Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tapasztalt pedagógusok tanácsa...

Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem?

Figyelt kérdés
"Friss" pedagógus vagyok. Szeptemberben kezdem a pályafutásomat, 2. osztályos gyerkőcökkel. Mint hallottam, az előző tanítónőjük feladta, nem bírta a stresszt. Az igazgatóság is figyelmeztetett,hogy nehéz magaviseletű osztályról van szó. Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem. Hogyan legyek jó tanítónőjük? Szigorúság vagy engedékenység? Valami ötlet az ösztönzésre, magaviselet javítására? Az órákon nagyon szétszórtak, nem figyelnek, nem követik az utasításokat. Ez hogyan kerülhető el? Egyéb javaslat, meglátás, tapasztalat? Nagyon szeretném, ha sikerülne "elkapnom" őket. Szeretek tanítani, és szeretném, ha jól is csinálnám. De ugye az iskolapadban tapasztalatot nem adnak, ezért szeretnék itt kapni egy icipicit. Esetleg szülők is elmondhatják a véleményüket az ügyben? Hogyan viszonyultok a fiatal pedagógusokhoz? Mit vártok el tőlük?
2016. aug. 7. 11:36
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

Én 3. osztállyal kezdtem a pályafutásomat. Aztán 4., 5., majd pedig 6. osztály. Meg is szoktam a nagyobb gyerekeket. Tavaly volt először 1. osztályom. Az első 2 hét katasztrófa volt. Furcsak is volt a sok picur, illetve nagyon rosszul nevelték őket az oviban, ugyanis mindent megengedtek nekik. Nagyon nehéz volt velük. Rengeteget kellett nevelni őket. A szülők munkáját is mondhatni én végeztem. Sokuk nem tud parancsolni a saját gyerekének. Hihetetlen, tudom, de így van. Én szigorú voltam. Viszont kedves is. Nem nagyon tűröm a rendetlenséget, a zajt és a felesleges locsogást. Ezek a gyerkőcök pedig előszeretettel csinálták a felsoroltakat. :D Így nevelték őket. Nagyon nehéz volt új irányt venni. Kemény munka neveletlen gyerekekkel dolgozni, főleg ha a szülő is mindent az iskolára hárít, pontosabban a tanítóra. Szerintem csináljatok olyan dolgokat, amit szeretnek. De! Valamit valamiért. Tanuljatok. Mikor úgy érzed, hogy megdolgoztak a 'jutalomért', jöhet a lazítás. Nem pedig fordítva. Te vagy a vezetőjük, azaz te leszel. Kell, hogy ezt éreztesd velük. Nehogy elengedd a gyeplőt, mert ha pajtásnak néznek, nem lesz jó vége. Ha rosszat csinálnak, szidd meg őket nyugodtan. Értem ezalatt, hogy kifejted nekik, miért nem helyes lopni, verekedni, bántani szavakkal a másikat. Nálam volt minden, állandóan lelkiztünk. Mindenért árulkodtak egymásra. Ez is nehéz. Mert részben el kell mondaniuk, ha valami rosszat csinál(t) a másik, de határt kell húzni, nehogy nonstop árulkodjanak. Az ilyen gyerekeket, aki állandóan ezt csinálják, kiközösítik. Sokáig játszodtam én is a bírót köztük, meg a nyomozót. Már a 2. osztály azért sokkal másabb, könnyebb. Valamennyire biztos megvannak nevelni. Remélhetőleg a szülők is értelmesen, nem pedig elvakultak, hogy az ő gyermekük tökéletes, semmi rosszat sem csinál stb. Ilyen is akad ugyanis. Ezzel viszont a saját gyerekének árt, hosszútávon.


De nyugi, jó lesz minden. Az első napok, heten mindenki számára nehéz

Nekem is az volt a kis elsősökkel, pedig már 4 évet letanítottam, mikor megkaptam őket. Sok sikert, kitartást kívánok! :) Jó lesz az, ne görcsölj rá. Aranyosak. :)

2016. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nekem volt par nagyon szigoru tanarom. Nalunk kussban volt az egesz osztaly. Volt aki enek-zenet tanitott, a legtobbeket nem erdekelte egyaltalan, megse nyekkent meg senki se.


Szigorunak kell lenni. Foleg manapsag, ahol a szulok nem nevelik meg a kolykuket, csak ajnarozzak oket, vagy beteszik a teve/ szamitogep/ konzol/ telefon ele.


Voltak olyan tanaraim, akik szabalyokat irattatak velunk a fuzetunk elso lapjara. 1. Becsengetesre kikeszitem a tankonyvemet es a fuzetemet a padra 2. A tanart beleptekor felallassal koszontom stb. stb.


Jo kis buntik:

- puskazas - automatikus egyes

- tobbszori hangoskodas - folyosra kiallit, igazolatlan ora / a beirasnak sok ertelme szerintem nincs/

- par szarkasztikus beszolas (de ez inkabb gimiseknel, a 2. osztaly kicsi meg): "Petikem, ha az anyaggal annyit foglalkoznal, mint a hajaddal, nem kene ev vegen potvizsgaznod.


Plusz/ minusz: felszereles, hazihiany.

Volt PADFELELOS: akinek ellenoriznie kellett a hazijat es felszereleset abban az padsorban mindenkinek es jelentenie a tanarnak. Ha nem jelntette ora kozben ugyis kiderul.


Plusz: ha ugyes es jelentkezik, figyel oran.


3/5 plusz/minusz az egy egyes, vagy otos.


Volt ahol kulon volt hazihiany meg felszereleshiany +/-


Ezek lehetnek feketepont/ pirospontok is.


😂 Jaj, ami gimiben is mukodott: matricak! 😂😂😂

Vagy volt egy hibajavito-szeru szalag, azon kis mintak, akinek hibatlan volt a tollbamondasa az kapott egy mehecsket! Hat azert meg 11. osztalyban is megvesztunk, foleg, hogy volt egy ami nagyon ritkan kerult sorra, Istenem, mire azt a mehecsket begyujtottem 😂


Vagy Jyskben lattam oriasi matricasszalagot: rengeteg kisujjamnyi matrica volt rajta. Na olyat is kaptunk. Egy albumbol meg valasztani is lehetett. ebayen lehet kapni olyat, amit otthon tuti nem lehet, igy kulonlegesseg lesz.

2016. aug. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ja es az alap dolgok:

Koszonesek, koszonom, kerem, szivesen.

Jelentkezes.


Interaktiv ora: pl. amikor elsosok, masodikosok voltunk: "Ha lenne egy kistesod, hogyan magyaraznad el neki, hogy milyen az, ami a csipos?" ezzel szinonimakat tanultunk, meg tok erdekes volt.


Tablahoz kihivtak minket feladatot megoldani. Mindig valakit, igy rajta voltal, hogy figyelj, mert nem akartal beegni a tobbiek elott.

De ha nem ment, akkor se volt bunko a tanar, hanem elmagyarazta szepen.

Vagy volt, hogy kihivott egy olyat, aki mar ertette es megkerte, hogy magyarazza el az osztalytarsaknak, akik nem ertik.

En kicsinek sokszor korrepetaltam 2.-3. osztalyban is, fura volt rajonni, hogy neha csak azt nem ertik, ahogy a tanitono magyaraz es csak kicsit maskepp kell atadni az anyagot.

2016. aug. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ja es padfelelos minden heten valtozott, igy mindenkire rakerult a sor.

Arra is, akit nem erdekelt a dolog.


Hetes van meg az altalanosban? Az is egy jo kis feladat volt. Parokban, naplo szerint, hetente egy par, aki jelent a tanarnak ora elejen, biztositja, hogy van kreta, zsivacs, es tiszta a tabla. Ablakot nyit szunetben, rendet tart a teremben: szemet a foldon, almacsutka, a szokasosokat kidobatja a pad alol. A datumot pedig felirta a tabla sarkaba. IX. 5. 😊


Ez is egy klassz dolog volt. Volt, aki tokelyre fejlesztette a tablatorlest. 😂😊 Es meg az a fiu diak, aki amugy nem torodom volt, de magas es igy jobban elerte a tablat orult, ha megdicsertuk, milyen szepen letorolte.

2016. aug. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!