Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit tehetnék? Van...

Szerintetek mit tehetnék? Van megoldás?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben megyek középsuliba, és most kezdtem el félni ettől az egésztől. Hogy milyenek lesznek az osztálytársak, hogy fogadnak..stb. Én egy kicsi ált. suliból jöttem ( de tényleg) és igen nagy szó volt, mikor bejutottam abba a középsuliba, mert az nagyon erős és még gimnázium is. Igazából a város legjobb és legmenőbb sulijának tartják, de az ismerősöktől már olyan sokfélét hallottam erről az iskoláról, hogy már nem tudom, mit gondoljak, ezért is félek. Mondtak róla rosszat is meg jót is. Meg ez az iskola eléggé pénzes, a gólyatábor is 33.000 Ft volt. És attól félek, hogy ezt a családom nem fogja bírni, mert még rajtam kívül van még 3 testvérem. Meg ez egy nagyon erős iskola, és nem tudom, hogy fogom-e bírni. Igaz, okos vagyok, csak 1 négyesem volt idegen nyelvből, de ennyi. Meg akik oda jelentkeztek, már mind tudják mik akarnak lenni. Orvos, vegyész, pszichológus..stb. Én meg még nem, mert ez egy gimnázium, van még egy 3 és fél évem, szóval még gondolkodhatok. De attól még félek. Hogy nem fogok tudni beilleszkedni, hogy kigúnyolnak, mondjuk mert szemüveges vagyok, és a nélkül nem igazán látok, mert sajnos elég nagy a dioptria szám és még mínuszos is. Meg vannak pénzügyi gondjaink is, nem vehetünk új ruhákat, csak ami jó állapotba van és olcsóbb. És még sorolhatnám, hogy mit. Nyaralni sem mehetünk. De ezt a részt inkább nem fejteném ki jobban. És még ennél is van egy nagyobb problémám. Hogy én biológia szakra megyek és női ágon anyukámtól kezdve rosszul vagyok a vértől. És orvosok lesznek ebben az osztályban. És számtalanszor leszek rosszul, mert hiába próbálok edződni, nem megy. De akarom, nagyon is. Megpróbálom magam így elfogadni, de egyre nehezebb. És ettől félek a legjobban, hogy ki fognak közösíteni, vagy gúnyolni, mert biosz szakra jöttem, de félek a vértől, akkor hogy van ez?! Csak reménykedhetek, hogy elfogadó barátokat találok. Mit tehetnék szerintetek? Most csak a remény van, amibe kapaszkodhatok, hogy jó lesz ez az osztály? Szerintetek?

2016. júl. 31. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás mindig van.

2 sort elolvasva szöveg közepéből, neked hozzáállási gondjaid vannak.

Fejleszd személyiséged s irtsd ki tudatalattidból negatívokat.

2016. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem muszáj elmenned a gólyatáborba!

2. Örülj neki, hogy leendő orvosokkal, pszichológusokkal, mérnökökkel tanulsz. Hidd el, ha leendő gyári munkásokkal, szobafestőkkel, meg takarítókkal tanulnál együtt, az sokkal rosszabb lenne! Tanulj, hogy továbbra is jó helyre kerülj! A tananyag nehézsége miatt meg ne félj! Mármint félhetsz, de ezért kell mindent beleadnod a tanulásba! Felnőttként már semmire sem mész diploma nélkül, ahhoz meg főiskolára kell kerülnöd, ami sokkal nehezebb ezeknél az iskoláknál! Mindenképp végig kell csinálnod! Soha ne add fel!

2016. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
csak add magad az elején én is így tettem, kiröhögtek ki használtak változtattam és egy köcsög lettem és most egyedül vagyok:)
2016. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az 1. és a 2. válaszlónak köszönöm,amiket írtak, megpróbálom fejleszteni a személyiségem ahogy tudom. Meg persze örülök is, hogy majd ilyen közegbe kerülök, nem pedig olyanba, amit a 2. válaszoló leírt. A SNAF mottó meg már nekem eléggé sok reményt adott, szóval még lesz rá szükségem, ezért is köszönöm! :) Hát 3. válaszoló, Neked is köszönöm a kommentet, de nem igazán szeretnék egyedül lenni a középsuliban. Általánosban voltam már eleget egyedül, néha-néha ott voltak a barátnak nevezett emberek, de mégis kicsit magányos voltam. Nem akarok megint olyan lenni. Lehet, hogy neked bevált, de én nem szeretnék egyedül lenni. :P Ízlések és pofonok.
2016. aug. 1. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!