Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SOS! Az osztálytársam még...

SOS! Az osztálytársam még most is bántalmaz. Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Sziasztok! És előre is bocsi ha hosszú lesz, de az elején kell kezdenem.


Tehát egy 16 éves fiú vagyok, idén kezdtem a középiskolát és van egy srác, aki folyamatosan szekál. Nem vagyunk túl gazdagok (vele ellentétben) és ez a ruháimon is meglátszik, konkrétan undorodva szokott méregetni. Valamint van még 3 testvérem és mondta, hogy a családomnak több gyereke van mint pénze, és biztos valami putriban lakunk. Mindezek fejében még dadogok is, így ezért is célponttá váltam.

Na jó, most nem fogom részletezni, csak röviden leírom, mert gondolom nincs senkinek kedve regényt olvasni. Tehát mindig nagyon durván megalázott. Pl: amikor én feleltem órán akkor folyamatosan közberöhögött. Ha szembe jött velem mindig beszólt valamit. Volt hogy lehúzta a nadrágomat, hogy mindenki előtt megszégyenítsen. Volt hogy megvert a haverjaival együtt (direkt nem olyan durván, hogy látszódjon). Egyik órán mellé kellett ülnöm és rálépkedett a lábamra. Valamikor le is köpött. A viccelődései középpontjában mindig én vagyok. Egyszer eltörte az egyik ujjamat és megfenyegetett, hogy ne mondjam el senkinek, így egy mondva csinált dolgot kellett kitalálnom. Voltunk osztálykiránduláson pár napra, és véletlenül rajtakaptam hogy az egyik csajjal tapogatták egymást, és odajött hozzám majd megütött.

Őrültem, hogy végre vége van a sulinak, de még most is szekál. Folyamatosan írogat fb-n, de le nem tilthatom, mert megfenyegetett. Valamint a barátnőjét is rámuszította, és ő sem hagy békén. Olyanokat mondogat hogy ilyen szánalmas embernek soha nem lesz barátnője, bezzeg az osztálytársam velem ellentétben mennyire jóképű és imádnivaló stbstbstb

Ez egy kis 40 kilós kis mitugrász, csak azért mert nálunk gazdagabb, és mi nem, azt hiszi, hogy ebből is viccet csinálhat.

Nem mertem erről senkinek sem szólni és ide is csak nagyon nehezen tudtam rászánni magam hogy leírjam. Kb 2x meggondoltam magam mire elkezdtem.

Kezdek tönkremenni lelkileg és csak segítséget szeretnék kérni ezzel kapcsolatban. Nem tudom mitévő legyek. Most is mire a végére értem sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e. Csak félek hogy ha ezt is megtalálja vagy valami.. Mindig gyomorgörcseim vannak és alvászavarom is van. Nagyon nehezen tudok elaludni, mert félek és szorongok.


2016. júl. 3. 23:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát olyanokat mond, hogy fb-n letiltom, akkor számítsak arra, hogy bármelyik pillanatban olyat tehet, amit nem szeretnék. És igen tudja hogy hogy lakom.. De TALÁN annyira nem genyó hogy olyan helyen fog felhajtást csinálni ahol a szüleim is ott vannak. Legfeljebb még azt tudom elképzelni róla hogy majd szeptemberben fog "bekeményíteni".


Gondolkodtam hogy szólok a rendőrségnek, de elég lesz csak az fb-s dolog? Csak mert az nem bizonyítja, hogy fizikálisan is bántalmazott

2016. júl. 3. 23:22
 12/19 Inessential ***** válasza:
87%

"Gondolkodtam hogy szólok a rendőrségnek"

Ne csak gondolkozz, tedd is meg.

De előbb mondj el mindent a szüleidnek és velük menj a rendőrségre.

Valamint az iskolaigazgatót sem árt tájékoztatni, hogy mi folyik az iskolában.

2016. júl. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Elég korlátolt helyzetben vagy sajnos. Félsz (jogosan?!)hogyha visszavágsz vagy árulkodsz akkor a helyzet rosszabb lesz. Pár dolog van: AZ osztályodban nincsenek normális diákok tanárok akik látják MIT élsz át? (ha van akkor a Te oldaladon állnak csak félnek hogy ök lesznek a következö kiszemelt.) Ha a közösség nem jó akkor válts: Nem írtad milyen helyen laksz ha tudsz válts sulit vagy keress valami olcso hobbit\sportot ahova nem ér el AZ ö befolyása. Utána sem fog békénhagyni de talán új közösségben új embereket ismerhetsz meg akik visszadhatják AZ emberekben valo hitedet és AZ önbizalmadat. Erre van szükséged:igaz barátra, megértö családra(persze a megértéshez el kell mondanod a történteket. Vagy Egy kis részét.), önbizalomra. Fontos, hogy tudd m
2016. júl. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
Régen én is ilyen voltam... hagytam magam. Ma hólapáttal verném agyon. Állj a sarkadra egy kicsit. Ha látja, hogy nem félsz tőle, kiállsz magadért, és ha úgy hozza a helyzet, hogy visszaütsz, nem fogja már bulinak tartani a csesztetésed. Nem biztos, hogy minden rosszakaród ellen a végén győztesen kerülnél ki, ha bármi módon szembekerülsz vele, de a legrosszabb, ha meg sem próbálod. A vereségnél rosszabb a megadás. Ne kínáld fel magad tálcán.
2016. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Az osztályfőnökömnek annyit mondtam, hogy bánt és állítólag beszélt is vele, de még mindig nem szállt le rólam. Meg volt hogy az ofôm is hallotta, hogy beszólt, de elengedte a füle mellett. Van egy osztársam akivel jóban vagyok és ő is csak röhögött rajta, hogy nem igaz, hogy ennyire leszarja. Amúgy őt is szokta cs_sztetni csak őt nem annyira durván.


Amúgy Pécsen lakom, de ami azt illeti nincs túl sok választék. Ahove szívesen mennék oda nem hiszem hogy felvesznek, és ennél szerintem csak rosszabb helyre mehetek. Lehet ott sem lennének normálisabb osztálytársaim.


A szüleim..hát.általánosban is volt hogy szekáltak, és akkor azt mondták hogg ne foglalozzak velük. Lehet most is ennyire félvállról veszik nem tudhatom.. Nem nagyon bízom a saját szüleimben sem de ez már egy más téma. Ők is tartoftak lelki terror alatt hosszú évekig és amikor kisebb voltam akkor fizikálisan is bántalmaztak. Szóval elvesztettem a bizalmamat velük szemben.

2016. júl. 3. 23:48
 16/19 anonim ***** válasza:
80%
Már ne haragudj, de mi a fa*znak hagyod magad? Ez egy semmirekellő rohadt gennyláda, gondolom nem te vagy az egyetlen, akivel ezt csinálja. Álljatok össze és tegyetek közösen lépéseket. Ha nekem valaki "poénból" (érted, POÉNBÓL!) eltörné az ujjam, talán ott szedném ki a torkát ("poénból"), de hogy nem hagynám szó nélkül, azt biztos. Hogy engedheti meg magának? Komolyan, ez egy beteg ember, de ha a többi bántalmazott sem mer semmit tenni, nem fog történni semmi. Ő vidáman felnő, koszos betörőként és asszonyverőként leéli az életét, de benned mély lelki sebek maradnak, elvarratlan szálak.
2016. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A13#-as vagyok. Értem. Sajnálom. AZ osztályfönököd és a szüleid is AZT hiszik, hogy ez Egy apróság, nem fontos és Ami nem fontos AZ nem is létezik. Tévednek. Borzasztó érzés, örök lelki nyom. Még mindig AZT mondom, hogy válts közösséget. MIT veszíthetsz? Egy bunkó srácot, Egy olyan Oszt. Társat aki nem áll melléd ha bajban vagy Egy oföt akit nem érdekelsz? Ennél a helyzeted csak jobb lehet, ezt senki nem érdemli meg. Ha Te mosollyal állsz AZ emberek elé és nem gyomorgörccsel akkor lesz igaz barátod(bár ez nehéz lesz. Nagyon. A családod és a srác után különösen.) hobbit keress Ami segít elmenekülni a valóságból. Nem drogokra gondolok hanem képregényekre, könyvekre, sportra, zenére kertészkedésre vagy bármire Ami lefoglalja a gondolataid és sikerélményt is ad. Ez csak ideiglenes megoldás de szükséges. Nem tarthatod mindig a hátad másoknak. Vannak emberek akik szemébe értékes vagy de ezt csak akkor tudod meg ha magad is elhiszed. Ha nem hagyod hogy tönkre tegyen akkor több esélyed a sikeres felnottkorra mint neki es majd nevethetsz rajta. Drukkolok ;)
2016. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Inessential ***** válasza:

"és akkor azt mondták hogg ne foglalozzak velük"

De, foglalkozz velük/vele, mert ez így nem állapot.

2016. júl. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Simán mehetsz rendőrségre ha az nem is tudod bizonyítani hogy élőben zaklat akkor is ott van még a Facebook az már elég bizonyíték. Egyébként ne hagyd magad. Nem kell félbe tőle. Én inkább sajnálnám őt hogy ilyen szánalmas.
2016. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!