Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tapasztalt pedagógusok tanácsa...

Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem?

Figyelt kérdés
"Friss" pedagógus vagyok. Szeptemberben kezdem a pályafutásomat, 2. osztályos gyerkőcökkel. Mint hallottam, az előző tanítónőjük feladta, nem bírta a stresszt. Az igazgatóság is figyelmeztetett,hogy nehéz magaviseletű osztályról van szó. Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem. Hogyan legyek jó tanítónőjük? Szigorúság vagy engedékenység? Valami ötlet az ösztönzésre, magaviselet javítására? Az órákon nagyon szétszórtak, nem figyelnek, nem követik az utasításokat. Ez hogyan kerülhető el? Egyéb javaslat, meglátás, tapasztalat? Nagyon szeretném, ha sikerülne "elkapnom" őket. Szeretek tanítani, és szeretném, ha jól is csinálnám. De ugye az iskolapadban tapasztalatot nem adnak, ezért szeretnék itt kapni egy icipicit. Esetleg szülők is elmondhatják a véleményüket az ügyben? Hogyan viszonyultok a fiatal pedagógusokhoz? Mit vártok el tőlük?
2016. aug. 7. 11:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tanítottam már ilyen osztályban. Nagyon nehéz feladat. Tapasztalataim szerint próbálj meg a kedvükbe járni. Kezd úgy az első napot, hogy megkérdezed, hogy mit szeretnének csinálni. Próbálj nekik sok érdekes filmet mutatni(akár állatosakat természetismeret órán). Karácsonykor kedveskedj nekik egy kis csokival. De vigyázz! Túl kedvesnek se szabad lenni. Ha rosszak, nyugodtan szólj rájuk, de ne úgy, hogy rájuk kiabálsz, hanem szépen, nyugodtan. Esetleg ha magyart tanítasz nekik, akkor lehetne olyat csinálni, hogy mindenki beöltözik egy költőnek és mond saját magáról valamit vagy egy verséről. Így megtanulják az anyagot és jól szórakoznak. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj.

Sok sikert! :)

2016. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én szigorúság párti vagyok. Már az elején fektesd le a szabályokat, mert később már hiába próbálod meg, reménytelen lesz. Semmiképpen nem szeretném megbántani az elsőt, de szerintem nagyon rossz ötlet, hogy első nap megkérdezed, hogy mit szeretnének, mert ebből az jön le nekik, hogy bizonytalan vagy, és ők irányíthatnak. Csaknem 20 év tapasztalattal azt vallom: a szigorúságból lehet (és kell) engedni később. Mikor kezdő pedagógus voltam, nekem bevált az "asztalfelelős" intézménye. Minden héten egy-egy gyerek volt az asztalfelelős, aki a többieket arra buzdította, hogy figyeljenek, ne zajongjanak. Ha "jól végezték a munkájukat", vagyis ügyesen dolgoztak a többiek, a hét végén matricát kaptak. Nagyon szerették a gyerekek, és valóban megtanulták a szabályokat. Így mindenkinek érdekében állt alkalmazkodni, mert a következő héten ő lett a felelős.
2016. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne járj a kedvükbe! Akkor csak még rosszabbak lesznek, mert látják, hogy engedékeny vagy! Próbáld meg érdekessé tenni a tanulást. De ne úgy, hogy te hívd ki őket a tábla elé, mert az úgy nem sokat ér, nem tanulnak úgy semmit! Ha valaki beszól a másiknak, vagy csúfolja, azonnal szólj rájuk! Szinte minden csúnya szóra reagálj, lépj fel határozottan, és érvelj, magyarázd meg, hogy az ilyen undorító viselkedés nem menő, és nincs értelme tönkretenni ezért mások életét, iskolás éveit.


Érdekes amúgy, hogy 8 évesekkel nem bírnak.


"Esetleg szülők is elmondhatják a véleményüket az ügyben?"


NE! Ne hallgass rájuk, mert szerintük a pici fiuk csak beszélget egy kicsit... Fel sem fogják, hogy a gyerekük mit is művel. Tudod miért ilyenek? Mert a szüleik szarnak a nevelésükre, vagy még azt is kinézem belőlük, hogy szándékosan ilyen gyereket akarnak nevelni. Én magam sem tudom már eldönteni. De ajánlom, hogy ha tényleg olyan rossz az osztály, akkor akár fel is veheted hangfelvételre a kijelentéseiket, vagy valahogy levideózod az egyik órát, aztán levetíted a szülők előtt. A szülőknek is jó alaposan be kell ilyenkor számolni! Mert a gyerek nem azért hülye, mert ez van a genetikájában (ha igen, akkor minek szaporodnak tovább), hanem mert így nevelte őket a szülő!

Ezt így nyugodtan meg is mondhatod a szülőknek! Legyél kemény, határozott. A jó gyerekeket ne bántsad, ne szólj rájuk, ne járatsd le az osztály előtt, úgyis visszahúzódóak.


Majd szeptemberben mindenképp számolj be arról, hogy milyen az új osztály.

2016. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok tanár, de oktatóként sokszor találkozom 2. osztályosokkal is. Én ki szoktam találni valami jutalmat kollektíven, hogy mi lesz, ha jól viselkednek órán. Be szokott válni.
2016. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

a szabályokat fontos az elején lefektetni és aztán következetesen betartani, betartatni. Te is "vállalj büntetést", ha vmit nem úgy csinálsz, ahogy igérted.

Válasszatok felelősöket kis feladatokra, jól végzet munka után dicséret, közös értékelés, problémák megbeszélése.

2016. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Sosem szabad felelősöket választani. Amennyiben jól végzi a dolgát, akkor utálni fogják utána, amennyiben egy kevésbé jó gyerekre bízza a felelősséget, akkor pedig nem fogja jól végezni a dolgát. A rosszakkal engedékeny lesz, a jókra meg rászól, ha kel, ha nem. A tanár az, aki felel az osztályért, nem kell tetszőleges gyerekeknek különböző "jogokat" adni, mert abból nem fog semmi jó kisülne. Mondom ezt úgy, hogy az én alsós osztályomban is ilyen volt, és csak baj lett belőle.
2016. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Legyél szeretve következetes!

Fontosak a határok a szabályok már az elején húzd meg ezeket és következetesen tartsd is meg őket. Tevékenységben nem célra vezető ha rájuk bízod

.. de adj lehetőséget alkalmanként a választásra. Motiválni a kicsiiket könnyebb.. egy-egy matrica gyűjtése vagy ilyenek és mindig legyen nagyobb cél.


Nehéz dolgod lesz de keménynek kell lenned.

2016. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Következetesség (legfontosabb), ha valamit egyszer megköveteltél, akkor azt mindig és állandóan és ugyanúgy - hamar hozzászoknak. Fegyelem, ilyen kicsi korban muszáj. Én pl nem vagyok teljes csend párti, és egy idő után a kicsik az agyamra mennek, mert ezzel azt érem el, hogy emelkedik a hangerő, mert ha nincs teljes csend, akkor egyszer csak mire kettőt nézek, mindenki üvölt - szóval muszáj a lehető leghalkabbra venni a hangerőt.

Ez a kettő a legfontosabb, és mindig terhelni kell őket, hogy ne unatkozzanak.

2016. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nilyen szabályokat állítsak? Nálatok milyenek vannak?


Mert pl. az előző tanítójuk engedte, hogy felálljanak és odamenjenek a kukához, hogy meghegyezzék a ceruzájukat, előzőleges engedélykérés nélkül. Egy idősebb kolléga ezt engedélykérés után sem engedte,mikor helyettesített. A gyerek sírva ment iskolába, míg tartott a helyettesítés.

2016. aug. 9. 10:15
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudod... először is ülj le a másik kollégával aki első osztályban volt velük... ismered meg őket és a bevezetett szokásokat.... aztán állíts fel újabb szabályokat.. a ceruza hegyezős szabály a legkisebb ennél azért vannak fontosabbak...
2016. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!