Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pedagógusok. Van rossz tapaszt...

Pedagógusok. Van rossz tapasztalatotok szülőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most gondolkodom azon, hogy folytassam-e szeptembertől a tanári pályán. Ugyanis van némi rossz tapasztalatom.

Néha olyan megengedhetetlen hangnemben beszélnek velem a szülők, hogy borzasztó. Leírok egy esetet, ami megmaradt bennem. Napköziben dolgoztam akkor. Épp kijavítottam egy gyerek háziját, jött is érte az apja. Bepakolta a gyerek táskáját, és megkérdezte, hogy kész-e a leckéje, és hogy a tanár kijavította-e. Erre a kisfiú azt felete, hogy nem,nem javítottam ki. Az apuka elkezdett ordibálni velem, a többi gyerek előtt, hogy miért kapom a fizetésemet, ha bem teszem a dolgom, "Az ilyen tanárokat szét kell verni! " ezt is ő mondta. Én ekkor csak annyit mondtam, hogy nyissa ki a gyerek füzetét. Természetesen ki volt javítva a füzet. Másnap azzal állított be ugyanez a kisfiú, hogy ezentúl az ő füzetét nem javíthatom ki, az ő háziját nem is kell átnézni.

Egy másik eset, amikor az egyik apuka ugymond "kikezdett" velem. A folyosón lehajoltam valamiért, amikor fennhangon megjegyzést tett a fenekemre. Ott kezdődött minden. Onnantól állandóan, mikor jött a gyerekéért beszólogatott, tett megjegyzést a külsőmre, egyszer a fenekembe is csípett.


Ilyenek miatt fontolgatom, hogy otthagyom a tanári pályát.

Egyébként, hasonló helyzetekben nem sérülnek az én jogaim? Lehet szólni az igazgatóságnak?


2016. aug. 13. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nyugodtan hagyd el a pályát. Világos hogy utálod a munkád és a gyerekeket, ezért keresel kifogásokat arra hogy otthagyd. De a baj veled van, nem a szülőkkel. Senkit sem érdekel a ronda feneked, hidd el.
2016. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal durvább esetek is vannak a tanári pályán. Ha olyan érzékeny vagy, hogy nem bírod, akkor válts nyugodtan, hátha más szakmában jobban érzed majd magad. :)
2016. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem jelentetted még fel?
2016. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Jelentsd fel azt a cigányt, meg a pervez állatot. Igen, sértik a jogaidat, már régen a sitten kéne rohadnia a molesztáló vadbarmának.
2016. aug. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha váltanál, akkor mire váltanál? Csak azért kérdezem, mert én is pedagógus vagyok, nekem is volt problémám vitatkozó szülőkkel, az egyikből rendőrségi ügy is lett. Már kihevertem, de ha lenne valami jobb, simán pályát váltanék.
2016. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!