Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szerezzem vissza a...

Hogyan szerezzem vissza a lelkesedésem az egyetemet illetően?

Figyelt kérdés

Sajnos az elmúlt félévben annyi rossz dolog történt velem, hogy a lelkesedésem romokban hever.


Szeptembertől leszek harmadéves, s lelkesedés híján nehezen fogom tudni elvégezni az alapképzést.

Volt pár olyan tanár, akivel nem jöttem ki jól, állandóan összezavartak az előadásokban. Volt, akinél majdnem egész évben jól teljesítettem, de egyszer írtam egy zh-t, ami rosszul sikerült, így rossz jegyet kaptam.

Az ösztöndíjamnak így búcsút mondhattam, pedig igen szükségem lett volna rá. :(


A másik pedig a csoporttársaim: rengetegen csak a tanulással vannak elfoglalva vagy csak isznak. Sok a bunkó is, elegem van így az egészből.


Így hogyan tudnám visszanyerni a lelkesedést?


csak tényleg segítő választ fogadok el.


2016. aug. 7. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
választanod kell, hogy most akarod-e folytatni, vagy sem. muszáj lesz határozottan fellépned magaddal szemben, ugyanis ez fel fog emészteni. A kérdés az, hogy szeretnél-e egyetemet végezni, vagy sem, mert ha nem, jobb, ha abbahagyod. Szerintem sportolj. Nekem sok helyzetben segített egy fél órás futás, kitisztította a fejem, majd a zuhany alatt gondolkoztam, mi is legyen tovább, frissen, átgondolva nekikezdtem mindennek. Gondolj bele abba, hogyha felvettek, és eljutottál idáig, menni fog tovább is, és NE add fel, csak mert volt egy rossz éved. Lesz az sokkal jobb is. Minden rossz félév-év után kell, hogy legyen valami pozitívum is, ami miatt megéri folytatni. Sajnálom, hogy csak ennyit tudtam mondani, de sok sikert! Sikerülni fog az! :)
2016. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

"Volt pár olyan tanár, akivel nem jöttem ki jól"


Milyen egyetem, milyen szak? Azt se tudják a tanáraim, hogy létezem, egy EHA kód vagyok és ennyi. Te meg nem jössz ki velük jól? Érdekes.


"Volt, akinél majdnem egész évben jól teljesítettem, de egyszer írtam egy zh-t, ami rosszul sikerült, így rossz jegyet kaptam"


Általános iskolában nem csináltam ekkora drámát egy jegy miatt. Ilyen az egyetem, elrontottad, kész, ez van. Igaz én mérnökinfón vagyok, de nálunk a legtöbben a 2-esnek is örülnek, mint majom a farkának. Itt a BTK-sok szoktak ilyen halál közeli drámát letolni egy esetleges "rossz jegy miatt".


"A másik pedig a csoporttársaim: rengetegen csak a tanulással vannak elfoglalva vagy csak isznak. Sok a bunkó is, elegem van így az egészből. "


Akik csak a tanulással vannak elfoglalva, hát vannak ilyenek, az a legfontosabb nekik, hát váljék egészségükre.


Inni miért nem mész te is? Én egy korty alkoholt sem iszom, mégis tök jól elvagyok azokkal, akik isznak + ott volt az a bizonyos szó, hogy "csoporttársaim". Miért csak a csoporttársaiddal ismerkedsz? Másokkal miért nem lehet programot csinálni?


Na, de összefoglalva, szerintem veled van a hiba és nem bántásból mondom. Fogadd meg ezt a tanácsot és jobb lesz a kövi félév.


1. Ne görcsölj rá a tanulásra, lesz amilyen lesz. Ezzel nem azt mondom, hogy ne érdekeljen egyáltalán, csak azt, hogy ha pl. valami nem sikerül úgy, ahogy akartad, akkor törődj bele, változtatni amúgy sem tudsz rajta, akkor minek stresszeld magad.


2. Légy nyitott. Keress máshol új barátokat, attól hogy még egyetemen egy adott szakra jársz, attól még lehet másokkal lenni. Én pl a szakomról alig ismerek pár embert, akiket ismerek, azokkal együtt vesszük fel az óráinkat, de a többiek teljesen más szakokról valók. Így mindég hoz valaki a saját szakjáról új embereket és hipp hopp lesz egy óriási ismeretségi köröd.

2016. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nekem ez jó kedvre derített. :D Az egyetemet folytatni szeretném mindenképpen. És fogok sportolni is, előző félévekben mindig kerestem magamban a kifogását, pedig bőven lett volna időm mozogni egyet. :) nem mindig gépezni vagy feleslegesen pihenni.

Így futok és biciklizek majd.

2016. aug. 7. 14:02
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Jó dolog a futás meg a biciklizés, de azért néha szexelni sem árt...
2016. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Esküszöm hogy a nyáron olvastam már itt egy ilyen kérdést, teljesen ilyen szöveggel.
2016. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Négyes, tényleg?? :)) Látod más sem szereti a bunkó tanárokat s embereket, szóval nem velem van a hiba mint ahogy a második elmondta.
2016. aug. 8. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkóságból írtam. Nem kell mindenen érzékenykedni (lehet, pont ez a bajod, semmi lazaság, humor nincs benned, ami pedig kell ahhoz, hogy egyetemen a sokszínű társasággal kijöjjön az ember). Igazából arra gondoltam, hogy ha lenne kivel kavarnod, akkor jobban el tudnád viselni a megpróbáltatásokat, de mindegy, ha mindenáron duzzogni akarsz, akkor duzzogj.


"A másik pedig a csoporttársaim: rengetegen csak a tanulással vannak elfoglalva vagy csak isznak. Sok a bunkó is, elegem van így az egészből."


Kit érdekelnek a csoporttársak? Nem miattuk vagy ott az egyetemen, hanem azért, hogy tanulj. Ha elvégzed az egyetemet, a szakmával fogsz foglalkozni, a csoporttársak pedig mennek a lecsóba, semmit nem számítanak. Inkább alakítsd ki a saját kis privát körödet (barátság, szerelem), és legyél el azzal.

2016. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hetes. Igazából az ötösnek írtam, nem neked, bocsi, csak valamiért rosszul láttam. :)


Igen, igazad van tényleg más és jobb társaság kellene. Akikkel a jövőben is együtt tudok lenni, és ha majd dolgozok, akkor úgyis elfelejtek egy csomót.


Bizony, tényleg szükséges lenne egy lány, de sajnos nehéz találni egy olyas valakit aki nem csak a munkával és tanulással van elfoglalva.

Esetleg majd különböző közösségekbe és klubokba is elmegyek, hogy jó társaságra találjak. Am a Debreceni Egyetem BTK szakján tanulok.

2016. aug. 13. 09:41
 9/9 A kérdező kommentje:
És valahogy már kezdem is visszanyerni a lelkesedést, de azért ég sok van hátra a teljesig.
2016. aug. 13. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!