Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha utál az...

Mit csináljak, ha utál az egész osztályom?

Figyelt kérdés

Igazából tényleg nem tudom, mi bajuk van velem..Van egy hangos gyerek az osztályban, aki 9.-ben elkezdett egy dedós dologgal piszkálni (azt terjesztette, hogy szerelmes vagyok egy fiúba, mert néha beszéltem vele szünetekben meg órán egymás mellett ültünk..) és rajtam szórakoztak, utána már minden féle hülyeséggel csúfoltak..Talán ott rontottam el, hogy nem szóltak nekik vissza, de valahogy mindig leblokkolok, amikor igy megaláznak, ráadásul általánosban is hasonló emberek szúrtak ki maguknak, nekik még megpróbáltam párszor mondani valamit, hogy megvédjem magam, de mindenre mondtak valamit, még ha valami totálisan idiótaságot is, akkor is nekik adtak a többiek is igazat...Szóval a rossz tapasztalatok miatt se merek beszólni másoknak, mert tudom, hogy akármit mondhatok, mindig válaszolnak rá valamit és a végén megint csak rajtam fog mindenki röhögni..És már odáig fajult a helyzet, hogy az egész osztály előtt szidnak, meg olyanokat mondanak mindenki füle hallatára, hogy "Jaaajj de ocsmány vagy, nálad szebbet szarok. Még sosem láttam ilyen gusztustalan egy állatot, mint te.." és a többiek ezen csak röhögnek.

Ha valaki "normálisabbhoz" kell szólnom valami miatt az osztályból, pl. mert az egyik tanár megkért, hogy hivjam oda XY-t vagy valami, tök normálisan szólok hozzájuk és igy felhúzzák a szemöldöküket és úgy mondják, hogy "pff okéééé..:DD", és utána összenéznek és röhögnek..

Vagy ha valaki csak mellettem áll vagy a közelemben van, igy mondja a többieknek, hogy fúj nézzétek már, ki mellett vagyok és ezen is röhögnek, aztán arrébb mennek, mintha virusos lennék..

A legmegalázóbb az volt, amikor év végén elkezdtünk a szalagtűzőre és páros táncot fogunk táncolni, ezért választani kellett egy párt..És én pont hiányoztam, amikor megbeszélték, hogy ki kivel lesz és amikor visszamentem az iskolába, 2 fiú maradt ki és mondta az osztályfőnök, hogy akkor valamelyikükkel kell lennem, erre mindketten mondták, hogy fúúúj ők nem akarnak velem lenni, inkább egymással táncolnak..

Voltam az iskolapszichológusnál is és elmondtam neki erről mindent, erre az volt a válasza, hogy vagy megpróbálok jófejkedni, kedves lenni velük, vagy elfogadom, hogy utálnak. Köszi..

Már most gyomoridegem van a szeptembertől, legszivesebben magántanuló lennék, de a szüleim nem engedik..Már arra is gondoltam, hogy inkább leugrok valahonnan, hogy eltörjön a lábam vagy valami komolyabb sérülésem legyen és ne kelljen bemennem szeptemberben. Még az sem érdekel, ha a sok hiányzás miatt nem tudok majd érettségizni meg évet kell ismételnem, ha lehetne, év közben átiratkoznék egy másik iskolába. Ilyen lehetséges?

18L


2016. aug. 17. 03:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Iratkozz át.
2016. aug. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
8%
Énis csak azt tudom tanácsolni hogy iratkozz at masik szakra/suliba, mert ez mar nagyon bunkóság amit veled művelnek. Teljesen át érzem a helyzet és amugy mert velem is hasonlo volt a helyzet általános ban, de aztan csak ugy elkezdtek velem barátkozni. Vagy esetleg próbálj meg te is „jó fej" lenni veluk hatha elfogadnak, vagy marad a meno stilu pl ha pialnak cigiznek probLkozz te is azzal, vagy ha nem akkor meg pofazz vissza nekik keményen. De tenyleg most őszintén ennel rosszabb mar nemigen lehet es gondolj arra h most te is visszapofazol legelabb békén fognak hagyni mer látják hogy megtudod védeni magad, mert nem sokat veszthetsz azzal ha leorditod oket.
2016. aug. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Átiratkozhatsz, vagy válts stílust. Több eszed van mint nekik, és lehet hogy nem vagy hozzászokva, de akkor válaszolj vissza nekik te is a lehető legalpáribb módon. Sokáig velem is hasonló volt a helyzet, hagytam magam mindenkinek, egyáltalán nem tanúsítottam igazi ellenállást, aztán eldöntöttem hogy az egyik évet úgy kezdem hogy bekeményítek.. Be is vált, nemsokára senki nem mert velem szívózni, sőt, páran haverok is lettek ezután, szóval nagy fordítást vittem véghez, talán te is megpróbálhatod. Ha érdekelne még valami, írj privátban.
2016. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Semmiképp ne próbálj velük "jófejkedni" mert akkor te leszel a kiszemelt talpnyaló akit mindenen lehúznak mert úgy érzik, a jófejség = talpnyalóság.

Én sem tudom, hogy ebből hogyan menekülhetnél ki, hiszen az érettségi évedben nem tanácsos iskolát váltani, osztályt pedig lehet nem lenne elég. Talán a legjobb lenne felvenni a kesztyűt, vagy csöndben maradni év elején, talán már nem folytatják csak néha.

2016. aug. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!