Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha valaki nem köszön meg egy...

Ha valaki nem köszön meg egy fontos ajándékot, ti mit csináltok?

Figyelt kérdés
Volt egy számomra szülőként nagyon kedves pedagógus, akinek búcsúzáskor szuper, de tényleg szuper ajándékot adott az egész csoport. Olyat, amibe sok energiát fektettünk, főleg én, mert én voltam a fő szervező. Mikor átadtuk neki nem szólalt meg. Nem kellett átvennie, mert nagy tárgy, odavezettük, ahol le volt téve. Nem szólalt meg, nem köszönte meg, és ami a legrosszabb, le sem guggolt a tárgy mellé, hogy megnézze. Én gyakorlatilag sírva eljöttem. Azóta egy kolléganője mondta, hogy neki mesélte, hogy nagyon örült, és pontosan eltaláltuk, mire vágyott, de nekünk azóta sem köszönte meg, pedig van közös levelezőlistánk, ami még él. Ti hagynátok az egészet? Megemlítenétek neki egy mailben, hogy ez nektek nagyon fáj és nem értitek a viselkedését, hogy miért maradt el a köszönöm? Ha megemlítenétek, mit írnátok, hogy mondanátok el?

2016. jún. 18. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

-.-

Biztos elakadt a szava és nem tudta el hinni. Nem kell egyből rossznak beállítani...

2016. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Pont egy jó lecke neked és a többieknek, ilyen az élet! Hiába szívvel-lélekkel nem kell elvárni hogy a nyakatokba ugorjon és 100-szor megköszönje. Biztos van valami oka hogy így tett, de tovább firtatni ezt a kérdést felesleges. Élvezzétek a nyarat...
2016. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

SOHA

NEM

RUGÓZUNK

AJÁNDÉKON!


Mivel azért adod, hogy te örömet szerezz, nem azért, hogy majd a megajándékozott hálás legyen, lepippantson, akármi. Az ajándék a másik emberről szól, nem rólunk.

2016. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A köszönet hiányán kívül hogy reagált? Nekem is az jutott eszembe, amit az első válaszoló írt, nem lehet, hogy nem számított a meglepetésre, elakadt a szava, meghatódott? Mondott valamit?

Abban egyetértek, hogy ha nem is rögtön, de utólag egy köszönömöt mondhatott volna. Ez alapvető udvariasság. Viszont úgy látom, hogy sokan beleesnek abba a hibába, hogy túl nagy feneket kerítenek egy ajándékozásnak, meglepetés szervezésének, és ha a másik fél nem pont úgy reagál, ahogy ők elvárják (ez lehet bármi attól kezdve, hogy nem olyan arcot vág, amilyet szerintük kellene egészen addig, hogy nem ugrik könnyes szemmel az ajándékozó nyakába és nem rebeg hálát utána is sokszor), akkor azt személyes sértésnek veszik. Holott egy reakció sokféleképpen megnyilvánulhat és ha nem úgy történik, ahogy várják, az még nem feltétlenül annak a jele, hogy nem tetszik az illetőnek az ajándék (ez is előfordul egyébként, lehet mellélőni ajándékozással) vagy hogy egy hálátlan dög. De ennyire személyes ügyet nem érdemes csinálni belőle. Én nem tenném szóvá, max megjegyezném magamban, hogy hát egy köszönöm belefért volna, aztán nem tulajdonítanék neki nagyobb jelentőséget.

2016. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán ideges volt, ilyenkor az ember néha azt sem tudja mit csinál, lehet arra sem emlékszik, hogy meg sem köszönte, de ha mondta egy kollégájának, hogy nagyon örült és éppen ilyet szeretett volna, akkor szerintem elégedj meg ezzel. Én tuti nem forszíroznám a dolgot.
2016. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Istenem, hogy rühellem az olyan embereket, akik kizárólag azért adnak ajándékot, hogy aztán annak a fényében fürödhessenek...
2016. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy annyira meglepett volt, hogy nem tudott reagálni? Talán tényleg azt kapta amit akart, és elállt a szava. E-mailban megemlíteni hogy nem úgy reagált ahogy vártátok, sokkal alpáribb. Én mindig rosszul vagyok attól, ha valaki hálát vár az ajándékért. Anyámra is nagyon mérges vagyok, mikor Karácsonykor a fa alá tesszük az kis unokaöcsém ajándékait, mivel azt a Kis Jézus hozta, de ő azért nem bírja ki, hogy meg ne említse, hogy melyiket vette ő. Mert neki tudatni kell ,hogy ő bizony mit vett és milyen sokat áldozott rá.

Az "ajándék lónak ne nézd a fogát" mondás után bevezetném azt a mondást, hogy "Az elajándékozott lovad után ne sírjon a szád".

2016. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit adtatok neki?
2016. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Es neked gyereked van......
2016. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még azokat is, amik engem minősítettek. Ti tartottatok vissza attól, hogy mailt írjak Neki, és szerintem jobb, ha nem írok. Az a baj, hogy ő számomra nem csak egy szimpla pedagógus volt, hanem igazi emberi példakép. Nagyon ciki volt a helyzet, mert olyan ajándékot kapott, amire minden gyerek rajzolt, és meg sem nézte, fiam is lógatta az orrát, és szomorú volt, hogy az ajándékozott szemet sem vetett r. Érdekes, mert eddig bármi rajzot, ilyesmit kapott, mindig dicsérte a gyerekeket, és úgy csinált, mintha örülne. És kapott egy levelet, benne idézetekkel arról, hogy milyen nagyon sokat jelentett nekünk. Nem is az fáj igazán, hogy nem köszönte meg az ajándékot, hanem az, hogy a levélre sem reagált, hogy tudjuk, jól esett neki. Holott alapból nagyon sokat maileztünk anno. Ennyi. Igyekszem túltenni magam a dolgon.
2016. jún. 18. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!