Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tegyem magam túl a...

Hogy tegyem magam túl a kisebbségi érzésemen, hogy el tudjak menni az osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Most lesz az 5 éves érettségi találkozó. 5 év alatt az osztályból szinte mindenki (a közelebbi barátaimat is beleértve) legalább főiskolai, de inkább egyetemi karokon diplomát szereztek, és most mérnökök, építészek, gyógyszerészek, gazdasági szakemberek. Én az orvosira járok, de 5 év alatt csak 3 évet végeztem el, mert ismételtem. A passzív féléveim alatt igyekeztem hasznos lenni, és elvégeztem egy 2 éves orvosi fordító- és tolmács képzést, amivel mostanság fordítási munkákat is kapok. Ez valahogy a többieket annyira nem érdekli, nem tom miért, pedig mondtam, mikor barátos találkozó volt, és a tanulmányainkról volt szó. Van egy másik orvosis az osztályban, ő 5öd éves, és jó jegyei vannak, lehet, hogy mások inkább rá néznek orvosisként, nem rám. Az osztálytalálkozón mindenki majd a sikereivel dicsekszik (ismerem őket), a külföldi erasmussal, a TDK-kal, a megnyert pályázatokkal, nekem meg semmim sincs, annak is örülök, ha egy vizsgám jól sikerül, nem hogy TDK-zak. Én nagyon örülök az ő sikereiknek, de utálom, ha lenéznek, és nagyon félek ettől a helyzettől, és megfordult a fejemben, hogy nem megyek el, pedig nagyon kíváncsi vagyok rájuk, mert többükkel érettségi óta nem találkoztam.

Hogyan viselkedjek természetesen, mintha nem zavarna, hogy ismételtem? Ha azt hajtogatom, hogy de én is csináltam valamit! én is!! akkor meg elárulom a kétségbeesésem. Totál kisebbségi érzésem van, de nem akarom, hogy ezt bárki lássa. Szeretném, ha engem is elismernének.



2016. jún. 22. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha érettségi óta nem láttad őket, akkor mit is foglalkozol a véleményükkel? 2 órát ott vagy, azt kb soha nem fogod látni őket.


Ha meg nincs kedved menni, akkor ne menj!

2016. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha zavar a dolog, és rosszul éreznéd magad, ne menj.

Majd elmész a 10 évesre.

2016. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ilyen osztályom volt, elitgimi... ott konkrétan én voltam a legjobb-egyik legjobb eredményű ember, ha nyelvvizsgákat, versenyeket, jegyeket nézzük, viszont nagyon csendes, szolid voltam. ezért nagyon kikezdtek, konkrétan az utols félévben egy irigy szociopata stréber gyerek egy hatalmas nagy hazugságba kevert, nagyon nagy ármánykodások voltak. én soha nme találkoznék már velük, mert 30 vagyok most és tönkretették az életem, elvették az önbizalmam, soha nme fogom nekik megbocsátani, amiket leműveltek velem irigységből. kb 3 ember csinálta ezt, a többiek meg csak hlalgatták meg kibeszélték a hátam mögött


én mindegy egyes eredményemre jol megkaptam a magamét... pl. 2. lettem egy országos versenyen, senki nem gratulált, viszont az volt az első megjegyzésük, hogy "biztos csak véletlen volt".

2016. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedvem van, mert nyitott vagyok, és érdekelnek a többiek, azok is, akikkel nem (volt) szoros a kapcsolatom. De attól tartok, végig rossz érzésem lesz. Egyszer már volt ilyen, akkor is üldögéltem csak és 2 óra után leléptem valami kamu indokkal, tök gáz volt. Lenne arra tanácsotok, hogy hogyan viselkedjek úgy, hogy ne tűnjön fel senkinek, hogy zavarban vagyok?
2016. jún. 22. 13:23
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Majd idővel te is rájössz, hogy jó jegyek, pályázatok meg menő iskolák senkit nem tesznek boldoggá.

Nekünk is most lesz az 5 éves találkozónk, és őszintén teszek rá, ki milyen iskolába jár, vagy mit végzett el, milyen diplomája lett, és mennyit keres. Ha valaki elkezd beszélni róla, még odébb is megyek, mert annyira nem érdekel. Ez szimpla felvágás, semmi több. Pláne, hogy amúgy is mindenről tudunk, mert minden azonnal felkerül a facebookra.

Ha valakinek semmi más témája nem lesz, mint a sikeres vizsgái, az a saját szegénységi bizonyítványa. Egy huszonéves fiatal felnőttnek ne az legyen a legnagyobb öröme és sikere az életben, hogy vizsgázik félévente. Ha ezen kívül semmit nem tudnak felmutatni, akkor nincs miért irigyelned őket.

Egyébként sem kell mindenkinek egyformának lennie. Nálunk van, akinek már most külföldi munka és szerződések jöttek össze, van, aki meg kisvárosi műkörmös lett. Sőt, még olyan is, aki éppen csak közmunkás. A fele meg még mindig csak tanul, tanul, tanul, amíg meg nem unja. Ez ilyen. De mégis csak egy osztály voltatok 4 évig, biztos vagyok benne, hogy tudtok majd másról is beszélni, mint a jegyekről.

Ha pedig kinevetnek vagy lenéznek, akkor csak mosolyogj rájuk, gratulálj a jó jegyeikhez, és menj oda máshoz beszélgetni. Nem kell a véleményükkel foglalkozni.

2016. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó, hát nagyon úgy hangzik, hogy a jó eredményeid miatt csak irigykedtek rád.... :( én nem irigykedek senkire, komolyan. Csak az van, hogy itt a menő tanulmányok a divat, én meg le vagyok maradva.
2016. jún. 22. 13:27
 7/12 A kérdező kommentje:
utolsó = 3masnak írtam
2016. jún. 22. 13:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így mentem el.. 23-4 évesen semmim nem volt (ma sincs) otthon laktam, párkapcsolat sehol.. aztán hallgattam a sok hülyét, akik idővel még hülyébbek és beképzeltebbek lettek mint voltak. Az összes el volt adósodva, 27 éves létükre már elváltak, egyedül nevelik a gyereküket, vagy épp pereskednek a férjükkel. Diplomájukkal gyári robotok, diplomás fizetésért, de idejük nincs elkölteni. Persze kifele csak a szépet és a jót mutatják, hogy ők mekkora ászok, az élet császárai. Aztán otthon meg sírva alszanak el.


ekkor jöttem rá, hogy nincs miért szégyenkeznem.

2016. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hugyosgalacsin ***** válasza:
100%
hát sajnállak, hogy ilyen szarkupac osztály közösségbe jártál..
2016. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt inkább te vagy az aki irigylésre méltó. Az orvosi az egyik legnehezebb dolog és mellette máris van egy másik végzettséged is! Erasmusra még bármikor mehetsz és pályázatokat is nyerhetsz. Ilyenkor egyszerűen nem kell magadra venni amit mondanak, vedd természetesnek, hogy nincs igazuk ha esetleg leszólnak és akkor nem lesz rajtad támadási felület. Persze ha magad meghúzva habogsz valami mentséget akkor rád fognak szállni. Attól, hogy dicsekszenek még nem biztos, hogy téged lenéznek, de ha igan akkor nem is érdemesek arra, hogy foglalkozz a véleményükkel.

De ha túl nagy teher az egész akkor inkább ne menj el, a lelki békéd fontosabb annál.

2016. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!