Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tapasztalt pedagógusok tanácsa...

Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem?

Figyelt kérdés
"Friss" pedagógus vagyok. Szeptemberben kezdem a pályafutásomat, 2. osztályos gyerkőcökkel. Mint hallottam, az előző tanítónőjük feladta, nem bírta a stresszt. Az igazgatóság is figyelmeztetett,hogy nehéz magaviseletű osztályról van szó. Tapasztalt pedagógusok tanácsaira lenne szükségem. Hogyan legyek jó tanítónőjük? Szigorúság vagy engedékenység? Valami ötlet az ösztönzésre, magaviselet javítására? Az órákon nagyon szétszórtak, nem figyelnek, nem követik az utasításokat. Ez hogyan kerülhető el? Egyéb javaslat, meglátás, tapasztalat? Nagyon szeretném, ha sikerülne "elkapnom" őket. Szeretek tanítani, és szeretném, ha jól is csinálnám. De ugye az iskolapadban tapasztalatot nem adnak, ezért szeretnék itt kapni egy icipicit. Esetleg szülők is elmondhatják a véleményüket az ügyben? Hogyan viszonyultok a fiatal pedagógusokhoz? Mit vártok el tőlük?
2016. aug. 7. 11:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Te tudod, mit engedsz nekik. Én pl a falra mászom, ha egy gyerek megkérdezi, hogy kihegyezheti-e a ceruzáját, ihat-e, mert

1. csak az idő megy vele

2. mindenképp ki kell hegyezni azt a redvás ceruzát, akkor is, ha megengedem, ha nem. tompa ceruzával nem lehet írni. ez csak ilyen logikai síkon működik.


Nekem 3 szabályom van mindig: ceruza, radír, hegyező mindenkinél legyen, hogy ne egymástól kéregessenek. De engem totálra nem zavar, ha odamegy a szemeteshez kifújni az orrát pl. Ha kell neki, hát kell. Amikor bulit csinálnak belőle, azt nyilván leállítom, de megszokták, mit lehet, mit nem. Majd érzed, mit akarsz tőlük, mit vársz tőlük.

2016. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, egy tipp. WC-re mindig engedd ki őket, soha ne adj érte fekete pontot vagy ilyesmit, ha kikéretőznek. Viszont sohase egyszerre menjenek ki. Mindig akkor mehet a következő, ha a másik már visszajött. ha valamelyik rosszul viselkedik mindig, akkor úgy is "büntetheted", hogy ő az, aki ilyenkor utoljára megy ki, ha pl. sok gyereknek ki kel mennie. hasonló dolgokon te is ötletelj. De mindig olyan dolgokat találj ki, ahol nem a gyerekekre bízod az igazságtevést, hanem te magad döntesz majd, illetve ahol kicsit büntetni tudod a rosszak viselkedését, és előnyben részesíteni a jókat.
2016. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"A gyerek sírva ment iskolába, míg tartott a helyettesítés."


Érdekes. Az előző tanár nem bírta a stresszt, az idősebb meg meg tudta őket nevelni. vegyél példát róluk! Inkább a gyerek menjen sírva haza, mint te! A rosszaknak meg kell tanítani, hogy ne legyenek azok! Muszáj őket már az elején szigorúan venni, és a szigorúságot tartani is, egész végig! Attól, hogy kicsik, még tudnak kegyetlenek lenni.

2016. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Oké, csak példaként hoztam fel a ceruzahegyezést, mert ezt a sztorit mesélték. A tanárukkal már nem tudok beszélni, mert kiutazott Németországba. A gyerekeket még nem ismerem, tehát majd folyamatosan fogom látni, hogy milyen szabályok kellenek. De biztosan vann olyan, ami alap. Pl. itt olvastam egy kérdést, hogy a többség tanár nem engedi ki WC-re a gyereket, mert ha baja esik, akkor őt veszik elő.
2016. aug. 9. 15:06
 15/24 anonim ***** válasza:
És szünetben? Akkor sem láthatják mindig. ha ki kell mennie, akkor inkább engedd ki, minthogy ne engedd. A megbízható, jó gyerekeket pedig főleg nyugodtan kiengedheted.
2016. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Értem. Még egy kérdés. Szerintetek kell egy találkozó az első csengő előtt? Mert nem tudom, hogy tudnak-e róla a gyerekek, szülők, hogy változik a tanító néni. Félek, hogy ne egyen első nap kudarc. Mégiscsak 1 év alatt hozzászoktak a tanító nénijükhöz, most pedig jön egy idegen. Nálunk úgy van, hogy szeptember 1-én van a tanévnyitó, aztán a szülőkkel és gyerekekkel bemegyünk a terembe, ahol a tanító néni mond néhány szót a tanévről, meg a másnapi órarendet beírjuk. Elvileg van egy nevelői óra is a gyerekeknek, de azt egyik tanár sem szokta megtartani ahogy tudom. Valamint még egy kérdés, illik-e bemutatkoznom, elmondani hol végeztem, mióta dolgozom, stb? Vagy akit érdekel megkérdezi majd?
2016. aug. 9. 17:59
 17/24 anonim ***** válasza:
Mivel a tanév most csütörtök péntekkel kezdődik nem tartom előbb fontosnak a találkozót. Ez a két nap úgyis a kutyáké.. nem fogsz tudni érdemi munkát végezni.. legyen ez a két nap játékok sora ismerkedjetek.. A szülőknek érdemes lehet esetleg egy hosszabb beszélgetős szülőit tartani....
2016. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Valamint még egy kérdés, illik-e bemutatkoznom, elmondani hol végeztem, mióta dolgozom, stb? Vagy akit érdekel megkérdezi majd?"



Juj ez nagyon alap kérdés.. ugye te sem gondoltad komolyan hogy nem kell? ILLIK és igen is érdekli a szülőt ki vagy.... ez alapján fog megítélni. Nagyon kezdő lehetsz ha még ez sem evidencia!



Én kollégiumi nevelőként minden éven amikor 9. évfolyamosokat kapok azzal kezdem,hogy bemutatkozom a szülőknek. Sőt a nagy szülő értekezleten a főnököm minden nevelőt külön bemutat....

2016. aug. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nézd, kérdező, mivel sikerrel elvégeztél egy főiskolát, feltételezem, ismered az alapvető illemszabályokat és élethez fontos kompetenciákat, szóval tudod, hogy ahol újak vagyunk, bemutatkozunk, mert csak akkor fognak tudni megismerni.
2016. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Tudom, hogy illik bemutatkoznom, de a gyerekeket ez nem hiszem,hogy érdekli, ezért gondoltam, hogy a szülőin, vagy ha lett volna a tanév előtti találkozón. Egyébként, igen, kezdő vagyok, gyerekekkel sokat dolgoztam már, de a szüleikkel még sosem. Nem tudom, talán jobban izgulok emiatt, mint a tanítás miatt.
2016. aug. 9. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!