Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem fogom szeretni a sulimat....

Nem fogom szeretni a sulimat. Hogyan tudnék változtatni a helyzeten?

Figyelt kérdés

Ezen a hétvégén volt gólyatábor és nagyon de nagyon kiállhatatlan osztálytársaim vannak. Legfőképpen az egyik csaj meg az egyik srác. Kezdjük ott, hogy a lány elkezdte mindenféle jelzővel illetni a külsőmet és hangsúlyt fektetett rá, hogy mennyire ocsmányul nézek ki. Általánosban is ezzel szekáltak.. Se nem hordok divatos ruhákat, se nem tartozom az úgymond menő társaságba, nem járok bulizni meg ilyenek.

Nos, mire másnap felkeltem, a srác összekoszította a ruháimat és arra keltem, hogy elkezdett valami undorító képlékenh dologgal dobálni és totál koszos lett tőle az a ruhám is, ami rajtam volt, mire a csaj lefényképezett és felrakta netre.. Hiába kértem, hogy vegye le, csak kiröhögött és mondta, hogy amúgyis undorítóan nézek ki, most még überelni is tudtam.

A srác pedig folyton lökdösött és mindenféle módon kiröhögtetett az osztállyal. (Amúgy ők együtt vannak. Mármint kapcsolatban)


Az ofőmnek elmondtam ezeket a dolgokat, ő pedig mondta a csajnak, hogy szedje le a képet rólam, mire mondta, hogy már rég leszedte (ígyis volt), de nemrég megint kirakta..


Ennél csak rosszabb lesz és már most szeretnék valamit tenni ellene, mert semmiképp nem szeretném az elkövetkezenő 4 évemet így tölteni.. A szüleim amúgy csak annyit mondtak, hogy ne foglalkozzak velük.. De ez nem megoldás..


2016. aug. 21. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azok a régi szép idők. Már felidőzni is alig tudom mennyi gyereknek kellett beverni az arcát, amiért azt hitték, hogy az általános iskola elvégzésével kis királyokká váltak.
2016. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A másik opció hogy verekszel, de azért fegyelmit kapsz szóval nem tanácsos. Ha leállsz velük veszekedni akkor csak azt bizonyítod, hogy pont olyan vagy mint ők. Ergó nem tehetsz semmit csak azt hogy lesz@rod őket magasról és egy idő után úgyis leállnak.

Ritka volt, hogy én ilyen helyzetbe kerültem, de amikor engem piszkáltak szóban, mindig felnéztem, mosolyogtam és valami kedveset válaszoltam és elmentem, ugyanis az ilyeneknek ez a legnagyobb rugás, mert fogalmuk sincs mi történik, hogy miért vagy kedves.

2016. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva amiket leírtál. Mennyire gyökér lehet az a csaj, aki egy gólyatáborban így indítja az ismerkedést, hogy egy ismeretlen leendő osztálytársát elkezdi piszkálni...

Sajnálom, hogy ilyet kell átélned. Könnyű azt mondani, hogy ne foglalkozz velük, de ezt nehéz így eldönteni. Addig mond a szüleidnek, még nem tesznek valamit. Ez lehet akármi. Az osztályfőnöknek is szólj, valahogy a két gyökér osztálytársad szüleit is el kéne érni, hogy szóljanak rá a gyerekeikre.

Mindenképp jó lenne lépni valamit az ügyben, mert ez elég negatívan hat majd az önképedre és a személyiségfejlődésedre... Ha nem sikerül átkerülni másik iskolába, akkor ne ijedj meg, nem fogják 4 évig ezt csinálni. A mi osztályunkban is volt csúfolódás az elején (habár én hatosztályosba mentem és hetedikben csúfolódtunk, ti meg gondolom kilencedikesek lesztek, ami szintén a két hülyét minősíti)

Próbálj a többi osztálytársaddal barátkozni, támaszokat keresni akik esetleg ki is állnak majd érted.

Egyébként fel is lehetne jelenteni őket a rendőrségen azért, hogy felrakott a netre rólad egy képet, amihez nem járultál hozzá. Ha Facebookon van a kép, az oldalon is jelentheted, így talán letörlik.

Hát, kitartást Neked :/

2016. aug. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Elsősorban, mindenképp szeretném tudatni veled, hogy nagyon sajnálom a történteket. Átérzem, engem is, és egy hozzám nagyon közel álló személyt is gyakran bántalmaztak iskolában.

De gondolj csak arra, hogy mennyivel jobb vagy annál a két anyaszomorítónál! Gondolom annyira nem vigasztal a tudat, pedig ettől vagy sokkal több annál a kettőnél.

Hidd el, ez csak addig megy így, még be nem lépnek az iskola kapuin, a felsőbb évesek darabokra fogják őket cincálni! Tapasztalat.

Kitartást! Légy erősebb náluk!


- 15 éves, középiskolás "nyomi" lány.

2016. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbálj a többi osztálytársaddal beszélgetni. A mi osztályunkban is vannak olyanok, akik bizonyos embereket piszkálnak, de nekik is meg van a saját társaságuk, nem foglalkoznak azokkal ,akik bántják őket. Abban az esetben, ha az összes osztálytársad ilyen próbálj barátkozni az évfolyamtársaiddal vagy felsőbb évesekkel. Lehet hogy emiatt is cikizni fognak, de ha lesznek igazi barátaid osztályon kívül nem fog számítani.

Sok sikert, írj majd hogy hogy megy az iskola! :)

2016. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!