnak mert furán beszélek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan utánozzák amit mondok ilyen hülye hangon és kiröhögnek, direkt szekálnak hogy mondjak valamit és utána röhögnek rajtam. Órán is csinálják.
2016. máj. 29. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Mond, ez zavar teged.

Ha tovabb csinaljak, jelentsd szülőknek ofonek igazgatónak.

2016. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mitől fura? Járj logopédushoz, ha beszéd problémád van.
2016. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írj le egyre fokozatosan bonyolult szövegeket mondd vissza diktafonra és gyakorolj .
2016. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez mit takar? Beszédhibás vagy, vagy választékos a beszéded,vagy fura a hangod,hangsúlyod,vagy esetleg tájszólással beszélsz?
2016. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fura a hangom
2016. máj. 29. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal el fogsz boldogulni szakember segítsége n€lkül is. Ne vedd fel a piszkálódást,akkor abbahagyják. A kamaszok mindig azt bántják,aki gyenge. Másnak meg a füle fura,vagy az orra.
2016. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert más vagy mint ők és ezt nem fogadják el hanem gúnyolnak. Szólj a szüleidnek, ofőnek, többi tanárnak hogy ez zavar téged. Ez sajnos ilyen időszak, ha felnőtt leszel és elmész felnőtt képzésre akár egyetemre ott már komolyság van nem lesz ilyen. Én is furcsán beszélek, inkább akcentussal mert én 5 éves koromig csak németül beszéltem, mert édesanyám Német, apám Magyar, igaz Magyarországon születtem és mindig is itt éltem, sosem voltam Németországba, de a szüleim németül beszéltek előttem mert édesanyám nem tudott még Magyarul amikor születtem, és amikor már ovisnak kellett volna lennem akkor döbbentek rá hogy gáz van mert nem tudok magyarul. Nagyszüleim nem élnek, én ovis koromig otthon voltam, oviba nulláról tanultam magyarul, és hiába beszélek 5 éves korom óta folyékonyan, sajnos nem teljesen az anyanyelvem, mert nem ezt szoktam meg. Az akcentusmai napig megvan nem bírtam sosem tenni ellene. Iskolába is a nyelvtan is úgy ment hogy a szabályokat meg ezeket tudtam, de beszélni nehezen tudtam, amikor tanultam írni, olvasni, de leginkább olvasásból voltak nehézségeim, rengeteget jártam logopédushoz de mindegyik feladta szinte. Jártam külön német tanárhoz aki kifejezetten fordítva tanított hogy magyarul tudjak meg beszélni, ne németül. De sajnos a mai napig kihatott. Mivel engem iskolába németre írattak ott szinte nem is kellett járjak órára mert mindent tudtam, egyedül a német nyelvtan része volt egy kicsit nehezebb de hamar megértettem azt is. Akkor beírattak angolra, és azzal szúrták el hogy hirtelen sok volt és annyira belezavarodtam hogy már kevertem a szavakat egyszerűen, volt hogy angolon reflexből 1-2 szót a mondatba véletlen németül mondtam ki, a tanár magyarul magyarázott mi mit jelent mert ő németül semmit nem tudott és ezzel annyira belezavarodtam általános iskolába meg csúfoltak hogy emiatt szinte depressziós lettem, és mindenki csúfolt ezek miatt. A tanárok nagy nehezen rendet csináltak, középiskolába persze csesztettek miért beszélek furcsán, de ott szerencsére kifogtam egy jó tanárt aki németül és angolul is tud de kimondott angol nyelvtanár volt, ő is külföldi volt ő is akcentussal beszélt magyarul csak neki az anyanyelve Orosz volt mert ő Oroszországban született és ő volt az aki azt a nagy gubancot a fejembe helyre rakta.

Persze angolul a mai napig nem tudok rendesen mert keverem a némettel, de a németet kiválóan tudom. Nyelvtanár akartam lenni, de a nyelvtannal gondjaim voltak a magyar nyelvvel, ezért buktam a dolgot, de tolmácsként viszont nagy nehezen össze tudtam szedni magam, jelenleg azt tanulom, illetve folytatom, mert közben volt egy nagyobb balesetem ami végett többször kellett műteni, és 2 évre itthon ragadtam, aztán dolgozni kezdtem hogy valami legyen, mert pénzem sulira nem volt.

2016. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!