Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék lerázni egy...

Hogyan tudnék lerázni egy 'barátot'?

Figyelt kérdés
Kilencedikesek vagyunk. Év elején barátkoztam vele (mint mindenkivel) de elképesztően csendes, és visszavonuló. Volt már, hogy próbáltam lerázni, de folyamatosan odajön, de beszélgetést csak pár szóban intézi el. Aranyos lány, de idegesítő a visszavonultsága, az hogy egy társaságban, mikor körülötte mindenki más beszélget, csak áll,és mosolyog. Most kaptam egy lehetőséget arra,hogy a 'menő arcokkal'lógjak (ez elég pökhendien hangzik, de őszinte szeretnék lenni),akikkel jól érzem magam, és nem akarom elszúrni.Lerázni pár szóval nem lehet a lányt, csak megsértődne, de nem veszi észre magát. Az sem megy, hogy leülök vele,és beszélgetünk erről,mert neki ez teljesen normális,miközben az osztályomban már külön fogalom van rá, most volt a gólyafogadó, és mondták az osztálytársaim, hogy jön az új XY. Aranyos lány, de nem szeretnék a barátnője lenni, míg ez nála pont az ellentéte, folyamatosan írogat a közösségi oldalakon is, és egyszerűen nem veszi le, hogy jelenthet valamit az, ha csak ritkán írok vissza. Nincs valami ötletetek? Hogyan lehetne lerázni, vagy valahogy utalni rá, hogy hagyjon békén?

2016. jún. 1. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd én leszek a barátja, és akkor nem lesz ilyen problémád.
2016. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom lesz ezért lepontozás,de nem nagyon érdekel.A hozzáállásod,hát,lehet csak nekem nem szimpatikus,mert én is visszahúzodó lány vagyok alap esetben,egyetlen egy fiú beszélt,foglalkozott ennek ellenére is velem,és most én vagyok az egyik legjobb barátja,az osztályból pedig a legjobb(ezt természetesen nem én mondom magamról,hanem ő nekem),szóval lehet neked is megérné ezzel a lánnyal barátkoznod,ha a menő arcokat emiatt nem érdekelnéd,hát nem sokat érnek emberileg...

Na de a kérdésre:Mondd meg neki szerintem konkrétan,még ha meg is sértődik.

2016. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában azért visszahúzódóak mert mindenki lekoptatja őket, szerintem a legegyszerűbb ha szerzel valakit akivel el lennének együtt.
2016. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján szívesebben lennék az ő barátja, mint a tiéd:)
2016. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz vagy, és igen, az, hogy elismert szeretnél lenni egy közösségen belül, teljesen normális dolog, hiába hangzik marhára nem szimpatikusnak. Erről szól ez a pár év. És egy barátság arról szól, hogy a két félnek legyenek közös témái, kölcsönösen érdekeljék, szórakoztassák, kedveljék a másikat, és kötődjenek valahogyan egymáshoz.

Nekem nem voltak menők a barátaim se, ilyen semleges társaság voltunk az osztályon belül, és kilenc-tizedikben nagyon sajnáltam azokat, akik ki voltak közösítve az osztályból, ezért rendes voltam velük, de így csak kitoltam velük is és saját magammal is, mert ők örültek, hogy valaki meghallgatja őket, és ezért folyamatosan a figyelmemet követelték, miközben én úgy éreztem, hogy nem tudok jól beszélgetni velük, mert nincsenek azonos érdeklődési köreink, nem hasonlít a személyiségünk, és ők koloncnak érezték magukat, én meg szemétnek, viszont nem éreztem jól magamat a társaságukban, mert nem én voltam az ideális barátság a számukra. És az egyik lány, akivel kedves voltam, szabályosan isteníteni kezdett, ami másoknak is feltűnt, és nagyon zavarba ejtő volt, talán neki is. Plusz ne legyenek illúzióink, általánosban például ki voltam közösítve, és naná, hogy attól még a menő lányokkal akartam jóban lenni. Lehet, hogy a lány is azért barátkozik a kérdezővel, mert szeretne valakit, akitől szociális státusza lesz. Minden kölyök erre hajt, aztán vagy lesz igazi barátság belőle, vagy nem.

Amúgy, mivel benned látja a reményt, nyilván nem fog csöndesen elhalni a viszonyotok. Neki csak te vagy, és ez egy elég rossz helyzet hosszútávon mindkettőtöknek. Ő is érzi, hogy a terhedre van, és ez alátesz az önbizalmának.

Szóval igenis nem érdemes puszta terézanyaságból barátkozni valakivel. Ha egyszerűen nem élvezed egy ember társaságát (nem feltétlenül azért, mert "nem menő", hanem, ahogyan a kérdező is mondta, nem lehet vele igazán beszélgetni, úgy pedig marha nehéz valakinek az őszinte barátjának lenni)

Mondanék megoldást, de nincs megoldás. Én, amikor ilyen helyzetben voltam, tizedikben, amikor nagyon összejöttek a dolgok, és rettenetesen éreztem magamat, dühömben rárivalltam arra a lányra, aki annyira oda volt értem, hogy most már nagyon sok nekem, és azóta is furdal miatta a lelkiismeretem. Nem egy szándékos, korrekt, megfontolt döntés volt. Utána később megint kedves volt velem, de tudta, hogy miért tartom a távolságot. Biztos vagyok benne, hogy rosszul cselekedtem, és nagyon megsértettem amúgy, mert utána még sokáig kérdezgette, hogy mivel bántott meg, és nagyon rossz érzés volt.

Talán annyit kellene tenned, hogy tartod a távolságot, esetleg reménykedsz, hogy összebarátkozik valakivel. Amúgy a viselkedés alapján, amit leírsz, autista-gyanús a lány. Nálunk legalábbis egy autista lány viselkedett hasonlóan.

2016. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az osztálytársad egy nagyon értékes ember, és hát annyi, hogy félénk, mert fél, hogyha elmondja a véleményét, akkor sérülni fog, mert bántani fogják miatta, hogyha felvállalja, ezért van csöndben, amíg nem kérdezik. És nagyon óvatos, hogy nehogy kinézzétek magatok közül meg bántsátok. Hát, lekoptatni szerintem is igazából őszintén lehet. Szerintem ő is nagyon őszinte ember lehet, és ugyanezt várja el másoktól is. Inkább mondd ki neki az igazat, hogy nem szeretnél a barátja lenni, minthogy abban a hitben legyen, hogy adott esetben "végre" van egy igazbarátja, akinek tényleg fontos ő, és számít, és nem csak ő számít, mint ember, hanem a véleménye is. Az ilyen fajta emberek csak az őszinte kapcsolatokban hisznek, nem akarnak mindenkivel jópofizni, meg "partyközepe" lenni, hanem csak nagyon kevés embernek nyílnak meg igazán, akiben úgy érzik, hogy megbízhatnak. Nem szeretnek sem nyalizni, sem áttaposva másokon fölfelé jutni, meg másokon poénkodni meg nagyszájúskodni, meg szerepekbe bújni. Ez most csak úgy eszembe jutott velük kapcsolatban, nem ide tartozik; szóval szerintem legyél őszinte. De azért finoman fogalmazz, kedvesen mondd el neki, hogy ne bántsd meg, és akkor tudomásul veszi.
2016. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
korrigálok: szóval nem az, hogy rendes voltam velük, szóval "nem bunkó", hanem kifejezetten törődtem velük, barátságos voltam, stb
2016. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) nem fogok mentegetőzni, vagy ilyesmi, az egyik válaszoló szinte tökéletesen leírta a helyzetet. Esetleg, ha jobb az ő barátjának lenni (így látatlanul,stb), én nem állok senkinek az útjába. Mindenesetre,mindenkinek ment a zöld,mert bár egyesek nagyon akartak, nem sikerült senkinek sem megsértenie.:)
2016. jún. 2. 06:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia mi lett a vége? Leszállt rólad a lány?
2022. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!