Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rákérdezzek az óvónőnél vagy...

Rákérdezzek az óvónőnél vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Kisfiam kiscsoportos ovis. A csoportban van 2-3 fiú, akivel szokott játszani. Nem is ez a gond, hanem,hogy amióta velük játszik (rendőröset), agresszívebb lett. A többi gyerekből az egyik pont a barátnőmé és ő is azt mondja,hogy mindennel lövöldözik a fia, és két napja egy baráti pár gyerekét lelökte a bicikliről, mondván a rendőrök megbüntetik a rosszakat. Az én fiam nemrég a szomszéd 7 éves gyerekét "szurkálta" meg valami játékkal. A fiamról tudni kell,hogy ő tényleg nem egy agresszív típus. A játékot sem veszi el senkitől. A "bandából" egyébként az egyik kisfiú szülei rendőrök, és a kisgyerek sem egy egyszerű eset. De nem tudom,hogy tőle jöhetett-e ez az egész, vagy mástól.

A férjem mondta,hogy beszéljek az óvónővel, mert őt zavarja ez az egész. De én nem tudom,hogy egyáltalán fog-e ezzel foglalkozni? Vagy azt mondja,hogy gyerek, játszanak és kész!


2016. ápr. 1. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit vársz az ovonotol, mit csináljon? Mert azon kívül, hogy max rájuk szól, ha láthatóan durván játszanak, mást nem tud csinálni.
2016. ápr. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 1.nek teljesen igaza van. Mit tehet az ovono? Semmit kb. Max annyit, h ha van az ovononek mersze, szol a rendor anyuka/ apukanak, h fegyelmezzek mar meg a gyereket .
2016. ápr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fiam most kezdte az ovit, vegyes csoportban.

A nagyok verekedőset játszanak, ezt ugye látta, és itthon ő is agresszívebb volt egy ideig.

Meg nagyon csúnyán kezdett beszélni.

Mi minden nap beszélünk az óvónővel, ő 1-2 mondatban mindig elmeséli mi volt aznap a gyerekkel. Akkor mondtam neki, hogy rettenetesen beszél, meg agresszív. Azt mondta, hogy hát igen sajnos, ezt látja...ez van... majd elhagyja. 2 hónapja volt ez, tanul új káromkodásokat, de már nem agresszív.

Amikor beszoktatáson voltunk, láttam, h "verekednek", kardoznak a nagyok, az óvónő szólt nekik, h ne a többiek között csinálják, meg ne durvuljanak. De mást nem tudnak tenni. Figyelnek, h baj ne legyen, de ennyi.

Szerintem szólhatsz, hogy túl durva a gyerek a játékban: lelöki a bicikliről a másikat, meg szúrkálja. Aztán az óvónő max annyit tesz, h figyelmezteti őket, h finomabban játszanak. De ne várj sok mindent, a fiúk nem fognak egész nap színezni az asztalnál. :)

2016. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoljatok rá ti ,ha veletek van és ezt csinálja ,közöld vele hogy ezt nem csinálhatja .
2016. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!